Mevsim Değişikliği Cildinizi Tehdit Ediyor! İlkbaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

İlkbaharın gelmesiyle beraber mevsim şartlarında olduğu gibi, cildimizde de birtakım farklılaşmalar meydana geliyor. Özellikle cildimizin bahar aylarında diğer aylara nazaran mevsim koşullarına daha fazla reaksiyon göstermesinden dolayı cilt bakımı oldukça önemli bir hal alıyor.  #%saglik01%#

İlkbaharda sağlıklı bir cilt bakımı ile cildinizi mevsim geçişlerine hazırlamanız ve olası alerji, hassasiyet vb. problemler karşısında önleminizi şimdiden almanız için, ilkbahar için en iyi cilt bakım önerilerini biraraya getirdik.

Cilt Temizliğini Aksatmayın

Cilt Temizliğiİlkbaharın gelmesiyle beraber cildin daha fazla güneş ışığına maruz kalması ciltteki kuruma, soyulma vb. problemlerin daha sık yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle ilkbaharda cilt temizliğine ekstra önem verilmelidir. Cilt temizliğinde izlenecek yol ise kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Yağlı ciltler daha fazla yıkanma ihtiyacı duyarken, kuru ciltler de ise az yağlı bakım ürünleri tavsiye edilir.

İyi ve düzenli bir cilt bakımı, cilteki kuruma, soyulma ve siyah nokta oluşumunu engelleyebileceği gibi, cildin genç görünmesini de sağlayacaktır.

Tonik Uygulamaları Her Cilde Uygun Değil

Tonik KullanımıGenel kanının aksine cilde yapılan tonik uygulamaları çok tavsiye edilen bir cilt bakım yöntemi değildir.

Uzmanlar genellikle, cildi çok yağlı ve gözenekli  kişilerin tonik uygulamasını tavsiye etmektedir. Ancak kuru ve hassas ciltlerde tonik kullanımı cilde zarar verebilir. Bu nedenle tonik uygulaması tavsiye edilmeyen kişiler, gül suyu, demlenmiş çay gibi alternatif doğal bakım yöntemlerini deneyebilirler.

 

Yaz Gelmeden Peeling

Evde PeelingBilindiği gibi peeling uygulamasının yaz aylarında yapılması pek tavsiye edilmemektedir.

Bu nedenle kuru ve soluk bir ciltle yaz aylarına girmemek adına, şimdiden işe koyulmakta fayda var.

Evinizde kendinizin hazırlayabileceğiniz peelinglerinizle, yaz öncesi cilt bakımınızı gayet kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Örneğin bir pamuğu üzerine eminceye kadar sıktığınız limonun ardından serpiştireceğiniz biraz şekerle birlikte, hafiften ıslattığınız yüzünüze ovalayarak uyguladıktan sonra, yüzünüzü ılık suyla duralayıp, nemlemdirici uygulayarak güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Cildinizi Susuz Bırakmayın

Su İçmekAna yaşam kaynağımız olan su, cildimizin sağlıklı görünmesi için de olmazsa olmazların başında gelmektedir. Özellikle hava sıcaklığı değerlerinin artmaya başladığı bahar aylarında bol bol su tüketmek cildin kurumasını engelleyecektir. Bu nedenle gerektiği takdirde telefonunuza yükleyebileceğiniz hatırlatıcı uygulamaları kullanarak günde en az 3 litre su tüketmeye özen gösterin. Çantanızda veya çalıştığınız ortamda mutlaka su bulunmasına dikkat edin.

Düzenli Uyku

Düzenli UykuUykusuzluk ciltte mat, cansız ve şiş bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilir.

Özellikle bahar aylarında mevsim geçişi kaynaklı bahar yorgunluğunun uyku düzenini bozma ihtimali oldukça yüksektir.

Bu nedenle uyku düzeninizin bahar aylarında bozulmaması için ekstra çaba göstermelisiniz.  

Özel Sağlık Sigortası ile Sağlığınız Güvencede

Cilt bakımı dışında, sağlığınızı tehdit edebilecek diğer problemlere karşı ise özel sağlık sigortası ile önlem alın. Hemen özel sağlık sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye “en iyi fiyat garantisi” ile kolayca sahip olun ya da SGK güvenceniz varsa tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak özel sağlık hizmeti avantajlarından çok daha uygun fiyatlarla yararlanın.#%tss01%#

Benzer İçerikler

Sağlık Sigortasında Vergi Avantajı Sağlık sigortası vergi avantajı hangi şartlarda gerçekleşir? Sağlık sigortası vergi avantajı...kimler için geçerlidir? Sağlık sigortası primlerinizi gelir vergisi indirimi olarak alabileceğinizi biliyor...muydunuz? Vergi indirimi sayesinde brüt maaşınızdan kesilen vergi azalacağından net maaşınızda artış sağlanır. Bu yazımızda...vergi indirimi hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik

Sağlık Sigortası Vergi Avantajı

sağlık sigortası vergi...avantajı

Sağlık sigortası vergi indirimi, kendiniz ve...aileniz için ödediğiniz özel sağlık sigortası...primlerini belli bir oranda gelir verginizden düşmenizi sağlar. Böylece hem özel sağlık sigortası avantajlarından...faydalanarak özel hastanelerden ayakta tedavi, yatarak tedavi gibi sağlık hizmetlerini en ekonomik yolla alırsınız,...hem de vergi avantajı ile sağlık sigortası harcamanız azalır. 2013 yılından itibaren vergi indirimi oranı %15’e yükseltildi....Daha önce bu oran %5'ti. %15 oranındaki vergi indirimi ile özel sağlık sigortası için ödenen sigorta prim...miktarına göre tüm primin vergiden düşülmesi bile mümkün olabiliyor. [widget id="sigortamnet_saglik_widget-2"] Sağlık sigortası vergi indirimi...kapsamında, aylık 2000 TL brüt alan bir kişi bunun 300 TL’sini  vergi indirimi olarak alabilecek. Yani kişinin aylık sağlık...sigortası primi 300 TL ve daha altındaysa primin tamamını vergiden düşmesi mümkün. Böylece özel sağlık sigortası...avantajlarından en ekonomik şekilde yararlanılabilecek. Üstelik sağlık sigortası için vergi indirimi avantajına ek olarak...özel hastane tedavi masrafları da sağlık sigortası tarafından ödeneceği için kendiniz ve aileniz için özel...hastane standartlarında sağlık hizmetini bütçenizi sarsmadan alabileceksiniz.

Vergi İndirimi Kimler için...Geçerlidir?

Özel sağlık sigortası primlerini ödediğiniz tüm aile bireyleri için vergi indirimi alabilirsiniz. Bunun için sigorta ettiren olmanız...yeterlidir. Özel sağlık sigortası primlerini kendisi ödeyen memur, işçi, beyaz yakalı, serbest meslek çalışanı, işyeri sahibi...herkes vergi indiriminden yararlanabilir.

Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Nasıl Yararlanılır?

Vergi...indirimi avantajından yararlanmak için, çalıştığınız kurumun muhasebe birimine veya muhasebe şirketinize, sağlık...sigorta poliçenizin bir örneği ile sağlık sigorta primi ödemesi yaptığınıza dair bir makbuzu veya kredi kartı ekstresini...iletmeniz gerekiyor. Böylece brüt maaşınızdan yapılacak vergi kesintisinden, ödediğiniz primler düşülüyor. Maaşlı...çalışmayan serbest meslek sahibi, esnaf, işyeri sahibi iseniz yıllık gelir vergisi matrahınızdan yine aynı şekilde ödediğiniz...sağlık sigorta primlerini düşmeniz mümkün.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası, vergi indirimi...ile birlikte artık çok daha avantajlı bir ürün. Özel sağlık sigortası yaptırarak anlaşmalı özel hastaneler ve diğer sağlık...kuruluşlarında yatarak tedavi veya ayakta tedavi hizmeti alırsınız. Tedavi masraflarınız ise teminatlarınız dahilinde sağlık...sigortanız tarafından karşılanır. Böylece özel hastane sağlık hizmetinden daha ekonomik bir şekilde yararlanırsınız. Ayrıca...bazı sağlık sigortası paketleri kapsamında anlaşmalı spor merkezleri, diş klinikleri veya optik mağazalarında da indirim...hakkınız olur. Özel Hastaneler ve Anlaşmalı...Oldukları Sigorta Şirketleri Özel sağlık sigortası sistemine ne kadar erken dahil olursanız bekleme süresi de o kadar erken tamamlanır. Bekleme süresi tamamlandıktan...sonra  ileride ortaya çıkabilecek pek çok büyük hastalık ve yapılacak pek çok ameliyat için teminat alırsınız. En az bir...poliçe dönemi aşıldıktan sonra doğum teminatı  sigorta...poliçenize dahil olur. Siz sadece bebeğinizin hangi hastanede dünyaya geleceğine karar verirsiniz, tüm doğum masraflarını sağlık...sigortanız karşılar. En iyi standartlardaki sağlık hizmetini en ekonomik fiyata almak için Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi ve özel sağlık sigortası teklifi alın, en iyi...sağlık sigorta fiyatları ve seçeneklerine ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan sigorta...danışmanlarımızı arayın.