Horlama Deyip Geçmeyin

Özellikle aşırı kilo problemi yaşayanlarda ve daha çok erkeklerde görülen horlama, gece uyku sırasında sağlıklı bir uyku uyuyamamanın yanında başta kalp krizi olmak üzere birçok tehlikeyi de tetikleyebiliyor.

Genellikle horlama problemi yaşayanlar ile aynı çatıyı paylaşan kişilerin tatlı sitemlerine konu olan bir sorun olarak karşımıza çıkan horlama, horlayan kişide çok ciddi sağlık problemlerin kaynağı veya tetikleyici olabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Uzmanlar horlama problemi yaşayan kişilerin, uykuları sırasında sağlıklı ve yeterli oksijen alamamaları nedeniyle, kalp ve akciğer problemleri yaşayabileceklerini, hatta kalp krizi ve tansiyon yükselmesi gibi sorunlarla karşılaşabileceklerini belirtiyorlar.

Horlamanın Sebepleri

Aşırı Kilo

Obeziteye bağlı fazla kilolar, boyun çevresinde aşırı yağlanmaya ve boğaz kısmındaki titreşen yumuşak doku miktarının çoğalmasına neden olduğu için, horlama probleminin en fazla görüldüğü grubu oluşturur.

Aşırı kilolular, kilo vermeye başladıkları andan itibaren ise horlama şikayetlerinin gün gün azaldığını fark edebilirler. Ancak horlamaya neden olarak farklı problemler de bulunuyorsa, kilo vermek tek başına yeterli olmayabilir.

Seçilen Uyku Pozisyonu

Sırt üstü uyumak boğaz kaslarının gevşemesine ve daralmasına sebep olacağı için, horlamaya neden olan bir diğer faktördür. Uyku sırasında, uyku pozisyonunuzun farkında olmasanız bile, horlama nedeniyle uyandığınızda veya birisi sizi uyandırdığında, yan yatarak uyumaya çalışmanız, daha sağlıklı bir gece geçirmenize katkıda bulunabilir.

Alkol Kullanımı

Alkol kullanımı sonrasında bütün vücut kaslarında olduğu gibi, boğaz bölgesindeki kaslarda da bir gevşeme meydana gelir. Bu durum da horlamaya davetiye çıkartır. Bu nedenle horlama problemi yaşamak istemeyenlerin, gece yatmadan önce alkol kullanmamaları tavsiye ediliyor.

Anatomi

Uyku sırasında solunum yolu ne kadar darlaşırsa, horlamanın şiddeti de o kadar artar. Bu nedenle horlamaya ağız içindeki dokuların anatomik yapısı da neden olabilir. Örneğin normalden daha uzun ve yumuşak küçük dil veya şişmiş lenf bezleri ,bademcikler horlamaya neden olan diğer etkenlerdir.

Alerji

Özellikle bahar aylarının başlarında ortaya çıkan polenlerle kendisini gösteren, halk dilindeki adıyla saman nezlesi, solunum yolunda birtakım problemlere sebep olarak, nefes alış verişini olumsuz yönde etkilemesi sebebiyle horlamaya neden olabilir.

Sinüzüt

Sinüs boşluklarının bakteriyel veya virüs kaynaklı enfeksiyonlar sebebiyle iltihaplanması sonucunda ortaya çıkan sinüzüt, ağrı, basınç, tıkanıklık ve geniz akıntısı gibi problemlere yol açarak, solunumu olumsuz yönde etkilemesi nedeniyle horlamaya sebep olabilir.

Uyku Apnesi

Solunum yolunda bulunan kas ve çene problemlerinde veya büyük bir dil ya da büyük bir küçük dil gibi nedenlerle boğazın tıkanması sonucunda uykuda solunumun kısmen ya da tamamen durmasına sebep olan uyku apnesi, horlama problemi yaşayanlarda çok sık görülen bir hastalıktır. Uyku apnesi problemi yaşayan kişilerde horlama çok gürültülü olur. Bu problemi yaşayan kişiler nefessiz kalmaları nedeniyle uykularından uyanabilecekleri gibi, kimi zaman ise farkında bile olmazlar. Söz konusu nefes problemleri gece boyunca saatte 10 veya 100 defa ortaya çıkabilir. Uyku apnesi, gün içinde kişilerin sağlıklı bir uyku uyuyamadıkları için yorgun hissetmelerine sebep olmakla birlikte, kalp sağlığını olumsuz yönde etkileyecek daha tehlikeli problemlerin de tetikleyicisi olabilir.

Sağlığınızı ve Bütçenizi Güvence Altına Alın

Görüldüğü gibi horlama probleminin kökeninde birden çok farklı neden olabilir. Sizin için en doğru teşhisi ise şüphesiz ki doktorunuz koyacaktır. Karşılaşabileceğiniz sağlık problemleri için istediğiniz donanımda bir sağlık kuruluşunda hizmet almak ve bütçenizi sarsmamak istiyorsanız, hiç vakit kaybetmeden özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya başlayın. Kendiniz ve ailenizin sağlık güvenliği için yaptırmak istediğiniz sağlık sigortasına ister online olarak Sigortam.net, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı üzerinden hemen ulaşın.

Benzer İçerikler

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Sigorta teklifi alma işlemlerinizi internetten yaparak...daha uygun fiyata poliçenizi satın alabilirsiniz. Online sigorta teklifi almanız, birçok şirketin sigorta...fiyatlarını görebilmenizi ve karşılaştırma yapabilmenizi sağlar.  Fiyatları ve teminatları karşılaştırarak doğru kararı...verebilmek ise Sigortam.net üzerinden oldukça kolay. Online sigorta teklifi al, en uygun fiyat...garantisini kaçırma! [widget id="sigortamnet_content_widget-2"] Sigortanızı internetten yaptırmanın önemli avantajları...vardır. Bir kaç dakika içerisinde bilgilerinizi girip teklif alma sürecine geçebilirsiniz. Sadece online sigorta teklifi alarak...görebileceğiniz özel indirimlerle araç sigortalarınızı yaptırabilir, sağlık sigortanızı en uygun fiyat garantisi ile...yaptırabilirsiniz. Üstelik poliçeniz anında size ulaşır. Avantajların detaylarını yazımızın devamından...öğrenebilirsiniz.

Acenteleri Dolaşmayın, Tek Bir Ekrandan Karşılaştırma Yapın!

Online sigorta teklifi...almanın en büyük avantajı, acenteleri dolaşmak zorunda kalmamaktır. Ayrı ayrı sigorta şirketlerini aramak, teklif almak ve...sonrasında onları değerlendirebilmek zor hatta bazen kafa karıştırıcı olabilir. Online sigorta tekliflerini almak...ise çok daha basit ve net bir süreçtir. Sigortam.net'ten dilediğiniz sigorta ürünü için teklif alarak birçok sigorta şirketini...aynı ekranda görebilirsiniz. Bu sayede sigorta fiyatlarını karşılaştırarak hangisinin bütçenize en uygun olduğunu bulabilmeniz...çok daha rahat olur. Sigorta fiyatı sorgulama yapmak için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Kasko, trafik...sigortası ya da sağlık sigortası için fiyat bilgisi mi almak istiyorsunuz? Tek yapmanız gereken sigortanın branşına göre...bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek. 2 dakika içerisinde tüm teklifleri görebilir, fiyatlar hakkında değerlendirme yapabilirsiniz....İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun poliçeyi seçtikten sonra ise satın alma işlemlerine geçebilirsiniz.

İnternetten...Sigorta Teklifi Al, Avantajları Kaçırma!

İnternetten sigorta fiyat alma işlemlerinin kolay ve hızlı...olmasının yanında birçok avantajı da mevcut. İnternete özel indirim fırsatlarını görebilmeniz için öncelikle teklif almanız...gerekiyor. Kişiye özel indirim fırsatları ile poliçenizi daha da uygun fiyatlara alabilir, bütçenizi sıkıştırmadan taksit...seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz. Sigortanızı online olarak yaptırırsanız, poliçenizin oluşturulmasını ve size...gönderilmesini beklemek zorunda kalmazsınız. Kasko sigortası aldığınızı düşünelim. Bütçenize uygun olan kasko ürününü...satın alırsanız, poliçeniz e-postanıza gelir. Beklemek zorunda kalmadan kasko poliçenize anında ulaşırsınız. Ayrıca...sigortanızı internetten alırsanız, güvenceniz anında başlar. Aracınıza kasko yaptırdığınız zaman, kasko teminatlarının...masrafları karşılama güvencesi poliçeyi internetten satın aldığınız an geçerli olur. Aynı şekilde diğer sigorta çeşitleri...olan trafik ve sağlık sigortaları için de aynı avantajlar geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası teklifi
, kasko teklifi, sağlık sigortası teklifi alarak 2 dakikada...sigorta sorgulama yapın!

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL