Yakınına Evde Bakan Emekli Oluyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan çalışma ile hasta, engelli veya yaşlı yakınına evde bakan kişiler artık devlet tarafından sigortalanacak ve emekli olabilecek. Evde bakım sebebiyle çalışamayan kişiler bundan sonra bakım görevlisi olarak emekli olabilecek. Şu an bu kişiler sosyal yardım parası adı altında bir asgari ücret alıyor. Düzenlemeden sonra ise sigortalı çalışan statüsünde olacaklar. Bakım görevlisi statüsünde olacak bu kişilere esnek çalışma modeli uygulanacak.

Evde Bakım Sertifikası

Bakanlık, istismarları önlemek adına bu düzenlemeye bir de sertifika programı ekledi. Anadolu Üniversitesi tarafından açılacak özel dersler internetten takip edilecek, özel bakım gereken hastalıklar hakkında bilgi alınabilecek. Üç ay sürecek derslerin sonunda bir sınav yapılarak, başarılı olanlara “bakım uzmanlığı” sertifikası verilecek. Haziran ayında başlayacak olan dersler, Eylül ayında sona erecek ve yine Eylül ayı içerisinde sertifikalar verilecek. 

İstismara Sigorta İptali

Evde bakım ile ilgili bu düzenleme sonucunda evde yakınına baktığı için çalışma hayatından geri kalan kişiye sosyal haklarını iade edilecek ve kişi bakım konusunda eğitilecek. Aynı zamanda bakıma muhtaç kişi de bakım süresince hastalığı/rahatsızlığı/engeli hakkında bilinçlenecek. Böylece hastalığın veya engelin, kişinin hayatında asgari düzeyde etkili olması sağlanacak.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sertifika sonrası uzman olarak çalışmaya başlayan kişiler için denetimler de yapılacak. Kazandığı parayı istismar eden veya hastasına iyi bakmayan kişi sigorta iptali ile cezalandırılacak.
 
Sağlık sigortası yaptırarak, kendinizi ve sevdiklerinizi sağlık güvencesi altına alın. Sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Danışma Hattı üzerinden sigorta sorgulama yaparak yaklaşık sigorta fiyatları hakkında bilgi edinin, size en uygun sağlık sigortasına 3 dakika içinde ulaşın.

Benzer İçerikler

SBM’den Trafik Sigortası Tekliflerini Görme Dönemi Başladı Araç sahiplerinin trafik sigortası poliçelerini daha uyguna yaptırabilmeleri ve şirketlerin tekliflerini daha kolay görebilmeleri...için SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) tarafından devreye sokulan trafik prim karşılaştırma sistemi artık...kullanılabiliyor. Zorunlu trafik sigortası geçen yılın ortalarından itibaren artan fiyatlar nedeniyle araç sahipleri için en...önemli problemlerden birisi haline geldi. Bu süreçte Hazine Müsteşarlığı’nın
trafik...sigortası genel şartları başta olmak üzere yasal konularda yaptığı değişiklikler ise sürücüleri yeteri kadar...tatmin etmedi.     [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

Trafik Sigortasında Kritik Açıklama Mehmet Şimşek’ten...Geldi

Tüm bu tartışmalar devam ederken geçtiğimiz aylarda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in araç sahiplerine...olabildiğince farklı şirketten teklif almaları ve bunun için interneti de kullanmaları yönünde çağrıda bulunması ise yeni bir...dönemin başlangıcı oldu. Mehmet Şimşek’in ilk olarak Eylül ayının başlarında belirttiği SBM üzerinden şirketlerin trafik...sigortası tekliflerini görülebileceği yönündeki haber, Ekim ayıyla beraber resmen SBM’nin sistemi üzerinden uygulanmaya başladı....Artık araç sahipleri sadece TC. Kimlik Numarası ve araç plakası bilgilerini kullanarak sigorta şirketlerinin verdiği teklifleri...görebiliyor. Henüz yeni bir uygulama olması nedeniyle hem sistemsel hem de sigorta şirketlerinin altyapıda yaşadıkları bazı...problemlerden dolayı uygulamada birtakım sorunlarla karşılaşılsa da, bu sorunların ilerleyen günlerde ortadan kalkacağı...öngörülüyor.

Teklifi Gördüm, Trafik Sigortası Poliçemi Nasıl Yaptıracağım?

Aracınız için verilen zorunlu trafik...sigortası teklifleri arasından sizin için en uygun poliçeyi ise bulunduğunuz yerde, istediğiniz gün ve saatte kolayca...yaptırabilirsiniz. Nasıl mı? Türkiye’nin alanında ilk ve lider kuruluşu Sigortam.net olarak Türkiye’nin en iyi sigorta...şirketleri ile çalışmaktayız. Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusundaki en iyi trafik sigortası poliçesine ister online olarak...zorunlu trafik sigortası hesaplama sayfası üzerinden, isterseniz de...444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sahip olabilirsiniz. Siz de zorunlu trafik sigortası...poliçenizi en uygun fiyata yaptırmak için trafik sigortası teklifi aldıysanız ve poliçenize geç kalmadan sahip...olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Sigortam.net’in uzman sigorta danışmanlarına ulaşmak. Sigortam.net olarak müşterilerimize...günün 24 saati poliçe yaptırabilme fırsatının yanı sıra en iyi fiyat garantisi ve diğer kampanyalarımızla...birlikte sigorta yaptırmayı çok daha avantajlı hale getiriyoruz. Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisi avantajından yararlanmak ve...mevcut kampanyaları hakkında bilgi almak için geç kalmayın.