Genel Sağlık Sigortası - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Genel Sağlık Sigortası – GSS

Genel Sağlık Sigortası kısaca GSS, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşların ve ailelerinin sağlık hizmetlerinden yararlanmabilmesi için düzenlenmiş yeni bir sistemdir. 
 

Genel Sağlık Sigortası Sistemi Ne Zaman Hayata Geçecek?

 
Genel sağlık sistemi için planlanan tarih Ekim 2011 iken, düzenlemelerin tamamlanamamasından dolayı 2012’ye ertelenmiştir. 1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe girmesi planlamaktadır. 
 

Genel Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanabilir? 

 
 SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı’na bağlı olmayan ve yeşil kart uygulamasının dışında kalanlar Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmek için 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren başvuru yaparak genel sağlık sigortasından faydalanabilecekler. Bu uygulama ile birlikte herkese sağlık hizmetlerine erişim konusunda eşitlik sağlanması hedefleniyor. 
 
Tüm aile bireylerinin sağlık hizmetlerinden faydalanması için aileden bir kişinin Genel Sağlık Sigortası sistemine dahil olması yeterli olacak. Böylece tüm aile sağlık hizmetlerine aynı oranda erişebilecek.
 

Genel Sağlık Sigortasının Avantajı Nedir?

 
Yeni sistemin getireceği en önemli avantajlardan biri de 18 yaş altındaki çocukların prim ödemelerinden ve diğer koşullardan bağımsız olarak tüm sağlık hizmetlerinden yararlanacak olmaları. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Genel Sağlık Sigortası sistemine göre;
Çalışan vatandaşların primleri işverenleri tarafından ödenecek,
İş sahibi olanlar ve aylık geliri belli bir miktarın üzerinde (1.521 TL. ve üzeri) olanların primleri kendileri tarafından ödenecek,
Kişi başına aylık geliri 253.50 TL’den az olanların primlerinin ise devlet tarafından ödenmesi planlanıyor. 
 
Genel sağlık sigortası sistemi, özel sağlık sigortası olanlara veya yeni yaptırmak isteyenlere herhangi bir engel teşkil etmeyecek. 
 

Benzer İçerikler

Özel Sağlık Sigortalarındaki Ömür Boyu Yenileme Garantisinin Kapsadığı Haklar

Özel sağlık sigortası poliçesinde ömür boyu yenileme garantisini hak eden sigortalılar pek çok hakkı ve avantajı elinde bulundurabiliyor. 

Devamını Oku

Grip Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Kış mevsiminde pek çok kişide görülen ve kişilerin günlük yaşamını sekteye uğratan grip hastalığı hakkında en çok neleri yanlış biliyoruz?

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

Sağlık sigortası primleri, gerçekleşebilecek hastalıklarla bağlantılıdır. Riski ihtimali ne kadar yüksekse, sağlık sigortası fiyatları o kadar yükselir.

Devamını Oku