Hastalık Anında Yapmanız Gerekenler Nelerdir - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hastalık Anında Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Bir hastalık sonucunda doktora gitmenizin ve diğer sağlık harcamalarını yapmanızın gerektiği durumlarda eğer anlaşmalı kuruluşa giderseniz sadece belirlenmiş olan katılım payını ödeyip çıkarsınız. Ancak anlaşmasız bir kuruma giderseniz yapmış olduğunuz tüm sağlık harcamalarınızın belgelerini (doktor reçetesi, tahlil, röntgen, v.b), sigorta şirketinizin istediği doktor tarafından doldurulmuş özel bir form ile birlikte sigorta şirketine göndermeniz gerekir. Sigorta şirketi gönderdiğiniz evrakları inceleyerek ödenmesini uygun bulursa katılım payınız düşülerek masraflarınız daha önceden belirttiğiniz hesap numaranıza yatırılır. Bu nedenle anlaşmasız kurumlardan hizmet almadan önce rahatsızlığınızın poliçe kapsamına dahil olup olmadığını önceden öğrenebilmek için sigorta şirketinden ön provizyon alınmasını mutlaka isteyiniz.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

 


Benzer İçerikler

Limitsiz Özel Sağlık Sigortası

Limitsiz özel sağlık sigortası kapsamı ve fiyatlarına Sigortam.net ile ulaşın, sizin için en uygun sigorta poliçesine sahip olun.

Devamını Oku

Anlaşmalı Olmayan Hastanelerde Ödeme Prosedürleri

Özel sağlık sigortası bulunan kişiler, anlaşmalı özel hastanelere başvurduklarında ayrı, anlaşmalı olmayan kurumlara gittiklerinde ayrı prosedürlere bağlıdırlar.

Devamını Oku

Doğum Teminatı ve Bekleme Süresi

Sigortam.net ile özel sağlık sigortanıza doğum teminatını da ekletin, bebeğinizi de güvenceye alın.

Devamını Oku