Hastalık Anında Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Bir hastalık sonucunda doktora gitmenizin ve diğer sağlık harcamalarını yapmanızın gerektiği durumlarda eğer anlaşmalı kuruluşa giderseniz sadece belirlenmiş olan katılım payını ödeyip çıkarsınız. Ancak anlaşmasız bir kuruma giderseniz yapmış olduğunuz tüm sağlık harcamalarınızın belgelerini (doktor reçetesi, tahlil, röntgen, v.b), sigorta şirketinizin istediği doktor tarafından doldurulmuş özel bir form ile birlikte sigorta şirketine göndermeniz gerekir. Sigorta şirketi gönderdiğiniz evrakları inceleyerek ödenmesini uygun bulursa katılım payınız düşülerek masraflarınız daha önceden belirttiğiniz hesap numaranıza yatırılır. Bu nedenle anlaşmasız kurumlardan hizmet almadan önce rahatsızlığınızın poliçe kapsamına dahil olup olmadığını önceden öğrenebilmek için sigorta şirketinden ön provizyon alınmasını mutlaka isteyiniz.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

 

Benzer İçerikler

Mapfre Genel Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Mapfre Genel Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık...kurumundan veya kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık...tazminatınızın daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat geri ödeme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar...departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir.

  • Fatura aslı.
  • Tazminat talep...formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) -  Mapfre Genel Sigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın.
  • Reçete aslı,...ilaç küpürü, kasa fişi
  • Tahlil, tektik istek kağıdı ve sonuç raporları
  • Gereklilik halinde doktor raporu /...Epikriz

Kargo Teslim Adresi ve İletişim Bilgileri

Gerekli evrakları...hazırladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile göndermelisiniz.

Adres: Mapfre...Genel Sigorta Sağlık Bireysel Tazminat Ödemeleri, Yenişehir Mah. Irmak Cad. No 11 34435 Beyoğlu / istanbul

Müşteri Hizmetleri: 0 212 334 90 00

musterihizmetleri@mapfregenelsigorta.com tazminat@mapfregenelsigorta.com

Geri Ödemenizin Takibini Sigortam.net...Yapsın

Özel sağlık sigortası geri...ödemelerinizin takibinin Sigortam.net tarafından yapılmasını istiyorsanız, fatura fotokopisini saglikhasar@sigortam.net...adresine mail atın, uzman müşteri temsilcilerimiz ödemenizle alakalı tüm bilgilendirme sürecinde size yardımcı olsun....Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat yanınızda!

Ödeme Ne Zaman Gerçekleşir?

Mapfre Genel Sigorta sağlık sigortası geri ödemeleri evrakların kuruma ulaşmasından itibaren 5...iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.