444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kalp Sağlığını Korumanın Yolları

09 Nisan 2014

Kalp ve damar rahatsızlıkları dünyada ölüm nedenleri arasında ne yazık ki üst sıralarda yerini almaya devam ediyor ve yılda 20 milyona yakın insan kalp sağlığı yitimi yaşadığı hayatını kaybediyor.

Kadınlarda 50, erkeklerde 40 yaş sonrasında genellikle ailesinde kalp hastalıkları bulunanlar risk altındadır. Bunlar ne yazık ki değiştirilemez etkiler.

Fakat aşırı şişmanlık, sigara, şeker hastalığı gibi faktörlerde genç yaşta tıkanmaları, krizleri tetikleyen diğer risk faktörleri arasındalar. Bunların pek çoğu kişiler önlem aldığı takdirde ya da yaşam tarzı değişikliklerine gittiği takdirde kontrol atlına alınabilir, engel olunabilir.

Bu önlemler dışında; ''Antioksidan Besinler Neler'' yazımızdan sofranıza eklmeniz gereken besinleri öğerenerek kalp sağlığınıza katkıda bulunun.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Kalp Sağlığını Korunmanın Yolları


Sağlıklı Beslenin

Gün boyu lifli gıdalar tüketmek, şeker ve şekerli besinler yerine meyve-sebze tüketmek, tuz oranını düşük tutmak, kırmızı et yerine balık tercih etmek ve bolca su içmek kalbinizi korurken, ömrünüzü uzatır.

Kan şekerinizi kontrol altına alın 

Düzensiz kan şekeri salgısı kalp sağlığını olumsuz etkiler. Bu sebeple; kan şekerinizi düzenli olarak takip ettirin. Böyle bir probleminiz varsa beslenme programınızda değişime gidin.

Düzenli Tansiyon Ölçümü

Devamlı hipertansiyonundan şikatet eden fakat beslenmesine dikkat etmeyen bir doktor önerisini uygulamıyorsa kalp sorunu yaşaması muhtemeldir.

Düzenli Kolestrol Kontrolü 

Düzenli olarak 6 ayda bir total kolestrol seviyelerinizi ölçtürün. LDL’nin 130 üzerinde olması durumunda kalp sağlığınız olumsuz etkilenecektir.

Sigara Tüketmekten Vazgeçin

Kalp sağlıklarının birinci tetikleyicisi damar sağlığını olumsuz etkileyen sigara tüketimidir.

Egzersiz Yapın

Hergün yarım saatlik egzersiz planı ya da yürüyüş planını oturtmak kalp sağlığınızı olumlu etkiler. 
 
Kalp hastalıkları ve tıkanıkları oranının bu kadar arttığı ve değiştiremeyeceğiniz genlerden kaynaklanan rahatsızlıkları atlatabilmek için özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin.

En iyi özel hastaneler hakkında yeterli bilgi alabilmek için sigorta şirketleri araştırmalarına başlayın, kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın.

Özel sağlık sigortası fiyatları sorgulama işlemini Sigortam.net üzerinden karşılaştırmalı yapabilir sadece 3 dakikada tekliflere ulaşabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.