Horlayanları Trafikte Bekleyen Büyük Tehlike

İnsan sağlığı için önemli bir tehdit oluşturmasına rağmen pek üstünde durulmayan horlamanın, sürücüler için de oldukça ciddi tehlikeler oluşturduğu belirtildi.

Anadolu Ajansı muhabirine konuşan Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Yörük o tehlikelere dikkat çekti. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Horlamanın en basit tanımıyla küçük dil ve yumuşak damak sarkması sonucunda hava girişinin engellenmesi nedeniyle uyku sırasında nefes alışının zorlanması olduğunu ifade eden Yörük, burun kemiğinde eğrilik veya farklı bir sıkıntı yaşayanlarda da horlama probleminin görüldüğünü söyledi. Horlama ile ilgili daha detaylı bilgileri “Horlamanın Sebepleri” başlıklı haberimizde bulabilirsiniz.

Horlamayı Ciddiye Alın

Horlamanın insan hayatını çok olumsuz bir şekilde etkilemesine rağmen yeterince üzerinde durulmadığına dikkat çeken Yörük, horlama nedeni ile sağlıklı bir uyku alamayan kişilerin vücutlarının dinlenemediğini, bu kişilerin gün içerisinde sürekli olarak yorgunluk belirtilerini gösterdiğini kaydetti.

Trafik Kazalarının Sebebi Olabiliyor

Horlamanın dikkat eksikliklerine, kişilik bozukluklarına, psikiyatrik bozukluklara ve hatta trafik kazalarına neden olabileceğini vurgulayan Yörük’e göre horlayan kişiler gün içerisinde uyumaya daha eğilimli oluyor. Özellikle gece direksiyon başında uyuma nedeniyle ortaya çıkan trafik kazalarında, horlama probleminin etkisinin büyük olduğunu savunan Yörük, horlamanın yürüyüş, spordan uzaklaşanlarda ve kilolu kişilerde daha fazla rastlandığını ifade etti.

Sağlık Kuruluşlarına Başvurun

Horlamanın ciddi bir sağlık problemi olduğunu belirten Yörük, uyku ve horlama problemi olan kişilere vakit kaybetmeden sağlık kuruluşlarına başvurmaları konusunda çağrıda bulunarak sözlerine son verdi.

Sağlık Sigortası Avantajlarından Yararlanın

Karşılaşabileceğiniz sağlık problemleri karşısında özel sağlık sigortası avantajları ve olanaklarından yararlanmaya başlayarak önleminizi çok geç kalmadan alın. En iyi fiyat garantisi ile sizin için en uygun poliçeye, özel sağlık sigortası başvurusu yaparak veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL