Mevsim Değişikliği Cildinizi Tehdit Ediyor! İlkbaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

İlkbaharın gelmesiyle beraber mevsim şartlarında olduğu gibi, cildimizde de birtakım farklılaşmalar meydana geliyor. Özellikle cildimizin bahar aylarında diğer aylara nazaran mevsim koşullarına daha fazla reaksiyon göstermesinden dolayı cilt bakımı oldukça önemli bir hal alıyor.  #%saglik01%#

İlkbaharda sağlıklı bir cilt bakımı ile cildinizi mevsim geçişlerine hazırlamanız ve olası alerji, hassasiyet vb. problemler karşısında önleminizi şimdiden almanız için, ilkbahar için en iyi cilt bakım önerilerini biraraya getirdik.

Cilt Temizliğini Aksatmayın

Cilt Temizliğiİlkbaharın gelmesiyle beraber cildin daha fazla güneş ışığına maruz kalması ciltteki kuruma, soyulma vb. problemlerin daha sık yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle ilkbaharda cilt temizliğine ekstra önem verilmelidir. Cilt temizliğinde izlenecek yol ise kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Yağlı ciltler daha fazla yıkanma ihtiyacı duyarken, kuru ciltler de ise az yağlı bakım ürünleri tavsiye edilir.

İyi ve düzenli bir cilt bakımı, cilteki kuruma, soyulma ve siyah nokta oluşumunu engelleyebileceği gibi, cildin genç görünmesini de sağlayacaktır.

Tonik Uygulamaları Her Cilde Uygun Değil

Tonik KullanımıGenel kanının aksine cilde yapılan tonik uygulamaları çok tavsiye edilen bir cilt bakım yöntemi değildir.

Uzmanlar genellikle, cildi çok yağlı ve gözenekli  kişilerin tonik uygulamasını tavsiye etmektedir. Ancak kuru ve hassas ciltlerde tonik kullanımı cilde zarar verebilir. Bu nedenle tonik uygulaması tavsiye edilmeyen kişiler, gül suyu, demlenmiş çay gibi alternatif doğal bakım yöntemlerini deneyebilirler.

 

Yaz Gelmeden Peeling

Evde PeelingBilindiği gibi peeling uygulamasının yaz aylarında yapılması pek tavsiye edilmemektedir.

Bu nedenle kuru ve soluk bir ciltle yaz aylarına girmemek adına, şimdiden işe koyulmakta fayda var.

Evinizde kendinizin hazırlayabileceğiniz peelinglerinizle, yaz öncesi cilt bakımınızı gayet kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Örneğin bir pamuğu üzerine eminceye kadar sıktığınız limonun ardından serpiştireceğiniz biraz şekerle birlikte, hafiften ıslattığınız yüzünüze ovalayarak uyguladıktan sonra, yüzünüzü ılık suyla duralayıp, nemlemdirici uygulayarak güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Cildinizi Susuz Bırakmayın

Su İçmekAna yaşam kaynağımız olan su, cildimizin sağlıklı görünmesi için de olmazsa olmazların başında gelmektedir. Özellikle hava sıcaklığı değerlerinin artmaya başladığı bahar aylarında bol bol su tüketmek cildin kurumasını engelleyecektir. Bu nedenle gerektiği takdirde telefonunuza yükleyebileceğiniz hatırlatıcı uygulamaları kullanarak günde en az 3 litre su tüketmeye özen gösterin. Çantanızda veya çalıştığınız ortamda mutlaka su bulunmasına dikkat edin.

Düzenli Uyku

Düzenli UykuUykusuzluk ciltte mat, cansız ve şiş bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilir.

Özellikle bahar aylarında mevsim geçişi kaynaklı bahar yorgunluğunun uyku düzenini bozma ihtimali oldukça yüksektir.

Bu nedenle uyku düzeninizin bahar aylarında bozulmaması için ekstra çaba göstermelisiniz.  

Özel Sağlık Sigortası ile Sağlığınız Güvencede

Cilt bakımı dışında, sağlığınızı tehdit edebilecek diğer problemlere karşı ise özel sağlık sigortası ile önlem alın. Hemen özel sağlık sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye “en iyi fiyat garantisi” ile kolayca sahip olun ya da SGK güvenceniz varsa tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak özel sağlık hizmeti avantajlarından çok daha uygun fiyatlarla yararlanın.#%tss01%#

Benzer İçerikler

Anadolu Sigorta dan Özel Sağlık Sigortası Teklifi Alın

Anadolu Sigorta’dan Özel Sağlık Sigortası Teklifi Alın!

 

Hemen Teklif Alın

Anadolu Sigorta...hakkında bilgi almak için Anadolu Sigorta sayfamızı ziyaret...edin. 

Özel sağlık sigortası fiyatları kişisel...özelliklerinize, geçirilmiş rahatsızlıklara, hastane ağına ve poliçe limitleri gibi detaylara göre farklılık...gösterir. Anadolu sağlık sigortası için birkaç dakikada sorgulama yaparak, poliçe priminizin ne kadar olduğunu...öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası...avantajlarından yararlanabilirsiniz. 

İhtiyaçlarınıza en uygun sağlık sigortasını bulmak için...Sigortam.net’in size sunduğu güvenli karşılaştırma platformundan faydalanın. 

7/4 hizmet veren sigorta...uzmanlarımızdan merak ettiğiniz her konuda destek alabilir, sağlık poliçenizi telefonda satın...alabilirsiniz.

Sigortam.net’ten hizmet alabileceğiniz diğer sigorta şirketlerini görmek için tıklayın: Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL