Hastalıklardan Korkuyoruz Fakat Önlem Almıyoruz

Aksigorta’nın 12 büyükşehirde 18 – 50 yaş aralığındaki toplamda 808 kişi ile yaptığı anket Türkiye’nin sağlık haritasını ortaya çıkardı. Oldukça ilginç sonuçların çıktığı araştırmaya göre Türkiye’de sadece dört kişiden biri check-up yaptırıyor.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

En Çok Hangi Hastalıklardan Korkuyoruz?

check-upÖzellikle erken teşhis ve tedavi sürecinde çok önemli bir aşama olan check-up’ı yaptırmayanların gerekçelerinin başında ise %51’le “gerek görmemek” geliyor. Vakit ayıramadığını belirtenlerin oranı %18, yeterince sağlıklı olduğunu düşünenlerin oranı ise %14’te.

Araştırmada cinsiyete göre check-up yaptırma dağılımında ise erkekler daha üst sıralarda çıktı. Erkeklerde check-up yaptırma oranı %33 olurken, bu oran kadınlarda ise %21’de kaldı.

Türk halkının en fazla korktuğu hastalıkların başında ise %77 ile kanser geliyor. Araştırmaya katılanların kanserin ardından en çok çekindikleri hastalıklar ise %22 ile felç olmak ve %18 ile kalp krizi oldu.

Türk Halkı Estetik Operasyonlara Karşı Değil

Aksigorta tarafından yaptırılan araştırmada dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise katılımcıların estetik operasyonlara yönelik bakış açıları oldu. Araştırmadaki bulgulara göre Türk halkının %70’i estetik operasyonlara karşı değil, estetik müdahaleye karşı olmayanların %25’i ise bir gün kendilerinin de estetik operasyon yaptırabileceğini belirtiyor. Estetik müdahaleye en çoksa 30 yaş altı kesim olumlu bakıyor. Bir gün estetik operasyon yaptırmak istediğini belirtenlerin %36’sı burnundan memnun değil. Burun estetiğinin ardından sırasıyla karın gerdirme, saç ektirme, yüz gerdirme ve yağ aldırma geliyor.

Özel Sağlık Sigortası Fırsatlarından Yararlanın

Hastalıkların ne zaman ve hangi şartlarda ortaya çıkacağı bilinmez. Özellikle erken tedavi ve teşhis süresince kaliteli bir sağlık hizmeti almak bu aşamada çok önemli rol oynuyor. Siz de kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak, ek teminatlarla check – up hizmetlerinden yararlanmak ve özel sağlık hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden özel sağlık sigortası avantajlarını kullanmaya başlayın. Özel sağlık sigortası fiyatları sizi düşündürüyor mu? Sorun değil, eğer SGK güvenceniz bulunuyorsa tamamlayıcı sağlık sigortası ile de çok uygun fiyatlarla özel sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hemen özel sağlık sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, hem kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvenceleyin, hem de ihtiyacınız olan sağlık poliçesine en iyi fiyat garantisiyle sahip olun.

Benzer İçerikler

Diş Ağrınıza Son Verecek Etkili Öneriler! diş ağrısı nasıl geçerAğız ve diş eti hastalıkları...günümüzde yaygın olarak görülen önemli sağlık sorunlarından biridir. Gereken değerin verilmediği dişler belirli bir zaman sonra...daha büyük sorunlarla karşınıza çıkabilmektedir. Bu sorunlar çoğu zaman diş ağrısı ile sonuçlanabilir. Peki...diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısını geçirmek için ne yapılmalı? Sürekli diş...tedavisiyle uğraşmak maddi ve manevi açıdan sizi mutsuz edecektir. Bu nedenle diş bakımı ve diş...temizliği çok önemlidir. Dişinize zarar veren alışkanlıkların neler olduğunu merak ediyorsanız "Diş Sağlığına Zarar Veren Alışkanlıklar
" yazımıza göz atmanızı...öneririz. [widget id="sigortamnet_saglik_widget-2"] Diş ağrısının birçok...sebebi vardır. Diş ağrısını çok fazla yaşıyorsunuz mutlaka doktora görünmeniz gerekir. Biraz sonra geçer demek ya da ağrı...kesicilerle ağrıyı bastırmaya çalışmak diş etinizde var olan büyük sorunu görmenizi engeller. Diş hastalıklarını teminat...altına alan bazı sigorta şirketleri de vardır. Bu nedenle diş bakımının yanı sıra özel sağlık sigortası da yaptırarak diş tedavisi masraflarınızı kısabilirsiniz. Diş...ağrısı sebebleri nelerdir? Diş ağrısı nasıl geçer? sorularının detaylarını ise yazımızın devamından...öğrenebilirsiniz.

Diş Ağrısının Sebepleri

 • Dişlerin çürümesi,
 • ...
 • Dişlerde kemik kaybının oluşması,
 • Diş eti iltihapları,
 • Yanlış uygulanan diş tedavileri,
 • ...
 • Diş gıcırdatması,
 • Hastalık zamanları,
 • Regl dönemi
Bazı diş ağrılarında saattin geç...olması, müsait olamama, çalışıyor olma vs. durumlarında ağrıyı azaltıcı bazı püf noktalarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede...geçici de olsa ağrı hafifleyebilir. Ağır ve sürekli diş ağrısı çekiyorsanız şartların mümkün olduğu ilk an doktora gitmeniz...gerekir.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

 • Dişlerinizin arasında kalan bazı besinler...ağrıya neden olabilir. Bu nedenle dişlerinizi fırçalamanızda fayda var. Diş ipinin kullanılması da yararlı olacaktır.
 • ...
 • Tuzlu su ile gargara yapmak oldukça etkili bir yöntemdir. Tuz ayrıca dişlerdeki bakterileri de yok ettiği için diş eti...şişmelerine de iyi gelir.
 • Diş ağrısı nasıl geçer? sorusunun en bilinen cevabı, ağrı kesicilerdir....Ağrınız çok fazlaysa ağrı kesici kullanabilirsiniz. Eğer çok şiddetli ağrı varsa ve iltihaplanma oluşmuşsa antibiyotik...kullanımı gerekebilir. Yine de antibiyotik kullanımı doktor tavsiyesi ile olmalıdır.
 • Karanfil ve karanfil yağının da...enfeksiyonu tedavi edici özelliği vardır. Bakteriyi yok edici özelliği ile diş macunlarının içerisinde de tercih edilir. Ağrıyan...yerin üstünde biraz bekletilirse o bölgeyi uyuşturarak, ağrının hafiflemesini sağlar.
 • Sarımsağın da karanfil gibi...bakterileri yok edici özelliği vardır. Çürüğün üzerinde bekletilmesi iyi gelecektir.
 • Ağrıyan bölgeye buz...uygulanması da ağrıyı azaltacaktır.
 • Çörek otu da düzenli kullanım sonucunda ağrıya sebep olan durumları yok eder....Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi de vardır.
 • Buğday çimi suyunun da enfeksiyonu önleyici özelliği...mevcuttur. Ağızdaki bakterileri öldürür.
 • Antibakteriyel ve antiseptik özelliğe sahip olan Zerdeçal diş ağrılarını...giderir.
 • Antibakteriyel ve antienflamatuar özelliğe sahip bir baharat çeşidi olan karabiber de antibiyotik görevi...üstlenir.
Diş sağlığınızı önemseyin, tedaviye gerektiren durumlardan kaçınmayın. Sigortam.net üzerinden en uygun özel...sağlık sigortası fiyatları ve...tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için teklif alabilirsiniz. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek...Hattımızdan da 7/24 merak ettiklerinizi öğrenebilir, sigorta satın alabilirsiniz.