Doğum Sigortası Gerekli mi Gereksiz mi?

Anne adaylarının konforlu ve huzurlu bir hamilelik süreci geçirmesinde özel sağlık sigortası önemli bir rol oynuyor. Sağlık sigortası içerisinde yer alan ve ülkemizde de gittikçe gelişen yeni doğum sigortası, avantajlarıyla hamilelere rahat bir nefes aldırıyor, süreci kolayca atlatmalarına olanak tanıyor.

Günümüzde anne adaylarının daha bilinçli ve farkında olması, doğum sigortasının anne adaylarının tercihleri arasında olmasını sağladı ve doğum sigortasının gerekliliğine olan inancı arttırdı.

Anne adaylarının ihtiyaçları doğrultusunda özel sağlık sigortası poliçelerine entegre edilmiş olan bu sigorta doğum teminatı ile; anne adaylarına hamilelik boyunca kaliteli ve düzenli bir sağlık hizmeti sunuyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Doğum Sigortasının Anne Adaylarına Avantajları

Doğum teminatı sayesinde; hamilelik süresi boyunca gereken yapılan bütün rutin takip ve tektikler ile beraber doğum anında ameliyathanenin kullanılması, doğum sırasında oluşan hastalıklar gibi giderler uygun maliyetlerle karşılanır.

Doğum sonrası bebekte meydana gelebilecek hastalıklar sigorta kapsamına girmese de sigorta sahipleri, ek teminat talebinde bulunabilir ve kuvöz masraflarını sigorta poliçesine dahil ettirebilir.

Sigorta şirketleri sigortalıya kolaylık sağlamak adına doğum teminatlarını paketler halinde sunabiliyor. Genelde tercih edilen; seçilen anlaşmalı hastanelere göre sigorta primlerinin belirlenmesi.

Hamilelik süresi içerisinde; atama, tayin gibi sebeplerle ani bir ikamet değişimine karşı ise; hastane seçimine karar verilmeden prim ödemesi yapmak da mümkün. Bu durumda sigorta sahibi ödediği prim dahilinde uygun bir sağlık kuruluşundan hizmet alır.

Doğum teminatından yararlanabilmek için sigorta şirketlerinin bekleme süresi değişebilir. Bu zaman dilimi 5 aydan 2 yıla kadar değişiklik gösterebilir. Bekleme süresi boyunca prim ödemesi yapılacaktır ancak sigortanın teminatlarından yararlanılamaz. Bekleme süresi bitiminden sonra sigorta sahibi makul fiyatlarla doğumunu ve öncesinde rutin kontrol işlemini yaptırır.

Bu uygulamaların dışında bazı sigorta şirketleri, gebelik sonrasında da doğum teminatı alınması adına yeni imkanlar geliştirmektedir. Bu sayede hazırlıksız olan anne adayları bekleme süresini beklemek zorunda kalmadan gebelik başlayınca da sigorta sahibi olma fırsatını yakalamış olur.

Doğum sigortası anne adaylarına; uygun fiyata ve kaliteli, kapsamlı sağlık hizmetinden yararlanma imkanı sunması sebebiyle de ayrıcalık oluşturuyor. Doğum sigortası ile hamilelik süresince ödenecek sağlık masrafları taksitlendirilmiş oluyor, hem de doğum masrafları çok düşük fiyata geliyor.

Birçok sigorta şirketini değerlendirebilmek ve en uygun fiyatları görebilmek, şirketlerin bekleme sürelerini ve teminatlarını karşılamak günlük hayatta fazla bir zaman alsa da Sigortam.net’te sadece 3 dakikanızı alır.

Sigortam.net’e gelin özel sağlık sigortası sorgulamanızı yaptırın, en uygun fiyatlarla hamileliğinizi konforlu bir şekilde geçirin. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL