Kış Aylarında Evde Spor Yaparak Fit Kalınabilir mi? | Sağlık Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kış Aylarında Evde Spor Yaparak Fit Kalınabilir mi?

Kış aylarında kilo almaya biraz daha meyilli olmanızın sebebini sürekli kapalı ortamlarda kalmaktan kaynaklandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Uzmanlara göre vücudumuz, kış aylarında daha fazla enerji bulabilmek için salgıladığı kimyasallarla yağ depolanmasını arttırıyor. Üstelik hava koşulları, trafik gibi nedenlerin üstüne kış aylarında mutluluk ve enerji veren hormonların da azalmasıyla spor yapmak ise çok daha zor bir hal alıyor.      

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Peki kış aylarında evde yapılacak egzersizle fit kalmak mümkün mü? Neden olmasın?

Evinizde Spor Yapabileceğiniz Bir Alan Oluşturun

Eğer evinizde spor yaparak hem fit kalmaya hem de sağlığınızı korumaya gerçekten niyetliyseniz, öncelikle evinizin içerisinde spor yapabileceğiniz bir alan oluşturmalısınız. Bu alan sürekli hazır durumda olmalı. Aksi takdirde büyük bir heyecanla başladığınız bu çalışmalar hayal kırıklığıyla sonlanabilir.

Beslenme Düzeninize Dikkat Edin

Heralde bunu belirtmemize dahi gerek yok. Beslenme düzeninize ve yeme alışanlıklarınıza dikkat etmeniz, kış aylarında çok daha önemli bir hal almaktadır.

Uykuyu Abartmayın

Kış aylarında sabah erken saatlerde kalkmak elbette birçoğumuz için oldukça zor bir eylem. Ancak, güne enerjik başlamak ve planlamanızı gerçekleştirmek için uykunuzdan feraget etmeniz en önemli kuralların başında geliyor. Sabah uyanır uyanmaz yapacağınız bazı basit gerinme hareketleriyle uyku sorununun üstesinden gelmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Isınmadan Spora Başlamayın

Spora başlamadan önce vücudunuzu ısıtmanız, ciddi olabilecek sakatlıklar ve diğer sağlık problemleri ile karşılaşmamanız adına büyük önem taşımaktadır. Basit gerinme hareketlerinin ardından, ip atlamak gibi eğlenceleli aktivitelerle de vucüdünuzu hazır bir hale getirebilirsiniz.

Verdiğiniz Emekler Boşa Gitmesin

Yaz boyunca verdiğiniz emeklerin boşa gitmesini engellemek sizin elinizde. Doğru ekipmanlarla veya kendi vucüt ağırlığınızla yapabileceğiniz kısa süreli egzersizler, kış boyunca vucüdunuzun fit kalmasını sağlayacaktır.

Ancak hangi egzersiz türünü yapacağınıza karar vermeden önce sağlık problemleri ile karşılaşmamak ve üst düzey verim alabilmek için mutlaka bir uzmana danışmayı unutmayın.

Kış Aylarında Sağlığınız Daha Fazla Tehdit Altında

Hava koşulları ve yüksek çalışma temposu kış aylarının hastalıkların daha fazla ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle kaliteli ve hızlı bir sağlık hizmeti almanın önemi bu gibi dönemlerde çok daha önemli bir hal alıyor.

Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını özel sağlık sigortası ile güvence altına alarak, söz konusu sağlık problemleri karşısında özel sağlık hizmetlerinden yararlanmaya bir an önce başlayabilirsiniz.

Şimdi online olarak veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak özel sağlık sigortası fiyatları için teklif alın, uzman sigorta danışmanlarımız sizin için en avantajlı poliçeye, en iyi fiyat garantisi ile sahip olmanız için yardımcı olsun. 


Benzer İçerikler

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarını Sigortam.net'ten öğrenin, sigorta sorgulama yaparak istediğiniz sağlık sigortası paketini hemen satın alın.

Devamını Oku

Sağlık Sigortanızı Sigortam.net’ten Hızlı, Kolay ve En Uygun Şekilde Alın!

Sağlık sigortası yaptırmak uzun araştırmalar ve uzmanlık gerektirir. Sigortam.net'ten en iyi, en uygun ve en güvenilir sigortaya hızlı ve kolay ulaşın.

Devamını Oku

“Fark Yok” Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Mapfre Genel Sigorta ve Medical Park Hastaneler Grubu işbirliği ile “Fark Yok” Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ilk defa Türkiye’de uygulanmaya başladı. 

Devamını Oku