Grup Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Özel sağlık sigortası yapılırken temel amaç kişinin muhtemel tehlikelere karşı kendini koruması ancak tehlikeli bir hastalık veya kaza geçirmeniz halinde özel sağlık sigortası yaptırmaya kalktığınızda diğer sigorta şirketleri özel sağlık sigortası poliçesi düzenlemeyebilmekte, geçirdiğiniz hastalıkları özel sağlık sigortanızın teminatı dışında bırakmaktadır. 

Özellikle bu durumlarda kurtarıcı olan ömür boyu yenileme garantisi ise, sigorta şirketinin sigorta sahibine karşı bir taahüte girmesini ve sigorta poliçesi yenilemesi yapmaya devam ettiği takdirde sağlık olanaklarından kesintisiz faydalanmasını sağlar.

Ömür boyu yenileme garantisi, sağlık sigortasındaki önemli bir özellik ancak grup dahilinde yapılan sigortalarda çeşitli problemlere sebebiyet verebiliyor.

Bu yüzden çalıştığı firma aracılığı ile grup sağlık sigortasına dahil olan kişinin ömür boyu yenileme garantisinin var olup olmadığı sorgulanmalı ve varsa şartların neler olduğu öğrenilmesi, gözden kaçırılmaması gereken bir konudur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Grup sağlık sigortası içerisinde ömür boyu yenileme garantisi verilmediği durumlarda sorunlar yaşanabiliyor. Önemli bir sağlık sorunu halinde başka bir sigorta şirketine sağlık sigortası yaptırma olanağı da kalkmış oluyor. Bu yüzden tedbirlerinizi önceden almış olmak da fayda var.

Grup poliçelerinde yaşanılan bir diğer sorun işten ayrılma ya da emeklilik durumunda; ömür boyu yenileme hakkının bir sigorta şirketine devredilmesi. Değişikliğe gittiğiniz sigorta şirekti bir diğer sigorta şirketinin ömür boyu yenileme garantisini kabul etmeyebiliyor. 

Ömür boyu yenileme garantisinde devir işlemi için gereken bekleme süresi en fazla 30 gün. Yani başka bir sigorta şirketine geçerken 30 gün içerisinde devretme hakkını kullanmanız gerekiyor, aksi halde ömür boyu yenileme hakkınız yanabilecektir. 

Ömür boyu yenileme garantisinin önemi ile ilgili bilgi sahibi olan sigorta sahipleri iş yerlerinin yaptığı grup sağlık sigortası dışında bireysel sağlık sigortasını kendisi için satın alabiliyor. 
Ufak limitler içeren bu poliçeler gelecek için önemli bir güven oluşturuyor. Özellikle orta yaş için önemi yadsınamayacak bir konu.

Grup sağlık sigortası poliçenizin ömür boyu yenileme teminatı verip vermediği konusunda iş yerinizle görüşmeniz, sigortanın sunduğu avantajları doğru bir şekilde değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Grup sigortaları dışında kontrolünü daha kolay sağlayacağınız bireysel özel sağlık sigortanızı da yaptırın, sigortanızı şansa bırakmayın.

Yaşam boyu sizi güvende hissettirecek sağlık sigortası için Sigortam.net’tte özel sağlık sigortası sorgulaması yapın, en uygun özel sağlık sigortası fiyatları ile sigortalanın. 

Dilerseniz Sigortam.net üzerinden online olarak dilerseniz 7/24 destek sunan 444 24 00 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL