444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Doktorlar Hekim Sorumluluk Sigortası Hakkında Ne Düşünüyor?

31 Ağustos 2010
sigortahaber.tv
 

‘Hevesli avukatlar çoğalacak’

 
Diş Hekimi Dr. Aslı Aktı Şemsiye Dergisi’ne zorunlu hekim mesleki sorumluluk sigortasını doktorlar açısından değerlendirdi. Aktı, şöyle konuştu: “Hekim Mesleki Sorumluluk Sigortası gerekli bir yasa. Her meslekte olduğu gibi bizlerin de yaptığı hatalar olabilir. Bu nedenle bu yasayı hasta haklarının bir uzantısı olarak düşünmek gerekir. Yasa doktorlara bir mali yük getirecektir ancak hastalar doktordan kaynaklanan herhangi bir hasara karşı tazminat isteyebilmeli. Yasa tek torba altında insan sağlığını toplayarak sigortalamaya çalışıyor. Bu nedenle bir düzenleme gerekiyor. Sağlık hizmeti bir ekip çalışmasıdır. Ameliyat odasında yapılan küçük bir ihmal bile doktora mal ediliyor ve ihale doktora kalıyor. En önemli nokta da risklerin nasıl oluştuğunu tespit etmek. Ameliyat masasında kalan bir hastanın, neden kaynaklanarak hayatını kaybettiğini bilmek çok zor. Bu çok tartışmalı bir konu. Bizler diplomamızın bize tanıdığı hak ve yetkilerle mesleğimizi icra ediyoruz. Bu nedenle yapılan müdahalelerin hepsi bir sorumluluklar silsilesi olarak karşımıza çıkıyor. Kimin nerede hata yaptığını bulmak çok zorken, piramitin en tepesinde doktorlar bulunuyor ve bütün yükü çekiyorlar. Evinizde bir hasar meydana geldiğinde eksper gelerek olayı çözebiliyor. Bu nedenle bu sistemde de her alanda uzman doktor eksperler olması gerekiyor.”


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması. 

Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak: Yok Ederek Var Olmayı Önlemek Sektörün Elinde

17 Mayıs 2010 Pazartesi
Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak, satışı kolay olan kasko ve trafik sigortalarında teknik kar edilmemesi için bir sebep olmadığını düşünüyor.