Hastalıklardan Korkuyoruz Fakat Önlem Almıyoruz

Aksigorta’nın 12 büyükşehirde 18 – 50 yaş aralığındaki toplamda 808 kişi ile yaptığı anket Türkiye’nin sağlık haritasını ortaya çıkardı. Oldukça ilginç sonuçların çıktığı araştırmaya göre Türkiye’de sadece dört kişiden biri check-up yaptırıyor.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

En Çok Hangi Hastalıklardan Korkuyoruz?

check-upÖzellikle erken teşhis ve tedavi sürecinde çok önemli bir aşama olan check-up’ı yaptırmayanların gerekçelerinin başında ise %51’le “gerek görmemek” geliyor. Vakit ayıramadığını belirtenlerin oranı %18, yeterince sağlıklı olduğunu düşünenlerin oranı ise %14’te.

Araştırmada cinsiyete göre check-up yaptırma dağılımında ise erkekler daha üst sıralarda çıktı. Erkeklerde check-up yaptırma oranı %33 olurken, bu oran kadınlarda ise %21’de kaldı.

Türk halkının en fazla korktuğu hastalıkların başında ise %77 ile kanser geliyor. Araştırmaya katılanların kanserin ardından en çok çekindikleri hastalıklar ise %22 ile felç olmak ve %18 ile kalp krizi oldu.

Türk Halkı Estetik Operasyonlara Karşı Değil

Aksigorta tarafından yaptırılan araştırmada dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise katılımcıların estetik operasyonlara yönelik bakış açıları oldu. Araştırmadaki bulgulara göre Türk halkının %70’i estetik operasyonlara karşı değil, estetik müdahaleye karşı olmayanların %25’i ise bir gün kendilerinin de estetik operasyon yaptırabileceğini belirtiyor. Estetik müdahaleye en çoksa 30 yaş altı kesim olumlu bakıyor. Bir gün estetik operasyon yaptırmak istediğini belirtenlerin %36’sı burnundan memnun değil. Burun estetiğinin ardından sırasıyla karın gerdirme, saç ektirme, yüz gerdirme ve yağ aldırma geliyor.

Özel Sağlık Sigortası Fırsatlarından Yararlanın

Hastalıkların ne zaman ve hangi şartlarda ortaya çıkacağı bilinmez. Özellikle erken tedavi ve teşhis süresince kaliteli bir sağlık hizmeti almak bu aşamada çok önemli rol oynuyor. Siz de kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak, ek teminatlarla check – up hizmetlerinden yararlanmak ve özel sağlık hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden özel sağlık sigortası avantajlarını kullanmaya başlayın. Özel sağlık sigortası fiyatları sizi düşündürüyor mu? Sorun değil, eğer SGK güvenceniz bulunuyorsa tamamlayıcı sağlık sigortası ile de çok uygun fiyatlarla özel sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hemen özel sağlık sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, hem kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvenceleyin, hem de ihtiyacınız olan sağlık poliçesine en iyi fiyat garantisiyle sahip olun. 

Benzer İçerikler

Mapfre Genel Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Mapfre Genel Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir...sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek...sağlık tazminatınızın daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sigorta...Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat geri ödeme sürecinizi hızlandırmak...için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir.

 • Fatura aslı.
 • Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) -  Mapfre...Genel Sigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın.
 • Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi
 • Tahlil, tektik istek...kağıdı ve sonuç raporları
 • Gereklilik halinde doktor raporu / Epikriz
 •  

  Kargo Teslim Adresi ve İletişim Bilgileri

  Gerekli evrakları...hazırladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile göndermelisiniz.

  Adres: Mapfre Genel Sigorta Sağlık Bireysel Tazminat Ödemeleri, Yenişehir Mah. Irmak Cad. No...11 34435 Beyoğlu / istanbul

  Müşteri Hizmetleri: 0 212 334 90...00

  musterihizmetleri@mapfregenelsigorta.com
  tazminat@mapfregenelsigorta.com

  Geri...Ödemenizin Takibini Sigortam.net Yapsın

  Özel sağlık...sigortası geri ödemelerinizin takibinin Sigortam.net tarafından yapılmasını istiyorsanız, fatura...fotokopisini saglikhasar@sigortam.net adresine mail atın, uzman müşteri temsilcilerimiz ödemenizle alakalı tüm...bilgilendirme sürecinde size yardımcı olsun. Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat yanınızda!

   

  Ödeme Ne Zaman Gerçekleşir?

  Mapfre Genel Sigorta...sağlık sigortası geri ödemeleri evrakların kuruma ulaşmasından itibaren 5 iş...günü içerisinde gerçekleşmektedir.