444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Genel Sağlık Sigortası Sisteminde Değişiklikler

18 Kasım 2013

Sağlık Bakanlığı özel hastane fark ücretleri ile ilgili yaptığı yeni düzenlemeyle fark ücreti oranını yüzde 90’dan yüzde 200’e çıkarmıştı. Bir düzenleme de Genel Sağlık Sigortası’na geliyor.

2014 yılında Genel Sağlık Sigortası kapsamının daraltılması gündemde. Yeni sisteme göre göz, diş, tüp bebek gibi tedaviler Genel Sağlık Sigortası kapsamında olmayacak.

1 Ocak 2012 tarihi itibarıyle yürürlüğe giren Genel Sağlık Sigortası, sigortalı olmayanların da prim ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanması amacıyla uygulanagelen bir sistemdi. GSS kapsamında kişiler hane içi gelir, yaş, devam eden eğitim gibi durumlara bağlı olarak Gelir Testi’ne tabi tutuluyor ve belirli oranlarda prim ödüyorlar. Böylece bu kişiler sigortalı olarak sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyorlar. Ancak GSS kapsamındaki sağlık hizmetleri ile ilgili yeni düzenleme sonrası göz ve diş hastalıkları gibi önemli hastalıkların kapsam dışı kalması söz konusu. Bu durumda GSS’ye ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortası öne çıkıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Mevcut GSS kapsamında vatandaşlar her ay, tabi oldukları oranda prim ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor ve ilaçlarını indirimli olarak alabiliyor. GSS kapsamının daraltılmasından sonra ise bazı sağlık hizmetleri için tam muayene ücreti ödenecek. Bu durumda pek çok vatandaşın, özel hastanelere yöneleceği öngörülüyor.

Özel hastanelerde SGK’lıların fark ücreti ödememesi amacıyla sunulan tamamlayıcı sağlık sigortası bu aşamada ihtiyaç duyulan bir ürün olacak. Standart özel sağlık sigortası paketlerine oranla daha ekonomik fiyatlarla sunulan tamamlayıcı sağlık sigortası, sigortalılara belirli limitler sunuyor. Bu limitler kapsamında özel hastanelerde tedavi gören sigortalıların, tedavi masraflarının bir kısmı SGK tarafından karşılanırken, masrafların diğer kısmı ise tamamlayıcı sağlık sigortası ile karşılanıyor. Böylece sigortalılar, sosyal sigorta güvencesi avantajı ile ekonomik fiyatlara özel sağlık sigortası yaptırıyor ve özel hastane standartlarında hizmeti, özel sağlık sigortası kapsamında alıyor.

GSS kapsamından çıkarılması gündemde olan göz ve diş hastalıkları gibi öne çıkan hastalıklar için tam muayene ücreti ödemektense, aynı rakamı tamamlayıcı sağlık sigortası primi olarak ödeyerek ve daha fazla tedavi imkanından özel sağlık sigortası kapsamında yararlanarak, sağlık harcamalarınızı ekonomik bir şekilde yönetebilirsiniz.

En uygun tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası paketleri için Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın.

Online Sağlık Sigortası Sorgulama

En uygun sağlık sigortası fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, sigorta hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online sağlık sigortası tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın.

Daha Fazla Sigorta Teklifi için 444 24 00

Online sağlık sigortası teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir paket yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla özel sağlık sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.


Okumaya Devam Edin

SGK Özel Hastanelerde Tasarrufa Yöneldi

30 Temmuz 2013 Salı

SGK’nın yeni tasarruf önlemleri, özel hastanelerde tek kullanımlık tıbbi malzemelerin tekrar tekrar kullanılmasının önünü açıyor. Sorumluluk ise hekim ve hastanede olacak.

Özel Hastane Muayene Ücretleri

11 Eylül 2013 Çarşamba

Özel hastane muayene ücretleri, sağlık sigortası kapsamına ve hastanenin sınıfına göre değişiklik gösterir. 

Sigorta Prim Sorgulama

17 Eylül 2013 Salı

3 dakikada sigorta prim sorgulama yaparak sigorta primlerinizin ne kadar olduğunu öğrenin.