Yeni Grip Virüsü H3N2’den Korunma | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Grip Virüsü H3N2’den Korunma Yolları


H3N2 Virüsü nedir?

Son günlerin en çok konuşulan H3N2 Virüsü büyük bir hızla yayılmaya devam ediyor.

Bir grip çeşidi olan H3N2 Virüsü Türkiye’de büyük bir salgın olarak dolaşıyor.

Bu virüs bulaştığı kişilerin vücutlarını mikroplara karşı savunmasız bırakarak kişinin ağır bir hastalık sürecine girmesine neden oluyor. Halsizlikten yatağa düşüren hastalıktan dolayı insanlar hastanelere koşuyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

H3N2 Virüsü’nden Nasıl Korunulur?

Konuyla ilgili açıklama yapan uzmanlar bu hastalıktan korunmak için ilk adımın;

•    Sık sık ellerin yıkanması, 

•    Hapşırıp öksürürken ağzın ve burnun kapatılması, 

•    Toplum içine çıkılacaksa maske kullanması olduğunun altını çiziyor.

•    Bunların dışında bazı bitkilerin de bu hastalığı önlediği belirtiliyor.

•    Hastayken antibiyotik kullanmak yerine boğazı rahatlatacak pastil, limon ve baldan yararlanılmasını öneren uzmanlara göre,

•    Bol miktarda C vitamini almak da gribe karşı büyük bir kalkan oluşturuyor.
 

H3N2 Virüsüne Karşı Bitkisel Çözüm

Adaçayı

Adaçayı bitkisinin içeriğindeki uçucu bileşenler ağız ve boğaz iltihaplarında yararlıdır. Özellikle kaynatılmadan çay şeklinde hazırlanan adaçayını gargara olarak kullanmanız yararlı olacaktır.

Ihlamur

Ihlamur bitkisinin içeriğindeki bileşenlerden bazıları iltihabı giderip ağrıları keserken, bazıları da boğazı yumuşatıyor. Boğazda tahrişi önlemek ve soğuk algınlığının hafiflemesi amacıyla içilebilir.

Karanfil

Ağız ve boğaz mukozası yangılarını giderici özelliğe sahip olan karanfil, bakteri, mikromantar veya virüslerin yol açtığı ağız ve boğaz enfeksiyonlarını rahatlatarak ağrıyı keser. Seylan tarçını kabuğuyla beraber çay olarak içilmesi ya da gargara olarak kullanılması mikroorganizmalar üzerindeki etkisinden dolayı yararlıdır. Ayrıca, uçucu yağı antibiyotiklerin de etkinliğini artırıcı özelliğe sahiptir.

Zencefil

İçerisindeki bazı bileşenlerin güçlü iltihap giderici etkisi olduğundan ıhlamur ve adaçayı ile beraber tüketildiğinde etkilerini artırır.

Karabiber

Top ve toz formlarındaki karabiber meyveleriyle hazırlanan çay, gargara yapıldığında boğaz enfeksiyonlarında yarar sağlar. Özellikle hastalık belirtilerinin ilk hissedildiği süreçte uygulanması daha etkili sonuç verir.

Sağlığınızı korumak için almanız gereken önlemlerden biri de özel sağlık sigortası yaptırarak, özel hastanelerden sıra beklemeden yararlanmak. 
Sigortam.net’ten size özel özel sağlık sigortası teklifi almak için özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurun. Tüm sorularınız için Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 


Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Groupama Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.   Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar Tazminat geri ödeme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir. Fatura aslı. Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) –  Groupama Sigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın. Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi Tahlil, tektik istek kağıdı ve sonuç raporları Gereklilik halinde doktor […]

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamındaki Güvenceler

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sosyal güvenlik sisteminin karşılamadığı veya sistemin limitlerini aşacak durumları güvence altına almak amacıyla yapılır.

Devamını Oku

Yeni Grip Virüsü H3N2’den Korunma Yolları

Kışla beraber gelen ve son zamanların en büyük sorunu grip salgını. H3N2 adlı virüs gerekli önlemler alınmazsa eğer yatağa kadar düşürebiliyor. Biz de yeni yılı sağlıklı geçirmeniz adına ufak tüyolar paylaştık.

Devamını Oku