Doğum Teminatlı Özel Sağlık Sigortasının Avantajları

Devletin sağladığı sosyal güvenlik hizmetleri arasında sağlık hizmetleri yer alıyor. Fakat devletin sağlamış olduğu hizmetlerin sınırlı kalabildiği durumlar söz konusu olabiliyor.

Bu sınırlı durumları düşünen, çok daha iyi hizmet bekleyen kişiler özel sağlık sigortası yaptırmaktadır. Böylece hastalık süreci konforlu bir şekilde atlatılırken, uygun özel sağlık sigortası primleri ile bütçeler zarar görmüyor. Üstelik sigortası kapsamındaki tedavilerin sınırlarını çizmek de sigorta sahiplerinin elinde. 

Sigorta şirketleri, müşterilerinin istekleri doğrultusunda özel sağlık sigortası poliçesinin kapsamını belirleyebiliyor ve limitlerin sınırlarını çizebiliyor. İsteyen müşteriler ayakta tedavi güvencesi alırken, isteyenler bu güvencenin yanında yatarak tedavi güvencesini de alabiliyor. Bu seçim tamamen sigortalıların tercihlerine bağlıdır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık sigortası, sadece kişisel de olmayabilir. Özel sağlık sigortasına sahip kişiler, bu sigortalar eşlerini ve çocuklarını da dahil edebiliyorlar. Sigorta şirketleri, değişkenlik gösteren uygulamalar ve farklı aile paketleriyle hizmet sunabilmektedir. Aile paketlerindeki farklı uygulamalar için; ''Özel Sağlık Sigortası Aile Paketleri'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta şirketlerinin farklı hizmetleri ve teminatları içerisinde doğum teminatı da yer almaktadır. Özel sağlık sigortasına sahip kişinin geleceğe yönelik bebek sahibi olma planı bulunuyorsa, anne adayı için doğum teminatı da ek ilave olarak sigorta poliçesine dahil edilebilmektedir. Özel sağlık sigortasındaki doğum teminatının detayları için uzmanımızın açıklamalarına göz atabilirsiniz; ''Doğum Teminatı Olan Özel Sağlık Sigortası Nedir?''

Doğum Teminatının Sağladığı Güvenceler

Sigorta poliçesinde yer alan teminatların içerisinde kalmak koşuluyla doğum teminatının sağladığı güvenceler kısaca şu şekildedir;

  • Doğum öncesinde gelebiliğin takibi için yapılan kontroller ve muayeneler,
     
  • Doğumun normal doğum veya sezeryan ile yapılması,
     
  • Yeni doğmuş bebeğin kontrolleri,
     
  • Doğum teminatlı özel sağlık sigortasının bir diğer önemli avantajı da bazı sigorta şirketlerinin bebeğin, doğuştan gelen rahatsızlıklarını sigorta kapsamına alması ve sigortanın devamlılığı süresince de güvence vermesidir. 

Bazu durumlarda doğum teminatı kapsam dışı tutulabilir. Örneğin; riskli gebelik, çoğul gebelik ve buna benzer özel takip gerektiren gebelikler doğum teminatının kapsamına alınmaz.

Doğum veya sezeryanın sebep olduğu başka rahatsızlıklar ve bebeğe ait, kuvöz bakımı ve prematüre gibi standart dışı giderler de sigorta kapsamı dışında tutulur.

Doğum teminatını özel sağlık sigortasına dahil ettirmek isteyen kişilerin bilmesi gereken bir başka konu da bekleme süresidir. Doğum teminatındaki güvencelerin geçerliliği ve avantajının yakalanması için poliçe düzenleme tarihi itibari ile belli bir zaman diliminin geçmesi gerekir. Aksi halde sağlık harcamaları sigorta şirketi tarafından ödenmez.

En uygun koşullarda ve en ekonomik özel sağlık sigortası poliçesine sahip olabilmek için, Sigortam.net’e gelin. Özel sağlık sigortası sorgulaması ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi uygun bir bütçeyle koruyun. Sigortanıza telefon desteği ile sahip olmak isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL