Kalp Hastalıklarından Korunmak için 10 Önemli Nokta

Kalp hastalıklarının ülkemizde görülme olasılığı ne yazık ki oldukça fazla. Bu duruma yaşayış şeklimiz, beslenme tarzımız, bakış açılarımız neden oluyor. Halbuki hayatınızda yapmanız gereken bazı değişikliklerle kalbinizi koruyabilir, hastalıklara karşı güçlenebilirsiniz.

Bel Ölçüsüne Dikkat!

Özellikle yenen şekerli, unlu gıdalar karın ve bel çevresinde yağların toplanmasına neden olur. Bu bölgenin yağlanması da kalp hastalıkları riskini oldukça yükseltir. Bel ölçüsünün kadınlarda en fazla 88, erkeklerde ise 102 santim olması gerekir. Dolayısıyla yediklerinize ve içtiklerinize dikkat edin, kilo verin, ideal kiloda olmak sağlıklı olmak için en önemli noktadır. Konuyla ilgili "Zayıflamak İçin 10 Diyet Önerisi!" yazımızdan destek alabilirsiniz.

Alkol Tüketimini Azaltın!

Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi alkol tüketimini de abartmamalısınız. Eğer bu sizin için zor oluyorsa kırmızı şarap içmeyi tercih edebilirsiniz. Kırmızı şarabın iyi kolestrolü yükselttiği bilinmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Stresten Uzak Durun!

İşinizde ya da yaşamanızda üstesinden gelemeyeceğiniz sorumlulukların altına girmeyin. İnat ya da bir şeyleri ispatlama çabasıyla sırtlandığınız yükler sizi zorlayacak ve strese yol açacağı için kalp kriziyle de karşılaşma olasılığınızı yükseltecektir. Mümkün olduğunca hareketi yaşamanıza sokmalı bu sayede kalbiniz de dahil vücudunuzun kas ve kemik yapılarını güçlendirirken, stresten de uzak olursunuz. Konuyla ilgili "Stres Nedir?" içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Psikolojik Destek Almaktan Utanmayın!

Nasıl ki vücudunuzda bir rahatsızlığınız olduğunda doktora gidiyorsanız beyninizin de bir organınız olduğunu ve rahatsızlanabileceğini unutmayın. Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da iş hayatınızda yaşadığınız sorunları kendi içinizde çözmeye çalışarak kalbinizi ağır yükün altına sokmak yerine bir uzman yardımı almayı tercih etmeniz olası kalp rahatsızlıklarını da önleyecektir.

Aceleci Olmayın!

Eğer A tipi kişiliğe sahipseniz yani sabırsız ve bir anca iş bitirmeye çalışan yapıdaysanız bu özelliğinizi bırakmaya çalışın. Mümkün olduğunca sakin olun ve yavaş yavaş yapacağınız işi bitirmeye çalışın. Böylece hem daha doğru sonuçlar alırken hem de kandaki adrenalin seviyesinin yükselerek spazma yol açmasını önleyin.

Sağlık Kontrollerini İhmal Etmeyin!

Eğer ailenizde kalp hastalıkları geçiren birileri varsa, fazla kiloluysanız, diyabetiniz ya da yüksek tansiyonunuz varsa mutlaka gerekli kontrolleri yaptırmanız gerekir. Bu kontrolleri sigara kullanıyorsanız 30, içmiyorsanız 40 yaşından sonra düzenli olarak yaptırmalısınız.

Sağlığınızın önemseyin, gerekli tedbirleri alın. Konuyla ilgili "Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları" yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Özel sağlık sigortası da yaptırarak olası sağlık masraflarınızı güvence altına alın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Şifa Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Memorial Sağlık Grubu

Memorial Sağlık Grubu, 2000 yılından bu yana İstanbul, Antalya ve...Diyarbakır’da bulunan 8 hastane ve 3 tıp merkezi ile hizmet vermektedir. Memorial Grubu, Tüp Bebek, Genetik, Kalp - Damar Cerrahisi ve...Organ Nakli gibi bölümleri ile Cerrahi Bilimler, Kalp Sağlığı, Kadın Sağlığı, Çocuk Sağlığı ve Robotik Cerrahi gibi...branşlarda hizmet vermektedir.

Memorial Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri Listesi

Memorial Hastanesi ile anlaşmalı...olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı...üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Zurich...Sigorta