Hangi Yaşta Hangi Hastalıklar Görülüyor | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hangi Yaşta Hangi Hastalıklar Görülüyor?

 
Türkiye İstatistik Kurumu, 2012 yılı sağlık istatistiklerini yayınladı. 2 yılda bir yapılan araştırmalar neticesinde ortaya konan istatistikler, hangi yaşta hangi hastalıkların sık görüldüğüne dair bilgiler veriyor.
 

0-6 Yaş Grubu Hastalıkları

 
TÜİK 2012 verilerine göre 0-6 yaş grubu çocuklarda en sık görülen hastalık ishal. İkinci sırada ise, her üç çocuktan birinde görülen üst solunum yolu enfeksiyonu yer alıyor.  Ayrıca bulaşıcı hastalıklar, kansızlık, ağız ve diş hastalıkları bu yaş grubu çocuklarda sık görülen diğer hastalıklar. Bu yaştaki çocuklar anne-babadan geçen diş hastalıkları sebebiyle ileriki  yıllarda sorun yaşamaktadılar.
 

Diş Sağlığı Erken Yaşta Bozuluyor

 
7-15 yaş aralığındaki çocuklarda diş hastalıkları sıklıkla görülüyor. Ayrıca bu yaş grubundaki her on çocuktan biri göz problemleri yaşıyor. Çocukların %4'ü cilt hastalıkları ve beslenme sorunları ile karşılaşıyor.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Yetişkinler Tansiyon Hastalıklarından Muzdarip

 
Yapılan araştırmaya göre 15 yaş üstü her 8 bireyden biri hipertansiyon sorunu yaşıyor.  Neredeyse aynı oranda görülen bel ve kas iskelet sistemi rahatsızlıkları yetişkinlerin yaşadığı bir diğer önemli sorun. Özellikle çalışma hayatı sebebiyle gün içinde çok az hareket eden ve masa başında çokça vakit geçiren kişilerin çoğu bu sorunu yaşıyor. Masa başı çalışanlar için önerilen egzersizlerin yapılması, bu tarz rahatsızlıklar için önlem niteliği taşıyor.
 
Yetişkinlerde sıkça görülen sağlık sorunları arasında romatizmal hastalıklar da dikkat çekiyor. Her 10 kişiden birinde görülen romatizmal eklem hastalığını, araştırmaya göre %7-8 gibi yüksek oranlara sahip olan mide ülseri ve şeker hastalığı takip ediyor.
 
Verilere göre büyük kesiminin sağlık sorunları yaşadığı yetişkin bireylerin çoğu ölçüm yaptırma alışkanlığına sahip. Son 12 ayda her iki yetişkinden biri tansiyon ölçümü yaptırmışken, her üç kişiden birinin de kan şekeri ve kolesterol ölçümü için bir sağlık kuruluşuna başvurduğu biliniyor.
 
Sağlığınızı korumak için özel sağlık sigortası yaptırmayı unutmayın. Sağlık sigortası yaptırarak size en yakın ve en iyi özel hastanelerden tedavi hizmeti alın. Hemen www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sağlık sigortası sorgulama yapın, farklı sigorta şirketleri tarafından verilen sigorta fiyatları arasından en iyisini seçin.

Benzer İçerikler

Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel sağlık sigortası yaptırmaya karar verdiniz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor, endişe mi duyuyorsunuz? Sağlık sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri öğrenerek kaygılarınızı giderin.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortasında Neler Değişti?

23 Nisan 2014 tarihinden itibaren özel sağlık sigortasında yeni bir uygulama başladı. Hem sigortacıları hem de sigorta yaptıracakları yakından ilgilendiren bu önemli değişiklerin ayrıntılarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

Acıbadem Sigorta Sağlık Sigortaları Sigortam.net’te Online

Türkiye’nin önemli sigorta şirketlerinden biri olan Acıbadem Sigorta‘nın, özel sağlık sigortasının hem fiyatlarını hem de teminatlarını Sigortam.net’te online olarak karşılaştırabilirsiniz. 

Devamını Oku