444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Doğru Özel Sağlık Sigortası için İpuçları

30 Eylül 2014

Ne yazık ki çoğumuz sağlığının kıymetini, sağlık sorunları yaşamadan önce anlamaz. Sağlık sorunlarının baş göstermesi ile beraber, sağlık sorunları bir yana tedavi giderleri de büyük bir problem haline gelir. Ufak çaplı tedavi giderleri bir şekilde karşılanır, peki maddi gücü aşan rahatsızlıklar?

Beklenmedik rahatsızlıklar, ani kazalar karşısında bütçenizi sarsacak harcamalarla başbaşa kalmamak mümkün.Uygun bütçelerle sahip olabileceğiniz özel sağlık sigortası ile hastane, doktor, ameliyat, tetkikler, tahliller için yapılacak harcamaların üstünden gelebilirsiniz.

Devletin sağladığı sağlık hizmetlerine destek olacak, özenli tedavi ve bakım olanakları sunan özel sağlık sigortasının pek çok avantajı bulunmaktadır. Örnek verecek olursak; istenilen bir sağlık kuruluşunu veya bir doktoru seçme imkanı var.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Tedavi giderleri yüksek olsa da sigorta sayesinde sağlık harcamalarının üstesinden gelmek kolay olacaktır. Ayrıca özel sağlık sigortası limitleri çerçevesinde ülke dışında tedavi görebilme imkanı da mevcut. Özel sağlık sigortasının diğer avantajları hakkında bilgi sahibi olabilmek için; ''Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Faydaları'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Peki tüketicilerine pek çok yararı olabilecek özel sağlık sigortası poliçeleri en doğru şekilde nereden alınabilir, bir özel sağlık sigortasında bulunması gerekenler nelerdir?


En Doğru Özel Sağlık Sigortasına Ulaşmak için;
 

 • En doğru özel sağlık sigortasına ulaşmak için atılacak ilk adım ‘’yatarak tedavi’’ ve ‘’ayakta tedavi’’ teminatları arasında bir seçim yapmaktır, poliçeden beklenilenlere göre bu güvenceler birlikte alınabilir. Bu güvencelerden yatarak tedavi tek başına alınabilir.
   
 • Yatarak tedavi güvencesi kapsamında, bir hastanede yahut sağlık kuruluşunda yatarak tedavi olunması halinde oluşacak sağlık harcamalarını kapsar. Yatarak tedaviyi gerekli kılan tüm rahatsızlıklar yatarak tedavi güvencesi ile karşılanabilmektedir. 
   
 • En doğru özel sağlık sigortası için gözden kaçırılmaması gereken 2. Nokta katılım paylarıdır. Katılım payı, özel sağlık sigortası poliçesi limitleri içerisinde kalınması koşulu ile, sağlık harcamalarının bir kısmının sigorta ettiren tarafından karşılanması anlamına gelmektedir. 
   
 • Bu durum sigorta şirketinin sorumluluğunu azaltacağından sağlık sigortası primi daha düşük olacaktır. Bu payın doğru şekilde belirlenmesi adın sağlık durumunuzu iyi değerlendirmeli, riskleri göz önüne almalısınız.
   
 • Doğru sağlık sigortası için ipucu olacak diğer başlıklar da; güvenceler ve teminat oranlarıdır. Özel sağlık sigortası kapsamında talep edilecek güvenceler yükseldikçe doğru orantı da primler yükselişe geçecektir. Teminat tutarı doğal olarak primleri yükseltecektir. Bu sebeple; sigorta poliçenize dahil edebileceğiniz teminatları, poliçe almadan önce belirlemekte fayda var.


Yukarıda saydığımız detaylar özel sağlık sigortası fiyatlarını etkilemeye yönelik detaylardı, sağlık sigortanız kapsamında en iyi hizmeti alabilmek için; 

 • Sağlık sigortası kapsamındaki ek paket seçenekleri,
   
 • Sigorta şirketinin anlaşmalı sağlık kuruluşu ağı,
   
 • Sigorta şirketinin kaliteli ve hızlı hizmet olanakları, 
   
 • Ömür boyu yenileme garantisi hakkı ile ilgili bilgi sahibi olunması ileri de yaşanabilecek sorunlara engel olmanızı sağlayacaktır.

Yaşam boyu sizi güvende hissettirecek sağlık sigortası için özel sağlık sigortası sorgulaması yapın, en uygun özel sağlık sigortası fiyatları ile sigortalanın. 

Dilerseniz Sigortam.net üzerinden online olarak dilerseniz 7/24 destek sunan 444 24 00 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  


Okumaya Devam Edin

En İyi Özel Sağlık Sigortasını Bulmanın 3 Yolu

12 Eylül 2014 Cuma

En iyi özel sağlık sigortasına Sigortam.net'le ulaşmanız çok kolay. Hemen sigorta sorgulama yapın, en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına ulaşın.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulamasında Önemli Bilgiler

17 Eylül 2014 Çarşamba

Özel sağlık sigortasının avantajlarından yararlanabilmek için sağlık sigortası sorgulaması yapın, sadece 3 dakikada uygun sigorta fiyatlarına ulaşın.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Faydaları

19 Eylül 2014 Cuma

Hem kendinizin hem sevdiklerinizi korumak için sağlık sigortası poliçesi alın, özel sağlık sigortasının avantajlarından yararlanın.