En Doğru Özel Sağlık Sigortası için İpuçları

Ne yazık ki çoğumuz sağlığının kıymetini, sağlık sorunları yaşamadan önce anlamaz. Sağlık sorunlarının baş göstermesi ile beraber, sağlık sorunları bir yana tedavi giderleri de büyük bir problem haline gelir. Ufak çaplı tedavi giderleri bir şekilde karşılanır, peki maddi gücü aşan rahatsızlıklar?

Beklenmedik rahatsızlıklar, ani kazalar karşısında bütçenizi sarsacak harcamalarla başbaşa kalmamak mümkün.Uygun bütçelerle sahip olabileceğiniz özel sağlık sigortası ile hastane, doktor, ameliyat, tetkikler, tahliller için yapılacak harcamaların üstünden gelebilirsiniz.

Devletin sağladığı sağlık hizmetlerine destek olacak, özenli tedavi ve bakım olanakları sunan özel sağlık sigortasının pek çok avantajı bulunmaktadır. Örnek verecek olursak; istenilen bir sağlık kuruluşunu veya bir doktoru seçme imkanı var.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Tedavi giderleri yüksek olsa da sigorta sayesinde sağlık harcamalarının üstesinden gelmek kolay olacaktır. Ayrıca özel sağlık sigortası limitleri çerçevesinde ülke dışında tedavi görebilme imkanı da mevcut. Özel sağlık sigortasının diğer avantajları hakkında bilgi sahibi olabilmek için; ''Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Faydaları'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Peki tüketicilerine pek çok yararı olabilecek özel sağlık sigortası poliçeleri en doğru şekilde nereden alınabilir, bir özel sağlık sigortasında bulunması gerekenler nelerdir?

En Doğru Özel Sağlık Sigortasına Ulaşmak için;
 

 • En doğru özel sağlık sigortasına ulaşmak için atılacak ilk adım ‘’yatarak tedavi’’ ve ‘’ayakta tedavi’’ teminatları arasında bir seçim yapmaktır, poliçeden beklenilenlere göre bu güvenceler birlikte alınabilir. Bu güvencelerden yatarak tedavi tek başına alınabilir.
   
 • Yatarak tedavi güvencesi kapsamında, bir hastanede yahut sağlık kuruluşunda yatarak tedavi olunması halinde oluşacak sağlık harcamalarını kapsar. Yatarak tedaviyi gerekli kılan tüm rahatsızlıklar yatarak tedavi güvencesi ile karşılanabilmektedir. 
   
 • En doğru özel sağlık sigortası için gözden kaçırılmaması gereken 2. Nokta katılım paylarıdır. Katılım payı, özel sağlık sigortası poliçesi limitleri içerisinde kalınması koşulu ile, sağlık harcamalarının bir kısmının sigorta ettiren tarafından karşılanması anlamına gelmektedir. 
   
 • Bu durum sigorta şirketinin sorumluluğunu azaltacağından sağlık sigortası primi daha düşük olacaktır. Bu payın doğru şekilde belirlenmesi adın sağlık durumunuzu iyi değerlendirmeli, riskleri göz önüne almalısınız.
   
 • Doğru sağlık sigortası için ipucu olacak diğer başlıklar da; güvenceler ve teminat oranlarıdır. Özel sağlık sigortası kapsamında talep edilecek güvenceler yükseldikçe doğru orantı da primler yükselişe geçecektir. Teminat tutarı doğal olarak primleri yükseltecektir. Bu sebeple; sigorta poliçenize dahil edebileceğiniz teminatları, poliçe almadan önce belirlemekte fayda var.

Yukarıda saydığımız detaylar özel sağlık sigortası fiyatlarını etkilemeye yönelik detaylardı, sağlık sigortanız kapsamında en iyi hizmeti alabilmek için; 

 • Sağlık sigortası kapsamındaki ek paket seçenekleri,
   
 • Sigorta şirketinin anlaşmalı sağlık kuruluşu ağı,
   
 • Sigorta şirketinin kaliteli ve hızlı hizmet olanakları, 
   
 • Ömür boyu yenileme garantisi hakkı ile ilgili bilgi sahibi olunması ileri de yaşanabilecek sorunlara engel olmanızı sağlayacaktır.

Yaşam boyu sizi güvende hissettirecek sağlık sigortası için özel sağlık sigortası sorgulaması yapın, en uygun özel sağlık sigortası fiyatları ile sigortalanın. 

Dilerseniz Sigortam.net üzerinden online olarak dilerseniz 7/24 destek sunan 444 24 00 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Şifa Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Memorial Sağlık Grubu

Memorial Sağlık Grubu, 2000 yılından bu yana İstanbul, Antalya ve...Diyarbakır’da bulunan 8 hastane ve 3 tıp merkezi ile hizmet vermektedir. Memorial Grubu, Tüp Bebek, Genetik, Kalp - Damar Cerrahisi ve...Organ Nakli gibi bölümleri ile Cerrahi Bilimler, Kalp Sağlığı, Kadın Sağlığı, Çocuk Sağlığı ve Robotik Cerrahi gibi...branşlarda hizmet vermektedir.

Memorial Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri Listesi

Memorial Hastanesi ile anlaşmalı...olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı...üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Zurich...Sigorta