H3N2 Virüsünden Korunmak İçin Tüyolar

Son dönemlerin korkulu rüyası H3N2 virüsü. Bu hastalığa yakalanmamak sanıldığı kadar zor değil. Vereceğimiz birkaç tüyo ile vüdunuzu mikroplara karşı koruyabilirsiniz.

H3N2 virüsü mevsimsel grip hastalığı olarak biliniyor. Fakat vücudu mikroplara karşı savunmasız halde bırakıyor. Hastanelerin dolup taşmasına neden olan H3N2 virüsüne karşı bitkilerin gücünden faydalanılabilir. İşte o bitkiler:

Ihlamur

Ihlamurun içerisindeki bileşenlerden bazıları iltihap giderici ve ağrı kesici etki gösterirken, bazı bileşenler de boğazı yumuşatıcı özellikte olduğu için boğazda tahrişi önler ve soğuk algınlığının hafiflemesine yardımcı olur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Adaçayı

Özellikle bitkinin içerdiği uçucu bileşenler ağız ve boğaz iltihaplarında (farenjit, jinjivit gibi) yararlıdır. Çay şeklinde (kaynatılmadan) adaçayı ile hazırlanan gargarayı kullanabilirsiniz. 

Zencefil

Zencefil içerisindeki bazı bileşenlerin güçlü iltihap giderici etkisi vardır. Ihlamur ve adaçayı ile birlikte tüketildiğinde onların etkilerini de artırır. 

Karanfil

Ağız ve boğaz mukozası yangılarında yangı giderici özelliğe sahiptir. Bakteri, mikromantar veya virüslerin yol açtığı ağız ve boğaz enfeksiyonlarını rahatlatır ve ağrıyı keser. Özellikle Seylan tarçını kabuğuyla birlikte mikroorganizmalar üzerindeki etkisinden dolayı soğuk algınlığında çay olarak içilmesi ya da çayının gargara olarak uygulanması yararlıdır. Ayrıca, uçucu yağı antibiyotiklerin de etkinliğini artırır. 

Karabiber

Top ve toz formlarındaki karabiber meyveleriyle hazırlanan çay, gargara yapıldığında boğaz enfeksiyonlarında yararlıdır. Özellikle soğuk algınlığı belirtilerinin ilk hissedildiği süreçte uygulanması durumunda daha etkili sonu verir.

Kış aylarında nezle, grip ve bademcik hastalıklarında da artış yaşanıyor. Bu hastalıklarda antibiyotik kullanmak yerine, boğazı rahatlatacak pastil, limon ve baldan yararlanılabilir. Gripten korunmanın bir yolu da bol miktarda C vitamini almaktır. Uzmanlara göre, bir bardak içilen portakal suyu günlük C vitamini karşılıyor.

Sigorta şirketleri tarafından sunulan sağlık sigortası paketlerine bir kaç dakika içerisinde ulaşmak ve size özel teklifinizi almak için özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurun. Tüm sorularınız için Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL