Düğün Öncesi Kilo Verme Tüyoları

Düğün günü yaklaştıkça özellikle gelinlerde ani kilo değişimleri ortaya çıkar. Damatlarda pek sorun yaratmayan bu kilo değişimleri, gelinler için büyük bir meseledir. Aşırı kilo alma veya aşırı kilo kaybı, gelinlik ölçülerinin değişmesine sebep olabilir.

Düğün öncesi kilo değişiminin sıfıra yaklaşma şeklinde gerçekleşmesinin iyi olduğu düşünülür, yalnızca kilo almanın zararlı olduğu sanılır. Ancak her ikisi de zararlıdır, çünkü gelinlik ölçülerinin değişmesine sebep olur. Her ne kadar gelinlik provalarında bu durum öngörülerek gerekli tedbirler alınıyor olsa da aşırı kilo değişimi bu tedbirleri yetersiz kılabilir. Bu yüzden düğün öncesi aşırı kilo alınmamalı, kaybedilmemeli.

Beslenme

Düğün günü yaklaştıkça artan stresle birlikte beslenme düzeni de altüst olmaya başlar. Oysa özellikle bu dönemde alınacak olan besinler önemlidir.Eğer formunuz yerindeyse bunu sabit tutmak, değilse form kazanmak için kısıtlı bir süreniz vardır. Pek çok gelin ve damadın düğün hazırlıkları döneminde spora vakit ayırmadığı düşünülürse formu korumak için tek yol doğru beslenmedir.

Düğün öncesi hızla zayıflama amacıyla yapılan yanlış diyetler, düğün sonrasında ani kilo artışı olarak geri döner. Bu yüzden düğün öncesi bir diyet yapılacaksa daha uzun bir süreyi kapsamalıdır.

Öncelikle porsiyonlarınızı küçültmeli ve yağsız yemeklere yönelmelisiniz. Sağlıklı besleniyor olsanız dahi porsiyonların büyük olması kilo almanıza sebep olacaktır.

Her gün bol su tüketin. Bu hem tokluk hissi verecek hem de cildinizi canlandıracaktır. Ayrıca az su içen kişilerde dehidrasyon görülebileceğini unutmayın. Aksi takdirde şu belirtilerle karşılaşabilirsiniz:

– Bunalımlı ruh hali
– Sebepsiz yorgunluk
– Çabuk öfkelenme
– Baş ağrısı, baş dönmesi
– Sürekli bir uyku hali
– Hareket etme isteksizliği

Düğün öncesi stresli bir dönem olacağından bu belirtiler düğün hazırlıklarını sekteye uğratabilir. Bu yüzden bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Düğün hazırlığı stresi kimilerini yemek yemeye iter. Stresli anlarda yemeğe düşkün biri oluyorsanız bu dönemde sebzeye yönelmeniz doğru olacaktır. Açlık ve kahvenin stres hissi yaratacağını göz önünde bulundurarak aç kalmamaya ve kahve tüketmemeye özen gösterin. Bu yüzden kendinize ara öğünler oluşturun.

Düğün hazırlığı dönemi oldukça yorucu ve stresli geçeceğinden sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz gerekecektir. Ayrıca kendinize vakit ayırıp spor yapmanız da yararlı olacaktır. Bu dönemde oluşturduğunuz sağlıklı beslenme alışkanlığınızı ileride de devam ettirerek sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası yaptırarak sağlığınızı koruyun, en ekonomik fiyatlarla özel hastane standardında sağlık hizmeti alın. En iyi özel sağlık sigortası fiyatları için hemen sigorta sorgulama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından sunulan sağlık sigortası teklifleri arasından size en uygun sağlık sigortasını seçin. Sigorta ile ilgili soru ve sorunlarınız için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL