Kış Hastalıklarına Dikkat!

Kış mevsimin yaklaşmasıyla birlikte ani ısı değişimleriyle birlikte soğuk algınlığına bağlı olarak kış hastalıkları baş göstermeye başladı. Uzmanlar grip, bronşit ve zatürre gibi hastalıkların bu dönemde yaygın olduğunu belirterek kişileri önlem alması konusunda uyardı.

Virüslerin yol açmasından dolayı çoğu kişilerde yılda 2-3 defa soğuk algınlığına yakalandığını ve nedenlerinin üşütme, bağışıklık sisteminin güçsüzlüğü, yetersiz beslenme, vitamin eksikliği, yorgunluk, böbrek, karaciğer ve kan hastalıkları, şeker hastalığı ve verem gibi genel hastalıkların olduğuna dikkat çekiyor.

Kişilerin mikroplara karşı dirençsiz kaldığında ya da bulaşıcı virüslere yakalandığında enfeksiyon kapmasının kaçınılmaz olduğunun altını çizen sağlık uzmanları, böyle bir durumda mutlaka dinlenilmesi gerektiğini ekliyor. Konuyla ilgili "Kış Hastalıkları için Doğal Çözümler" yazımızı da okuyabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Gripten Korunmak için Bol Su İçmek Şart

Oldukça yaygın olan grip hastalığının ilk başta boğaz ağrısı ve kuru öksürük ile başladığını belirten uzmanlar, önemsenmediğinde bu durumun yüksek ateş, kas, bel ve sırt ağrısına neden olduğunu vurguluyor. Grip hastalığında bol bol su tüketilmesi gerektiğini, limonlu ve yeşil çay içilmesinin faydalı olacağını söylüyor. Gripten korunmak için "Griple Mücadele için En Etkili Taktikler" yazımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Kronik Bronşite Dikkat Edin

Uzmanlar bronşit hastalığına kolay yakalanıldığı için buna dikkat edilmesi gerektiğini söylerken vücut direncini kıran rüzgarlı ve rutubetli yerlerden mümkün olduğunca uzak durulması gerektiğini belirtiyor. Ani üşütmenin de bu hastalığa neden olduğunun altını çizen sağlık uzmanları ırsi olarak da bu hastalığa yakalanılabileceğini söylüyor. Akut ve kronik olarak bronşitin 2 türlü olduğunu eklerken, akut bronşitin vücuttaki hava yollarının iltihap kapmasından meydana geldiğini, kroniğin ise, 2 sene üst süte görülmesi ve 3 ay devam etmesi ile oluştuğunu ekliyor.

Zatürreyi Hafife Almayın

Sancı, ateş ve öksürükle kendini gösteren zatürre hastalığının tehlikeli bir akciğer hastalığı olduğunu söyleyen uzmanlar, bu hastalığa virüs, bakteri vs. sonucu iltihaplanmaların neden olduğunu ekliyor. Bu hastalığın en tehlikeli belirtilerinin yüksek ateş, öksürük, halsizlik, iştahsızlık dalgınlık, baş dönmesi vs. olduğunu söyleyerek vakit kaybetmeden önlem alınması gerektiğinin altını çiziyor.

Sağlığınızı koruyun, özel sağlık sigortası yaptırarak olası sağlık masraflarınızı da güvence altına alın. Konuyla ilgili "Kış Hastalıklarına Özel Sağlık Sigortası Güvencesi" yazımızdan detaylı bilgi alın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarınaSigortam.net'tensigorta sorgulama yaparak kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayarak sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL