Genel Sağlık Sigortası | Sigorta Sorgulama | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Genel Sağlık Sigortası’nda Son Değişiklikler

Genel Sağlık Sigortası ile ilgili son değişikliklerin de içerisinde yer aldığı Torba Yasa Meclis’ten geçti. Düzenlemede gelir testi ve kimlerin GSS kapsamında olacağı gibi konular yer alıyor.
 

18 Yaş Altı İçin Genel Sağlık Sigortası

 
Gelir testi yapılmasına gerek olmadan GSS kapsamında sayılacak olanlar; bakmakla yükümlü olduğu kişi bulunmayanlar, anne-babası olmayan 18 yaş altı türk vatandaşları. Buna göre 18 yaş altındaki tüm vatandaşlar gelir testi veya başka hiçbir koşul olmadan Genel Sağlık Sigortası kapsamında sayılacak.
 

Yabancı Öğrenciler De GSS Kapsamında

 
Sosyal Sigortalar Kanunu, bu düzenlemeler ile birlikte yabancı öğrencileri de Genel Sağlık Sigortası kapsamına alıyor. Bu öğrenciler, kayıt tarihlerinden itibaren 6 ay içinde Genel Sağlık Sigortası’na başvurabiliyor.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
Yabancı öğrencilerin ödeyecekleri prim miktarıprime esas günlük kazancın alt sınırından hesaplanacak. Prim, bu alt sınırın üçte birinin 30 günlük tutarı üzerinden ödenecek.
 

Koruma Altında Bulunanlar için Genel Sağlık Sigortası

 
Aile içi şiddet ve benzer sebeplerle hakkında koruyucu tedbir kararı alınanlar da bazı koşullarla GSS kapsamında sayılabilecek. Sosyal Sigortalar Kanunu’na göre bu kişilerin Genel Sağlık Sigortası kapsamında olmaması, GSS kapsamındaki bir kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişiler arasında olmaması veya bu kişiler arasında olup da sağlık hizmetlerinden yararlanamaması durumunda gelir tespiti yapılmaksızın Genel Sağlık Sigortası kapsamında sayılması gerekiyor.
 
Özel sağlık sigortası yaptırarak kendinizi ve sevdiklerinizi sağlık sigortası güvencesi altına alın. Sağlık sigortası vergi indirimi ile ödediğiniz primleri verginizden düşerek bütçenizi sarsmadan özel sağlık sigortası yaptırmak için Sigortam.net uzmanlığından yararlanın.
 
Sağlık sigorta sorgulama yaparak en iyi sağlık sigortası fiyatları ve tüm anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen tekliflere tek bir formla ulaşın. www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden her türlü soru ve sorununuz için 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Sonbaharda Hastalıklara Dikkat

Mevsim dönümü olarak tarif edilen bu dönemlerde özellikle sağlığa dikkat etmek gerekiyor. Çünkü değişken sıcaklık ve artan yağışlar özellikle salgın mikrobik hastalıklara davetiye çıkarıyor.

Devamını Oku

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek’ Takılır mı?

Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması. 

Devamını Oku

Kışın Özel Sağlık Sigortası Kullanıcıları Artıyor

Kışın artan üst solunum yolları enfeksiyonları, özel sağlık sigortası kullanımında ciddi yükselişe sebep oluyor.

Devamını Oku