Genel Sağlık Sigortası Sisteminde Değişiklikler

Sağlık Bakanlığı özel hastane fark ücretleri ile ilgili yaptığı yeni düzenlemeyle fark ücreti oranını yüzde 90’dan yüzde 200’e çıkarmıştı. Bir düzenleme de Genel Sağlık Sigortası’na geliyor.

2014 yılında Genel Sağlık Sigortası kapsamının daraltılması gündemde. Yeni sisteme göre göz, diş, tüp bebek gibi tedaviler Genel Sağlık Sigortası kapsamında olmayacak.

1 Ocak 2012 tarihi itibarıyle yürürlüğe giren Genel Sağlık Sigortası, sigortalı olmayanların da prim ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanması amacıyla uygulanagelen bir sistemdi. GSS kapsamında kişiler hane içi gelir, yaş, devam eden eğitim gibi durumlara bağlı olarak Gelir Testi’ne tabi tutuluyor ve belirli oranlarda prim ödüyorlar. Böylece bu kişiler sigortalı olarak sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyorlar. Ancak GSS kapsamındaki sağlık hizmetleri ile ilgili yeni düzenleme sonrası göz ve diş hastalıkları gibi önemli hastalıkların kapsam dışı kalması söz konusu. Bu durumda GSS’ye ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortası öne çıkıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Mevcut GSS kapsamında vatandaşlar her ay, tabi oldukları oranda prim ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor ve ilaçlarını indirimli olarak alabiliyor. GSS kapsamının daraltılmasından sonra ise bazı sağlık hizmetleri için tam muayene ücreti ödenecek. Bu durumda pek çok vatandaşın, özel hastanelere yöneleceği öngörülüyor.

Özel hastanelerde SGK’lıların fark ücreti ödememesi amacıyla sunulan tamamlayıcı sağlık sigortası bu aşamada ihtiyaç duyulan bir ürün olacak. Standart özel sağlık sigortası paketlerine oranla daha ekonomik fiyatlarla sunulan tamamlayıcı sağlık sigortası, sigortalılara belirli limitler sunuyor. Bu limitler kapsamında özel hastanelerde tedavi gören sigortalıların, tedavi masraflarının bir kısmı SGK tarafından karşılanırken, masrafların diğer kısmı ise tamamlayıcı sağlık sigortası ile karşılanıyor. Böylece sigortalılar, sosyal sigorta güvencesi avantajı ile ekonomik fiyatlara özel sağlık sigortası yaptırıyor ve özel hastane standartlarında hizmeti, özel sağlık sigortası kapsamında alıyor.

GSS kapsamından çıkarılması gündemde olan göz ve diş hastalıkları gibi öne çıkan hastalıklar için tam muayene ücreti ödemektense, aynı rakamı tamamlayıcı sağlık sigortası primi olarak ödeyerek ve daha fazla tedavi imkanından özel sağlık sigortası kapsamında yararlanarak, sağlık harcamalarınızı ekonomik bir şekilde yönetebilirsiniz.

En uygun tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası paketleri için Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın.

Benzer İçerikler

Medipol Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medipol Hastanesi

İstanbul Medipol Hastanesi 1997 yılında kurulmuştur. Hastane, 33...kliniği, 20 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathanesi ile pek çok branşta hizmet vermektedir.

Bayındır Hastanesi Anlaşmalı...Sigorta Şirketleri Listesi

Medipol Hastanesi ile anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası...ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem SigortaAksigortaAllianzAnadolu SigortaAxa SigortaErgo SigortaGroupama SigortaGüneş SigortaHDI SigortaMapfre Genel SigortaRay SigortaSompo Japan...SigortaZurich Sigorta

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL