Her Gün Tüketilmesi Gereken 7 Besin

Enfeksiyonlara yakalanma riski genellikle kış mevsimi olsa da her an bir sağlık problemiyle karşılaşma riskimiz var. Üstelik günümüzde kanser, diyabet, kalp rahatsızlıkları daha da arttı. Her türlü hastalığın temelinde düzensiz beslenme yatıyor. Bir çoğumuz huzurumuz ve sağlığımız yerindeyken beslenmesine dikkat etmiyor. Uzmanlar, kış hastalıklarına karşı sağlıklı beslenme önerileri ile yardımcı olmaya çalışsa da asıl sorumluluk kişilere düşüyor.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Oysa bu tip rahatsızlıklara karşı önlem almak ve sağlıklı yaşam sürmek bizim elimizde. Bunun yolu doğru ve gerekli beslenmekten geçiyor.

Yediklerinize dikkat etmeyi alışkanlık haline getirdiğiniz zaman sağlıklı ve uzun yaşamın sırlarına ulaşmış olursunuz. Bu alışkanlığı ailenize ve sevdiklerinize de kazandırarak sağlıklı beslenme alışkanlığının getirilerini ailenizle birlikte edinebilirsiniz.

Düzenli tüketilmesi durumunda sağlıklı ve uzun bir ömrün kapısını aralayan, her gün muhakkak soframızda bulunması gereken 7 mucizevi besini sizin için bir araya getirdik.

Düzenli Tüketildiğinde Fayda Sağlayacak Besinler

Domates

Herkesin, her gün tüketmesi gereken besinlerin başında salataların baş taşı domates geliyor. Kışın domatesin mevsimi değil evet ama yazdan hazırladığınız domates konservelerini yazı kullanabilirsiniz. Kuvvetli bir antioksidan olarak bilinen domatesin pek çok faydası var; yaşlanmayı geciktirme, kolestrolü dengeleme ve kan basıncını düşürme domatesinden faydalarından sadece birkaç tanesi.

Ceviz

Ceviz omega 3 bakımından en zengin besinler arasında yer alır. Kalp ve diyabete iyi gelen cevizin her gün tüketilmesi, kolestrolü ve kan basıncını düşürür  Bu hastalıklar dışında da parkinson ve alzheimer gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Kırmızı Biber

Yoğun miktarda kapsaisin içeren kırmızı biber, aynı zamanda önemli bir antioksidandır, doğal bir ağrı kesici işlevi görür. Ağrı kesici tüketimini bu sebze yardımı ile azaltabilirsiniz. Kanı temizleyen, enerji veren ve aynı zamanda sağlık deposu olan bu sebzenin düzenli tüketilmesi kansere karşı da koruyucunuz olacaktır.
 

Sarımsak

Sarımsak kokusu nedeniyle haksızlık ettiğimiz sebzelerden biridir. Oysa doğal bir antibiyotik olan sarımsak pek çok hastalığın devasıdır. Antiseptik özelliğiyle bir koruyucu görevi gören Sarımsak, vücudu virüslerden, bakterilerden, parazitlerden koruyan, güçlendiren harika bir yiyecektir.

Yumurta

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi yumurta, tam bir vitamin deposudur. Demir ve çinko gibi önemli mineralleri içinde barındıran yumurtayı her gün mutlaka tüketmeye çalışın.

Havuç

Yüksek miktarda karoteni içinde bulunduran Havuç, vücutta depolanabilen ve gerektiğinde kullanılabilen kıymetli besin kaynağıdır Göz sağlığını koruyan, dokuların bakımına katkı sağlayarak kanser riskini azaltan karoten zengini bu besini ne kadar tüketseniz o kadar faydalı olacaktır.

Yaban Mersini

En fazla antioksidan içeren meyve olma özelliğiyle diğer meyvelere fark atan yaban mersinin faydası oldukça fazla. Kanser savaşçısı olarak nitelenecek bu meyve; şekeri dengeliyor ve kalp hastalıklarına karşı koruma sağlıyor. Tazesi yerine kurutulmuşunu tüketmeniz de faydalı olur.

Her ne kadar sağlıklı yaşamaya dikkat etseniz de ani hastalıklar veya kazalar sağlığınızı tehdit edebilir. Böyle bir durumda dilediğiniz yer tedavi olmak ve bütçenizi aşan sağlık giderleriyle karşılaşmamak için mutlaka özel sağlık sigortası yaptırın. Sigortam.net üzerinden sağlık sigortası sorgulaması yaparak en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşmanız mümkün. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigortanızı yaptırın.

Benzer İçerikler