Doğal Grip İlaçları | Sağlık Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Doğal Grip İlaçları Nelerdir?

Grip, ülkemizde yaygın olarak görülen bir hastalıktır. Özellikle hava değişimi ile ortaya grip, mevsim değişikliklerinde ve soğuktan dolayı kış aylarında oldukça fazla görülür.

Bulaşıcı bir hastalık olan grip, özellikle kapalı havasız ortamlarda, kalabalık toplu taşıma araçlarında, grip olan kişi ile yakın temasta ve hasta kişinin havlu vb. eşyalarını kullanmakla oldukça kolay bulaşabilir.

Grip, gerekli önlemler alınmadığında daha büyük hastalıklara yol açabilir. Konu ile ilgili “Grip Salgınında İlk 48 Saat Çok Önemli!” yazımızı da okumanızı öneririz. Aslında beslenmenize dikkat ederek gripten büyük oranda korunabilir ya da rahatsızlığı daha kolay atlatabilirsiniz.

Gribe Karşı Doğal Çözümler
 

Karışık Bitki Çayı

Zencefil, limon, tarçın ve bal ile yapacağınız bitkisel çay sizi gribe karşı oldukça koruyacaktır. Bağışıklık sisteminizi güçlendiren bu karışım grip olduysanız da hastalığı daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kivi

Kivi, içerisinde bolca protein ve C vitamini bulundurması açısından sağlık için oldukça faydalı bir besindir. Vücudun direncini artıran bu meyve hastalığın da rahat geçmesini sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuşburnu

Kuşburnu, kan basıncını düzenlerken bağışıklığı da güçlendirici etkiye sahiptir. Gribe karşı kalkan oluşturan bu besinden sıkça tüketilmesi gerekir. Kuşburnu çayı bunun için ideal bir seçimdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nane-Limon

Nane-limon kaynatmak ve içmek eskiden bu yana hasta olduğumuzda annelerimizin hazırladığı bir içecekti. Limon vücuttaki toksinleri atarken nane de ateşi düşürür. Her ikisi karıştırıldığında vücut için oldukça faydalı olur ve gripten kolayca kurtulmayı sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portakal

İçinde bolca C vitamini bulunan portakal, her gün tüketilmelidir. Özellikle portakal suyu içmek lezzetli de olacaktır. Gün de 1 bardak portakal suyu bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek gribe karşı kalkan oluşturur.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarımsak

Sarımsak, doğal bir antibiyotiktir. Yoğun vitamin ve mineralleri içerisinde barındırır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren sarımsağın özellikle bir diş olarak her gün tüketilmesi oldukça faydalı olacaktır. Kokusundan çekinenler ve reflüsü olanlar çiğ tüketmek yerine yemeklerle birlikte pişirebilir, pişmiş şekilde tüketebilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hastalıklara yakalanmadan önce özel sağlık sigortası yaptırın, sağlık masraflarınızı sigorta güvencesine alın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigorta satın alın.


Benzer İçerikler

Radyasyondan Korunmanın Yolları

Bazı teknikleri kullanarak radyasyonun zararlarını en aza indirgemek mümkün, peki hangi teknikler bunlar?

Devamını Oku

Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Özel sağlık sigortalarından yararlanabilmek için yaş sınırlarına uymak gereklidir. Fakat küçük yaştaki çocuklar, ebeveynlerinin sağlık sigortası poliçelerinden faydalanabilirler.

Devamını Oku

Sağlık Sigortası Genel Şartlarını Okumak Neden Önemli?

Özel sağlık sigortası alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Sağlık sigortası genel şartlarını dikkatlice inceleyin, en iyi sigortaya ulaşın.

Devamını Oku