Doğum Teminatı ve Bekleme Süresi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Doğum Teminatı ve Bekleme Süresi

Özel sağlık sigortasının ek teminatlarının biri de doğum teminatıdır. Özel sağlık sigortasının temel teminatı yatarak tedavi olup, ayakta tedavi teminatı, yurtdışı teminatı ve doğum teminatı gibi ek teminatlar kişinin isteğine bağlı olarak özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilebilmektedir. 
 
Eğer sizin de gelecek planlarınız arasında çocuk sahibi olmak bulunuyor ve doğum masraflarını sağlık sigortası ile karşılamayı düşünüyorsanız; zaman kaybetmeden özel sağlık sigortanızı yaptırın.

Özel sağlık sigortası kapsamında yer alan doğum teminatı hemen devreye giren bir teminat değildir. Sigorta şirketleri farklı seçenekler sunmakla beraber, genellikle karşılaşılan uygulama; doğum teminatı kullanılabilmesi, sigorta sahibinin poliçeye dahilinden itibaren ancak 1 sene sonra, poliçenin 2.senesinde devreye girmektedir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL


Anne adayları ilk bir yıllık poliçe aldıktan sonra, 2.sene içinde hamile kalmaları ve doğumun gerçekleşmesi durumunda doğum teminatı kapsamındaki masraflar özel sağlık sigortası ile karşılanacaktır. Aksi halde hamilelik ve doğum ile ilgili masraflar özel sağlık sigortası kapsamında değerlendirilip, karşılanmaz.

Yani poliçenin ilk kez alınmasından itibaten geçen 1 yıllık süreye verilen ada doğum teminatı bekleme süresi denir.

Normal doğum ve sezaryan ile ilgili masraflar bu teminat kapsamında değerlendirilir. Limitsiz doğum teminatı sunan özel anlaşmalı kurumlardan birinin tercih edilmesi durumunda doğum teminatı limitsiz olarak kullanılabilir. 

Hem bebeğinizi hem kendinizi özel sağlık sigortası teminatları ile korumak için zaman kaybetmeyin. Siz de en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına bir kaç dakika içinde ulaşmak için sigorta sorgulaması yapın, her türlü sorunuz için Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

Bebek Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası ile kendinizi ve ailenizi koruma altına alabilirsiniz. Ailenizin en yeni üyesini de doğum anından itibaren güvence altına almak için Sigortam.net bebek sağlık sigortası seçeneklerini inceleyin.

Devamını Oku

En Kolay Özel Sağlık Sigortasına Nasıl Ulaşılır?

En uygun özel sağlık sigortanızı en uygun fiyatlarla Sigortam.net'ten yaptırın karlı çıkın.

Devamını Oku

Grup Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Grup sağlık sigortası poliçenizin ömür boyu yenileme teminatı verip vermediği konusunda iş yerinizle görüşmeniz, avantajları değerlendirmenizi sağlayacak.

Devamını Oku