Hastalıklardan Korkuyoruz Fakat Önlem Almıyoruz

Aksigorta’nın 12 büyükşehirde 18 – 50 yaş aralığındaki toplamda 808 kişi ile yaptığı anket Türkiye’nin sağlık haritasını ortaya çıkardı. Oldukça ilginç sonuçların çıktığı araştırmaya göre Türkiye’de sadece dört kişiden biri check-up yaptırıyor.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

En Çok Hangi Hastalıklardan Korkuyoruz?

check-upÖzellikle erken teşhis ve tedavi sürecinde çok önemli bir aşama olan check-up’ı yaptırmayanların gerekçelerinin başında ise %51’le “gerek görmemek” geliyor. Vakit ayıramadığını belirtenlerin oranı %18, yeterince sağlıklı olduğunu düşünenlerin oranı ise %14’te.

Araştırmada cinsiyete göre check-up yaptırma dağılımında ise erkekler daha üst sıralarda çıktı. Erkeklerde check-up yaptırma oranı %33 olurken, bu oran kadınlarda ise %21’de kaldı.

Türk halkının en fazla korktuğu hastalıkların başında ise %77 ile kanser geliyor. Araştırmaya katılanların kanserin ardından en çok çekindikleri hastalıklar ise %22 ile felç olmak ve %18 ile kalp krizi oldu.

Türk Halkı Estetik Operasyonlara Karşı Değil

Aksigorta tarafından yaptırılan araştırmada dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise katılımcıların estetik operasyonlara yönelik bakış açıları oldu. Araştırmadaki bulgulara göre Türk halkının %70’i estetik operasyonlara karşı değil, estetik müdahaleye karşı olmayanların %25’i ise bir gün kendilerinin de estetik operasyon yaptırabileceğini belirtiyor. Estetik müdahaleye en çoksa 30 yaş altı kesim olumlu bakıyor. Bir gün estetik operasyon yaptırmak istediğini belirtenlerin %36’sı burnundan memnun değil. Burun estetiğinin ardından sırasıyla karın gerdirme, saç ektirme, yüz gerdirme ve yağ aldırma geliyor.

Özel Sağlık Sigortası Fırsatlarından Yararlanın

Hastalıkların ne zaman ve hangi şartlarda ortaya çıkacağı bilinmez. Özellikle erken tedavi ve teşhis süresince kaliteli bir sağlık hizmeti almak bu aşamada çok önemli rol oynuyor. Siz de kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak, ek teminatlarla check – up hizmetlerinden yararlanmak ve özel sağlık hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden özel sağlık sigortası avantajlarını kullanmaya başlayın. Özel sağlık sigortası fiyatları sizi düşündürüyor mu? Sorun değil, eğer SGK güvenceniz bulunuyorsa tamamlayıcı sağlık sigortası ile de çok uygun fiyatlarla özel sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hemen özel sağlık sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, hem kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvenceleyin, hem de ihtiyacınız olan sağlık poliçesine en iyi fiyat garantisiyle sahip olun.

Benzer İçerikler

Araç Sigortası Teklifi Alın, Bütçeniz Güvencede Olsun!

Araç Sigortası Teklifi Alın, Bütçeniz Güvencede Olsun!

İnternetten araç sigortası teklifi alın,...%50'ye varan fiyat avantajı ve internete özel indirimleri kaçırmayın! Sigortam.net üzerinden araç sigortası...sorgulama yaparak, sigorta şirketlerinin tekliflerini tek bir ekran üzerinden karşılaştırabilirsiniz. Sadece fiyatları...değil ürün teminatlarını da karşılaştırarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun araç sigortasını rahatlıkla...bulabilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"] Araç sigortası ne kadar? sorusu...kasko ve trafik sigortası yaptırmayı düşünenlerin en merak ettiği konuların başında gelir....En uygun araç sigortası fiyatları için internete özel indirim fırsatından yararlanabilirsiniz. Online indirimli...sigorta fiyatlarına ulaşmak için ise araç sigortası teklif işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Siz de geç...olmadan araç sigortalarınızı yaptırın, yüksek maliyetli hasar risklerine ve trafik sigortası cezalarına karşı önleminizi...alın!

İnternetten Araç Sigortası Teklifi Alın, Bütçenizi Koruyun!

Araç sigortası fiyatları, birçok...etkene göre değişiklik gösterir. Trafik sigortası kapsamında teminat ve limitler tüm sigorta şirketleri için aynı fiyat üzerinden...hesaplanırken, ödeme koşullarında farklılıklar olabilmektedir. Aynı zamanda indirim ve ek hizmet gibi şirkete bağlı özellikler,...%10- 20 oranında fiyatlar üzerinden farklılıklara neden olabilir. Kasko sigortası fiyatları ise zorunlu trafik sigortasına göre...daha fazla değişir. Sigorta şirketine ait özelliklerden bağımsız olarak kasko ürünleri arasındaki çeşitlilik farklı fiyat...yelpazelerinin ortaya çıkmasına neden olur. Teminatların sınırlı olduğu dar kasko ve teminatların daha kapsamlı olduğu...genişletilmiş kasko gibi ürünler, fiyatların düşük ve yüksek olmasına yol açar.

İnternete Özel İndirim Fırsatı

En...uygun fiyatlı araç sigortasını bulmak için uzun karşılaştırmalar yapmak yerine, Sigortam.net'in online indirim fırsatlarını...değerlendirebilirsiniz. Kasko veya trafik sigortası arıyorsanız teklif almanız yeterli. Teklif almanız durumunda size özel indirimli...sigorta fiyatlarına erişebilirsiniz. Bu sayede normal fiyatlandırmanın da altında çok daha uygun fiyatlara araç...sigortası yaptırma avantajınız olur.

Karşılaştırma Yapın, Bütçenize Uygun Poliçeyi Seçin!

İnternetten...araç sigortası teklifi almanın en önemli avantajlarından biri de karşılaştırma yapma imkanıdır. Tek tek...acenteleri gezerek zaman kaybetmek yerine, tek bir ekrandan tüm sigorta şirketlerinin araç sigortası tekliflerine ulaşabilirsiniz. Bu...sayede fiyatlar gözünüzün önünde olur ve seçim yapmanız daha da kolaylaşır. En yüksek fiyattan en uygun fiyata kadar tüm...teklifleri görerek bütçenize en uygun poliçeyi kendiniz seçebilirsiniz. Aynı zamanda ürünler arasında da karşılaştırma yaparak...teminatları inceleyebilme şansınız olur. Araç sigortası hesaplama yapmak için kasko teklifi
ve trafik sigortası teklifi alın, aracınız ve...bütçeniz güvencede olsun!