Kanserde Beslenmenin Önemi!

Türkiye’de yanlış beslenme nedeniyle kanser hastalığına yakalananların sayısı gün geçtikçe artıyor. Kanser hastalığında genetik faktörler önemli rol oynasa da beslenme bozukluğu bu hastalığın gelişimini tetikliyor.

Uzmanlar doğru beslenerek kanser riskini en aza indirmenin mümkün olduğuna dikkat çekiyor. Bu hastalıkta diyet uygulamak önemli. Fazla alınan kaloriler vücudumuz üzerinde olumsuz birçok etkiye neden oluyor.

Kanser hastalığıyla ilgili detaylı bilgi almak için “Kanser Rehberi” sayfamızı mutlaka incelemenizi öneririz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Kanserden Korunmak İçin Bunlardan Kaçının:

• Yağ oranı yüksek besinlerden uzak durun. Yağlı şarküteri ürünleri, hayvansal gıdalar, katıyağlar, kızartmalar vs. tüketirken dikkat etmeniz gereken yiyeceklerdir. Bu yiyecekler hem obeziteye neden olur hem de kanser oluşumunu artırır. Bu nedenle az yağlı yiyecekler tüketilmelidir.

• Sebze ve meyve yemeği sevmiyorum demeyin. Sık sık sebze ve meyve tüketmek sağlı beslenmenin en önemli maddelerinden biridir. Ara öğünlerde bir meyve çeşidi tüketmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Ayrıca, sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmeye de dikkat edin.

• Yemekleri kızartıp, kavurmak yerine haşlayarak pişirin. Izgara ya da buğulama da tercih edilecek diğer yöntemlerdir. Unutmayın ki en fazla yağ oranı kızartılmış yiyeceklerde saklıdır.

• Aşırı alkol ve sigara tüketiminden uzak durun. Sigaranın içindeki maddelerden çoğu kansere yol açmaktadır. Kanserden dolayı ölümlerin %30’u sigaradan kaynaklanır. Alkolün fazla tüketilmesi ise, ağız, boğaz ve gırtlak kanserine yol açar.

• Spora vaktim yok demeyin. Zamanınızın bir kısmını mutlaka egzersiz yapmaya ayırın. Her gün düzenli egzersiz yapanlarda kanser riskinin azaldığı görülmektedir. Ayrıca sporu hayatımıza sokmak stresi de azaltacağı için stresin de kansere dolaylı yoldan sebep olduğu etkileri en aza indirecektir.
Yarın başımıza hangi hastalığın geleceğini bilemeyiz. Bu nedenle özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net üzerinden en uygun sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL