İhtiyaca Uygun Özel Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

İhtiyaca Uygun Özel Sağlık Sigortası

Sağlık harcamaları eskisine oranla çok daha yüksek maliyetleri bulabiliyor, bu durumda avantaj sağlayacak olan ise özel sağlık sigortaları oluyor. Eskisine oranla çok daha tercih edilen özel sağlık sigortasında fark yaratmak ise sigorta şirketlerine kalıyor. 

Müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutan sigorta şirketleri, fark yaratmak adına sigorta teminatlarında çeşitlilik sunuyor. Sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortaları ürünleri arasında 2 seçenek var: sadece yatarak tedavisi olan poliçeler veya hem yatarak hem de ayakta tedaviyi içeren poliçeler. Sadece ayakta tedavi güvencesi ile sınırlı olan bir sağlık sigortası yoktur. 

Yatarak tedavi teminatı, ameliyat gibi hastanede kalmayı gerektirecek durumlarda avantajlı olacakken; ayakta tedavi teminatı daha ufak çaplı tedavilerde kullanılır. Hem yatarak tedavinin hem de ayakta tedavinin koşulları ve içerdiği hizmetler sigorta şirketleri tarafından belirlenmektedir.

  

Hasar durumunda da yapılacak ödemeler bu koşullar çerçevesinde olacaktır. Bu yüzden sigortalıların özel sağlık sigortası poliçesinin detaylarını net bir şekilde bilmesi gerekir.

Özel Sağlık Sigortası'nın Verdiği Güvenceler

Özel sağlık sigortası, bir sağlık kuruluşunda yapılacak pek çok tedavi giderini ve sağlık harcamalarını içerir. Ancak verilen güvenceler, sigortalının tercihlerine ve teminatlara göre değişir.

Ayakta Tedavi Teminatı
 

 • Doktor muayene ücretleri, 
 • Teşhisine yönelik laboratuar tetkikleri, 
 • MR, tomografi, endoskopi, kolonoskopi, kardioloji ve radyoloji giderleri,
 • İlaç giderleri.

Yatarak Tedavi Teminatı
 

 • Ameliyat masrafları,
 • Acil durumlarda ambulans masrafları,
 • Laboratuar, tahliller, röntgen ve diğer hastane hizmetleri,
 • Yoğun bakım gerektiren tedavilerdeki tüm masraflar,
 • Kullanılan cihaz masrafları,
 • Doğum ve hastanede yatma gerektiren hamilelik masrafları,
 • Refakatçi masrafları,

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi sigorta şirketleri, özel sağlık sigortası kapsamında farklı hizmetlere de yer verebilir. Örneğin: bazı sigorta şirketleri, check-up veya doğum masraflarını da poliçe kapsamında verebilmektedir. 

Bunlar özel sağlık sigortası kapsamında elde edilebilen güvencelerden bazılarıdır, çok daha farklı özellikler taşıyan sağlık sigortası çeşitleri de var. İhtiyaca uygun özel sağlık sigortalarına ulaşmak için atılacak ilk adım; bol bol karşılaştırma yapmak, çeşitli seçenekleri değerlendirmektir. 

Ne zaman, nasıl bir sağlık problemi karşı karşıya kalabileceğiniz belli değilken hakkında çok da detaylı bilgi sahibi olmadığınız bir sağlık poliçesi almak, çok sağlıklı olmayacaktır. 

Hem ihtiyacınıza uygun sağlık poliçeleri  hem de en uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’e gelin, soru işaretlerinize son verin. Dilerseniz 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!


Benzer İçerikler

Özel Sağlık Sigortalarındaki Ömür Boyu Yenileme Garantisinin Kapsadığı Haklar

Özel sağlık sigortası poliçesinde ömür boyu yenileme garantisini hak eden sigortalılar pek çok hakkı ve avantajı elinde bulundurabiliyor. 

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Kapsamındaki Tedavi Yerleri

Özel sağlık sigortası kapsamında yer alan anlaşmalı sağlık kuruluşları ile çok daha uyguna tedavi olursunuz, peki anlaşmalı olmayan yerler de ne olur?

Devamını Oku

Ramazan’da Beslenme Nasıl Olmalı?

Ramazan ayı ile birlikte yeme alışkanlıkları değişiyor. Sahur ve iftarda beslenme nasıl olmalı, neler yenmeli? Ramazan’da sağlığınızı ve kilonuzu korumak için beslenme önerilerimizi okuyun.

Devamını Oku