Evinizdeki Bakteri Sayısına Çok Şaşıracaksınız!

ABD’de yapılan bir araştırma evlerde biriken tozların, içerisinde ortalama 9 bin farklı mikrop türünü barındırdığını ortaya koydu.

Colorado Üniversitesi’nin ABD’de gönüllü olan 1200 evde “Evlerimizdeki Vahşim Yaşam” isimli proje kapsamında gerçekleştirdiği araştırmalar, bakteri ve mantar oluşumunda evin bulunduğu konum, içerisinde yaşayan kişiler ve evcil hayvan beslenip beslenmemesi gibi faktörlerin belirleyici olduğunu gösterdi.

İşte yaşam alanlarımızla ilgili çok şaşırtıcı bilgiler:

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Daha Önce de Biliniyordu

Yaptıkları çalışmanın basit bir doğa çalışması olduğunu vurgulayan araştırmanın başındaki isim çevre bilim ve evrimsel biyoloji uzmanı Doç. Dr. Noah Fierer ise binlerce farklı türdeki mikrop ve bakterilerin daha önce de evlerde yaşadıklarını bildiklerini söyledi.

Her Evde Ortalama 2 Binden Fazla Mantar Türü Bulunuyor

Araştırma 1200 konuttaki gönüllü katılımcılar, temizlik sırasında çoğunlukla göz ardı edilen oda kapılarının üst kısmındaki toz örneklerini araştırmacılara gönderdi. Yapılan çalışmada her evde ortalama 2 binden fazla farklı mantar türünün yaşadığı belirlendi.

Mantar türlerinin çoğunun ev dışından geldiğinin altını çizen Fierer, bu canlıların kıyafetler, açık pencere veya kapılardan eve girdiklerini belirtti.

Kedi ve Köpek Besleyenler Dikkat!

Araştırmada ayrıca her evde ortalama 7 binden fazla bakterinin de bulunduğu tespit edilirken, kedi ve köpek gibi evcil hayvaların da evdeki bakterilerde şaşırtıcı bir etkilerinin bulunduğu belirtildi. Araştırmacılar ABD’deki bulguların dünyadaki diğer yerler için de geçerli olabileceğinin altını çizerken, araştırmanın bir sonraki ayağında ise bu tipteki canlıların insan sağlığına olan etkilerinin araştırılacağı açıklandı.

Her Mikrop Zararlı Değil

Araştırmanın sonucunda bazı mikropların insanlarda hastalıklara sebep olabileceği belirtilirken, bu mikropların çoğunun ise zararsız olduğu vurgulandı. Araştırmayı yürüten Dr. Fierer, insanların evlerinde bulunan mikroplardan endişe duymamaları gerektiğini ifade ederek, mikroplarla çevrili bir yaşamın, hayatın gerçekleri arasında yer aldığını söyledi.

Sağlığınız İçin Önleminizi Alın

Yapılan bilimsel çalışmalar, ev ve kişisel temizliğe ne kadar önem verilirse verilsin, hastalıklara neden olan bakteri ve mikrop gibi canlılardan kaçışın mümkün olmadığını gösteriyor. Bu nedenle beklemediğiniz anlarda karşılaşabileceğiniz sağlık problemleri karşısında kaliteli ve hızlı bir hizmet almak için özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya başlayın. İstediğiniz kapsamdaki sağlık sigortası ürünlerine ulaşmak için hemen Sigortam.net’i ziyaret ederek sağlık sigortası teklif formunu doldurun ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Akbank Sağlık Sigortası

Aksigorta Sağlık Sigortası Hakkında

Aksigorta, anlaşmalı ya da anlaşması...olmayan tüm sağlık kuruluşlarında; ayakta ya da yatarak yapılacak tedavilerde, doktor muayenelerinde, röntgen ve tahlillerde,...ilaç masraflarında, cerrahi müdahalelerde ve doğumda sizin ve dilerseniz tüm ailenizin sağlık ihtiyaçlarını...güvence altına alır.

Sigortam.net, Aksigorta’nın özel...sağlık sigortası fiyatları için avantajlı seçenekler sunar.

Aksigorta Sağlık Sigortası...Avantajları:

  • Herhangi bir kaza ya da hastalık sonucu ihtiyacınız olan teşhis ve tedavi masraflarını dünyanın...her yerinde öder,
  • Ayakta ya da yatarak yapılan tüm tedavi masraflarınızı...karşılar,
  • Aksigorta’nın geniş anlaşmalı kurum ağından dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçme...özgürlüğü tanır,

Sigortam.net’ten sağlık sigortası teklif formunu...doldurarak;

  • Aksigorta’nın en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarını hemen...görür,
  • Kolayca anlaşmalı sigorta şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırır,
  • İhtiyacınıza en uygun...özel sağlık sigortası poliçesine 3 dakikada...ulaşırsınız.

​Sigortam.net üzerinden özel sağlık sigortası başvurusu yaparak Aksigorta’nın en...uygun sağlık sigortası fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL