444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kanser Rehberi

17 Şubat 2014

 

 

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Türkiye’de her yıl on binlerce yeni kanser teşhisi konuluyor. Kadınlarda en sık meme ve rahim kanseri, erkeklerde ise prostat ve akciğer kanseri görülüyor. Her iki cinstede deri kanseri sık görülüyor.

Diğer sık rastlanan kanserler; akciğer, kalın barsak kanseri, lenfoma, lösemi, kadınlarda rahim ağzı ve gırtlak kanserleri olarak sıralanıyor.

Rakamlar korkutucu da olsa, erken tanı ve koruyucu tedbirler sayesinde birçok kanser türü %90-95 oranında önlenebiliyor veya iyileştirilebiliyor.
 

Kansere Karşı Alınması Gereken Önlemler
 

Kanserden korunmak için bazı önerilerimiz;
 

 • Kansere yakalanmadan önce koruyucu tedbirleri almak
   
 • Düzenli aralıklarla kanser taraması yaptırmak
   
 • Sağlıklı beslenmek
   
 • Düzenli spor yapmak

   

Kanserle İlgili Diğer Rehber Yazılarımız
 

 • Kanser genellikle yaşlı nüfusun artması, sigara kullanımı ve obeziteden kaynaklanıyor. Kanserden korunmanın püf noktaları arasında da ideal vücut ağırlığını koruma, sağlıklı beslenme ve sigara, alkolden uzak durmak sayılıyor. "Kanserden Korunma Yolları" yazımızı okuyarak konuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
   
 • Uzmanlar kanserde erken teşhişin önemine vurgu yapıyor. Düzenli doktor kontrolü ile kanserde erken teşhis sağlanarak %100 başarı sağlanabileceğine vurgu yapan uzmanlar, özel sağlık sigortası yaptırmanın önemine dikkat çekiyor. "Erken Teşhis: Kanserde Hayat Kurtarır" yazımızı mutlaka okumanızı öneririz.
   
 • Kanser, kritik hastalıklar sigortası tarafından da güvence altına alınmaktadır. Detaylı bilgi için "Kritik Hastalıklar Sigortası Nedir?" yazımızı okuyun.
   
 • Kanserden korunmak için kaçınmanız gereken besinlerin listesine "Kanserde Beslenme Önemli!" yazımızdan ulaşabilirsiniz.
   
 • Meme kanserinin ne olduğu ve riskleri ile ilgili detaylı bilgi almak için "Meme Kanseri Nedir?" yazımızı okuyun.
   
 • Meme kanserinin belirtilerini kendiniz de fark edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için "Meme Kanseri Belirtileri" yazımızı mutlaka okuyun.


Sağlığınızı riske atmayın. Sağlık sigortası yaptırmak için herhangi bir riski beklemeden Sigortam.net’ten bütçenize en uygun sigortayı satın alın. 


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.