Doğum Teminatlı Özel Sağlık Sigortası

Doğum teminatı, özel sağlık sigortası poliçelerinde ek teminatlar arasında yer almaktadır. Özel sağlık sigortasının temel teminatı yatarak tedavi olup, ayakta tedavi teminatı, yurtdışı teminatı ve doğum teminatı gibi ek teminatlar kişinin isteğine bağlı olarak sağlık sigortası poliçesine dahil edilebilmektedir. 
 

Eğer ailenin gelecek planlarında çocuk sahibi olmak bulunuyorsa ve doğum masraflarının sağlık sigortası tarafından karşılanması hedefleniyorsa, özel sağlık sigortası vakit kaybetmeden yaptırılmalıdır. Bunun nedeni doğum teminatının bekleme süresi gerektiren durumlar arasında yer almasıdır. 
 

Doğum Teminatı ve Bekleme Süresi

 
Sigorta şirketleri doğuma ve hamileliğe ilişkin masrafların karşılanmasını ancak ikinci sigorta döneminde poliçeye dahil etmektedirler. Bunun nedeni daha önce meydana gelmiş düşük gibi durumların yarattığı sağlık sorunları ile annede ortaya çıkabilecek hastalıkların takibinin yapılabilmesidir. 
 
İlk yıl annenin sağlık harcamaları ve hastalık riski takip edilmekte, eğer teminatın eklenmesini engelleyen bir durum yok ise, ikinci yıldan itibaren doğum teminatı poliçeye eklenmektedir. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

 

Doğum Teminatlı Poliçe Kapsamı

 

 
Teminatın poliçeye dahil edilmesi ile birlikte sigorta şirketi doğuma ilişkin masrafların %100’ünü karşılamaktadır. Bu masraflar hamilelik sırasındaki takip giderleri, doğum sırasında ameliyathane ile ilgili harcamalar, zorunlu kürtaj operasyonları, doğum sırasında anne ve bebekte oluşabilecek komplikasyonlara müdahaleleri kapsamaktadır. 
 
Doğum teminatlı sigorta poliçesi kapsamına doğum sırasında yapılması zorunlu tıbbi müdahaleler dışında kalan oda, refakatçi, yemek ve diğer tanı masrafları dahil değildir. Aynı zamanda gebeliği engelleyici durumlara ilişkin yapılan tanı ve testler de doğum teminatı içinde yer almamaktadır. 
 
 
Sigorta şirketleri tarafından sunulan farklı doğum teminatları ve sigorta paketleri ile ilgili detaylı bilgiye sadece bir kaç dakika içinde ulaşabilirsiniz. 
 
 
Sağlık sigortası ile ilgili aradığınız tüm bilgilere ister Sigortam.net üzerinden online, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 ulaşın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL