444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En İyi Sağlık Sigortası Fiyatlarını Bulmak için 5 Önemli Nokta!

06 Kasım 2014

Özel sağlık sigortası aniden meydana gelen kazalarda bedensel hasarlar yaşandığında hastaneye nakil, tedavi ve ilaç masrafları gibi birçok mecburi harcamaları teminatı altına alır. Poliçenizi satın aldıktan sonra hastalanmanız ve rahatsızlanmanız durumunda da sigortanız devreye girer ve masrafları sizin yerinize karşılar. Bu ödemeleri limit ve teminatlar doğrultusunda yapar. Poliçenizin ihtiyacınızı en doğru şekilde karşılaması için bazı önemli noktalara dikkat edilmelidir.

Teminat Seçimine Önem Verin

Sigorta satın alırken tabii ki fiyatlar önemlidir. Fakat sadece fiyata odaklanmamak ve gerçekten ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz risklerde zararınızı karşılayacak olan sigortayı seçmeniz gerekir. Dolayısıyla teminatları iyi seçmek fiyatları oldukça etkileyen bir kriterdir. Her teminatın kendine ait primleri vardır ve ihtiyacınız olmayan teminatları poliçenize ekletmeniz fazla ücret ödemenize neden olur. Teminat seçimiyle ilgili “Özel Sağlık Sigortası Teminatlarını Belirlenmede 5 Önemli Nokta!” yazımızdan destek alabilirsiniz.

  

Teklifler Arasında Karşılaştırma Yapın

Teminatlar, limitler ve fiyatlar her sigorta şirketinde farklı uygulanır. Bu yüzden karşılaştırma yapmadan sigorta almamanız oldukça önemlidir. İlk teklif edilen sigortayı almak daha çok para ödemenize neden olabilir. Dolayısıyla mutlaka birçok sigorta şirketinden teklif almalı farklı teminatları barındıran ürün tekliflerini karşılaştırmalısınız. Böyle aradığınız poliçe hangi sigorta şirketinde daha uygunsa oradan satın alım yapabilirsiniz.

Alacağınız Tedavi Şeklini Belirleyin

Yatarak, ayakta tedavi ve hem yatarak hem ayakta tedavi şekilleri vardır. Bu tedavi çeşitlerinin teminatlarının da farklı olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Konuyla ilgili detaylı bilgiye “Ayakta Tedavi Teminatları Nelerdir? ve Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?” yazılarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Avantajlı Sağlık Paketlerini İnceleyin

Sigorta şirketlerinin sunduğu avantajlı sağlık sigortası paketleri vardır. Bu paketlerin içeriği her sigorta şirketine göre değişebilir. Dolayısıyla bu paketleri incelemek önemlidir. Konuyla ilgili “Sigorta Şirketlerinin Avantajlı Sağlık Sigortası Paketleri” yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası satın alacağınız sigorta şirketinin yaygın anlaşmalı sağlık kuruluşlarına sahip olup olmadığı araştırılmalıdır. Anlaşmalı kurumların çeşitliliği, bulunduğunuz bölgeye yakınlığı, verdiği hizmet kalitesi son derece önemli konulardır. Konuyla ilgili “Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları” sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hayattaki en önemli şey sağlığınızdır. Olası sağlık sorunlarından kaliteli ve uygun hizmetlerle kurtulmak için vakit kaybetmeden özel sağlık sigortası yaptırmanız gerekir. En uygun sağlık sigortası fiyatlarına Sigortam.net’ten sigorta poliçesi sorgulaması yaparak kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, telefonda 7/24 sigorta satın alın


Okumaya Devam Edin

Özel Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Hesaplanır?

23 Eylül 2014 Salı

Günümüzde özel hastanelerin tedavi ücretlerinin oldukça yükseldiğini düşünürsek özel sağlık sigortasına yatırım yapmak, atılacak en doğru adımdır.

Özel Sağlık Sigortasında Merak Edilen 10 Soru

09 Ekim 2014 Perşembe

Özel sağlık sigortam doğum masraflarımı, bebeğimin sağlık giderlerini karşılar mı... Sağlık sigortasında merak konusu olan diğer konular neler?

Özel Sağlık Sigortası Şirketini Değiştirmek İsteyenler için 5 İpucu

22 Ekim 2014 Çarşamba

Belli bir prim karşılığında alınan özel sağlık sigortanızın sağladığı avantajları değerlendirerek, sigorta şirketinizde değişikliğe gidebilirsiniz.