Kalp Sağlığını Korumanın Yolları

Kalp ve damar rahatsızlıkları dünyada ölüm nedenleri arasında ne yazık ki üst sıralarda yerini almaya devam ediyor ve yılda 20 milyona yakın insan kalp sağlığı yitimi yaşadığı hayatını kaybediyor.

Kadınlarda 50, erkeklerde 40 yaş sonrasında genellikle ailesinde kalp hastalıkları bulunanlar risk altındadır. Bunlar ne yazık ki değiştirilemez etkiler.

Fakat aşırı şişmanlık, sigara, şeker hastalığı gibi faktörlerde genç yaşta tıkanmaları, krizleri tetikleyen diğer risk faktörleri arasındalar. Bunların pek çoğu kişiler önlem aldığı takdirde ya da yaşam tarzı değişikliklerine gittiği takdirde kontrol atlına alınabilir, engel olunabilir.

Bu önlemler dışında; ”Antioksidan Besinler Neler” yazımızdan sofranıza eklmeniz gereken besinleri öğerenerek kalp sağlığınıza katkıda bulunun.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Kalp Sağlığını Korunmanın Yolları

Sağlıklı Beslenin

Gün boyu lifli gıdalar tüketmek, şeker ve şekerli besinler yerine meyve-sebze tüketmek, tuz oranını düşük tutmak, kırmızı et yerine balık tercih etmek ve bolca su içmek kalbinizi korurken, ömrünüzü uzatır.

Kan şekerinizi kontrol altına alın

Düzensiz kan şekeri salgısı kalp sağlığını olumsuz etkiler. Bu sebeple; kan şekerinizi düzenli olarak takip ettirin. Böyle bir probleminiz varsa beslenme programınızda değişime gidin.

Düzenli Tansiyon Ölçümü

Devamlı hipertansiyonundan şikatet eden fakat beslenmesine dikkat etmeyen bir doktor önerisini uygulamıyorsa kalp sorunu yaşaması muhtemeldir.

Düzenli Kolestrol Kontrolü

Düzenli olarak 6 ayda bir total kolestrol seviyelerinizi ölçtürün. LDL’nin 130 üzerinde olması durumunda kalp sağlığınız olumsuz etkilenecektir.

Sigara Tüketmekten Vazgeçin

Kalp sağlıklarının birinci tetikleyicisi damar sağlığını olumsuz etkileyen sigara tüketimidir.

Egzersiz Yapın

Hergün yarım saatlik egzersiz planı ya da yürüyüş planını oturtmak kalp sağlığınızı olumlu etkiler.

Kalp hastalıkları ve tıkanıkları oranının bu kadar arttığı ve değiştiremeyeceğiniz genlerden kaynaklanan rahatsızlıkları atlatabilmek için özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin.

En iyi özel hastaneler hakkında yeterli bilgi alabilmek için sigorta şirketleri araştırmalarına başlayın, kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın.

Özel sağlık sigortası fiyatları sorgulama işlemini Sigortam.net üzerinden karşılaştırmalı yapabilir sadece 3 dakikada tekliflere ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL