Hangi Yaşta Hangi Hastalıklar Görülüyor?

Türkiye İstatistik Kurumu, 2012 yılı sağlık istatistiklerini yayınladı. 2 yılda bir yapılan araştırmalar neticesinde ortaya konan istatistikler, hangi yaşta hangi hastalıkların sık görüldüğüne dair bilgiler veriyor.

0-6 Yaş Grubu Hastalıkları

TÜİK 2012 verilerine göre 0-6 yaş grubu çocuklarda en sık görülen hastalık ishal. İkinci sırada ise, her üç çocuktan birinde görülen üst solunum yolu enfeksiyonu yer alıyor.  Ayrıca bulaşıcı hastalıklar, kansızlık, ağız ve diş hastalıkları bu yaş grubu çocuklarda sık görülen diğer hastalıklar. Bu yaştaki çocuklar anne-babadan geçen diş hastalıkları sebebiyle ileriki  yıllarda sorun yaşamaktadılar.

Diş Sağlığı Erken Yaşta Bozuluyor

7-15 yaş aralığındaki çocuklarda diş hastalıkları sıklıkla görülüyor. Ayrıca bu yaş grubundaki her on çocuktan biri göz problemleri yaşıyor. Çocukların %4’ü cilt hastalıkları ve beslenme sorunları ile karşılaşıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Yetişkinler Tansiyon Hastalıklarından Muzdarip

Yapılan araştırmaya göre 15 yaş üstü her 8 bireyden biri hipertansiyon sorunu yaşıyor.  Neredeyse aynı oranda görülen bel ve kas iskelet sistemi rahatsızlıkları yetişkinlerin yaşadığı bir diğer önemli sorun. Özellikle çalışma hayatı sebebiyle gün içinde çok az hareket eden ve masa başında çokça vakit geçiren kişilerin çoğu bu sorunu yaşıyor. Masa başı çalışanlar için önerilen egzersizlerin yapılması, bu tarz rahatsızlıklar için önlem niteliği taşıyor.
Yetişkinlerde sıkça görülen sağlık sorunları arasında romatizmal hastalıklar da dikkat çekiyor. Her 10 kişiden birinde görülen romatizmal eklem hastalığını, araştırmaya göre %7-8 gibi yüksek oranlara sahip olan mide ülseri ve şeker hastalığı takip ediyor.
Verilere göre büyük kesiminin sağlık sorunları yaşadığı yetişkin bireylerin çoğu ölçüm yaptırma alışkanlığına sahip. Son 12 ayda her iki yetişkinden biri tansiyon ölçümü yaptırmışken, her üç kişiden birinin de kan şekeri ve kolesterol ölçümü için bir sağlık kuruluşuna başvurduğu biliniyor.
Sağlığınızı korumak için özel sağlık sigortası yaptırmayı unutmayın. Sağlık sigortası yaptırarak size en yakın ve en iyi özel hastanelerden tedavi hizmeti alın. Hemen www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sağlık sigortası sorgulama yapın, farklı sigorta şirketleri tarafından verilen sigorta fiyatları arasından en iyisini seçin.

Benzer İçerikler

Doğum Teminatlı Özel Sağlık Sigortası
Doğum teminatı, özel sağlık...sigortası kapsamına dahil edilebilir. Poliçede ek teminatlar arasında yer alan doğum teminatı, bekleme süresi de gerektirmektedir.. Doğum teminatlı sigorta detaylarına ulaşmak...için yazımızı okuyun.
 
Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medical Park Hastaneler Grubu

Medical Park Hastaneler Grubu 1995'ten beri hastanecilik...alanında 14 Hastane, 2 Hastane Kompleksi ve 2 Tıp Merkezi ile toplam 18 hizmet merkezi, 9.000'i aşkın çalışanıyla Türkiye'nin...çeşitli illerinde hizmet vermektedir.

Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Medical Park Hastanesi ile...anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek...Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem...Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Zurich...Sigorta