444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Grip Virüsü H3N2’den Korunma Yolları

20 Ocak 2014


H3N2 Virüsü nedir?

Son günlerin en çok konuşulan H3N2 Virüsü büyük bir hızla yayılmaya devam ediyor.

Bir grip çeşidi olan H3N2 Virüsü Türkiye’de büyük bir salgın olarak dolaşıyor.

Bu virüs bulaştığı kişilerin vücutlarını mikroplara karşı savunmasız bırakarak kişinin ağır bir hastalık sürecine girmesine neden oluyor. Halsizlikten yatağa düşüren hastalıktan dolayı insanlar hastanelere koşuyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

H3N2 Virüsü’nden Nasıl Korunulur?

Konuyla ilgili açıklama yapan uzmanlar bu hastalıktan korunmak için ilk adımın;

•    Sık sık ellerin yıkanması, 

•    Hapşırıp öksürürken ağzın ve burnun kapatılması, 

•    Toplum içine çıkılacaksa maske kullanması olduğunun altını çiziyor.

•    Bunların dışında bazı bitkilerin de bu hastalığı önlediği belirtiliyor.

•    Hastayken antibiyotik kullanmak yerine boğazı rahatlatacak pastil, limon ve baldan yararlanılmasını öneren uzmanlara göre,

•    Bol miktarda C vitamini almak da gribe karşı büyük bir kalkan oluşturuyor.
 

H3N2 Virüsüne Karşı Bitkisel Çözüm


Adaçayı

Adaçayı bitkisinin içeriğindeki uçucu bileşenler ağız ve boğaz iltihaplarında yararlıdır. Özellikle kaynatılmadan çay şeklinde hazırlanan adaçayını gargara olarak kullanmanız yararlı olacaktır.


Ihlamur

Ihlamur bitkisinin içeriğindeki bileşenlerden bazıları iltihabı giderip ağrıları keserken, bazıları da boğazı yumuşatıyor. Boğazda tahrişi önlemek ve soğuk algınlığının hafiflemesi amacıyla içilebilir.


Karanfil

Ağız ve boğaz mukozası yangılarını giderici özelliğe sahip olan karanfil, bakteri, mikromantar veya virüslerin yol açtığı ağız ve boğaz enfeksiyonlarını rahatlatarak ağrıyı keser. Seylan tarçını kabuğuyla beraber çay olarak içilmesi ya da gargara olarak kullanılması mikroorganizmalar üzerindeki etkisinden dolayı yararlıdır. Ayrıca, uçucu yağı antibiyotiklerin de etkinliğini artırıcı özelliğe sahiptir.


Zencefil

İçerisindeki bazı bileşenlerin güçlü iltihap giderici etkisi olduğundan ıhlamur ve adaçayı ile beraber tüketildiğinde etkilerini artırır.


Karabiber

Top ve toz formlarındaki karabiber meyveleriyle hazırlanan çay, gargara yapıldığında boğaz enfeksiyonlarında yarar sağlar. Özellikle hastalık belirtilerinin ilk hissedildiği süreçte uygulanması daha etkili sonuç verir.


Sağlığınızı korumak için almanız gereken önlemlerden biri de özel sağlık sigortası yaptırarak, özel hastanelerden sıra beklemeden yararlanmak. 
Sigortam.net’ten size özel özel sağlık sigortası teklifi almak için özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurun. Tüm sorularınız için Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.