Hastane Randevu Alma Uygulaması

01 Nisan 2013
Sağlık Bakanlığı Hastane Randevu Alma mobil uygulamasını duyurdu. Ücretsiz olan uygulama ile cep telefonu ve tabletler üzerinden online hastane randevu işlemleri gerçekleştirilebilecek.
 
2009 yılında başlatılan hastane randevu çalışmaları 2011 yılında sonuçlandırıldı. Vatandaşlar 2011 yılından bu yana ALO 182 telefon hattı veya hastanerandevu.gov.tr internet sitesi üzerinden hastane randevu işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bu yıl itibarıyle bu seçeneklere mobil uygulama da dahil oldu. Artık vatandaşlar cep telefonu veya tablet bilgisayarlarına online hastane randevu uygulamasını yükleyerek hastane randevularını kolayca alabilecekler.
 

Hastane Randevusu Alırken Dikkat Edilecekler

 
-Telefonla aramalarda kendiniz ve yakınlarınız için arama başına toplamda en fazla 4 randevu alabilirsiniz. 
-Kendiniz için bir gün içinde alabileceğiniz randevu sayısı en fazla 2’dir.
-En erken 1 gün sonrasına randevu alabilirsiniz.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
 

 

-Aynı poliklinikten kendiniz için 2 randevu alamazsınız. Alacağınız randevular farklı polikliniklere ait olmalıdır.

 

-Randevunuzu iptal etmek için randevu saatinden 30 dakika öncesine akdar vaktiniz var. Randevunuzu iptal edip yerine başka bir poliklinik veya hastaneden randevu alabilirsiniz. Hastaneye gidemeyeceğiniz durumda randevunuzu iptal etmeyi unutmayın. 
 
Özel sağlık sigortası ile tüm kamu hastaneleri, anlaşmalı özel hastaneler ve sağlık merkezlerinden sağlık hizmeti alabilirsiniz. Kendinizi ve ailenizi sağlık güvencesi altına almak için özel sağlık sigortası yaptırın. Sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sigorta sorgulama yaparak en ucuz sağlık sigortası fiyatlarına ulaşın, anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen teklifler arasından bütçenize en uygun sağlık sigortasını seçin.

Okumaya Devam Edin

Bahar Nezlesi için Önlem Alın

Bahar mevsimi ile beraber gelen bahar nezlesi de özellikle çocukları ve astım hastalarını tehdit ediyor. Bu yazımızda bahar nezlesine karşı alınması gereken önlemleri derledik.