444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Doğum Teminatı ve Bekleme Süresi

05 Haziran 2014

Özel sağlık sigortasının ek teminatlarının biri de doğum teminatıdır. Özel sağlık sigortasının temel teminatı yatarak tedavi olup, ayakta tedavi teminatı, yurtdışı teminatı ve doğum teminatı gibi ek teminatlar kişinin isteğine bağlı olarak özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilebilmektedir. 
 
Eğer sizin de gelecek planlarınız arasında çocuk sahibi olmak bulunuyor ve doğum masraflarını sağlık sigortası ile karşılamayı düşünüyorsanız; zaman kaybetmeden özel sağlık sigortanızı yaptırın.

Özel sağlık sigortası kapsamında yer alan doğum teminatı hemen devreye giren bir teminat değildir. Sigorta şirketleri farklı seçenekler sunmakla beraber, genellikle karşılaşılan uygulama; doğum teminatı kullanılabilmesi, sigorta sahibinin poliçeye dahilinden itibaren ancak 1 sene sonra, poliçenin 2.senesinde devreye girmektedir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Anne adayları ilk bir yıllık poliçe aldıktan sonra, 2.sene içinde hamile kalmaları ve doğumun gerçekleşmesi durumunda doğum teminatı kapsamındaki masraflar özel sağlık sigortası ile karşılanacaktır. Aksi halde hamilelik ve doğum ile ilgili masraflar özel sağlık sigortası kapsamında değerlendirilip, karşılanmaz.

Yani poliçenin ilk kez alınmasından itibaten geçen 1 yıllık süreye verilen ada doğum teminatı bekleme süresi denir.

Normal doğum ve sezaryan ile ilgili masraflar bu teminat kapsamında değerlendirilir. Limitsiz doğum teminatı sunan özel anlaşmalı kurumlardan birinin tercih edilmesi durumunda doğum teminatı limitsiz olarak kullanılabilir. 

Hem bebeğinizi hem kendinizi özel sağlık sigortası teminatları ile korumak için zaman kaybetmeyin. Siz de en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına bir kaç dakika içinde ulaşmak için sigorta sorgulaması yapın, her türlü sorunuz için Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı 7/24 arayın.


Okumaya Devam Edin

Niçin Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

18 Haziran 2010 Cuma
Sağlık sigortası sizi sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan kurtaran değerli bir güvencedir.

Sağlık Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

18 Haziran 2010 Cuma
Bu değerli güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyaca uygun doğru teminatların seçilmesidir.

Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?

18 Haziran 2010 Cuma
Cerrahi bir müdahale olsun veya olmasın yatılı tedaviler poliçe kapsamı ve limitleri dahilinde karşılanır.