Kış Mevsiminde Sağlığınıza İyi Gelen Bitki Çayları

Kış mevsiminde soğuk hava hastalıklara da davetiye çıkarıyor. Özellikle grip, soğuk algınlığı, burun tıkanıklığı gibi rahatsızlıklar baş gösteriyor. Önemsenmeyen hastalıklar ise daha büyük sorunlara yol açıyor. Dolayısı ile kış aylarında beslenmenize, uyku düzeninize vs. dikkat etmeniz gerekiyor.

Bitkilerin vücuda kattığı doğal fayları vardır. Bazı hastalıkları hafifletirken bazılarını önleyebilir ya da daha rahat bir şekilde atlatılmasını sağlar. Sizin için hangi rahatsızlıklara karşı hangi bitki çayların faydalı olduğu ile ilgili bilgileri derledik.

Boğazı Rahatlatıcı Adaçayı 

Adaçayı grip ve soğuk algınlığı rahatsızlıklarında oldukça faydalıdır. Boğazdaki iltihaplanmaları da geçirme özelliğine sahiptir. Boğazınızın rahatlaması için adaçayı yapraklarını kaynatıp biraz ılıdıktan sonra gargara yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğuk Algınlığını Hafifleten Zencefil

Zencefil sindirime iyi gelirken limon ile birlikte karıştırılarak içildiğinde soğuk algınlığına yararı büyüktür. Boğaz ağrısını hafifletirken, vücudun direncini de arttırır.

 

 

 

 

 

 

 

C Vitamini Deposu Kuşburnu

Kuşburnu içerisinde bulundurduğu büyük orandaki C vitamini ile vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Kaynatıldıktan sonra içerisine tarçın da katılarak içilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ateş Düşürücü Ihlamur

Ihlamur, vücudun direncini yükselterek ateşin yükselmesi durumunda düşürülmesini sağlar. Ayrıca migren ağrılarına da iyi gelir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Her Derde Deva Nane-limon

Kışın nane-limon içmek eskiden bu yana süren bir alışkanlıktır. Bu karışım öksürüğü azaltırken, boğazın yumuşamasını sağlayarak tahrişi önler. Ayrıca nanenin burun tıkanıklığını giderici etkisi vardır. vücudun ısınmasını sağlayarak terleten nane, hastalığın daha kolay atlatılmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bağışıklığı Güçlendirici Rezene

Rezene çayı, sindirimi kolaylaştırıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir. Ayrıca diş ağrısına da iyi gelir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Öksürüğü Azaltıcı Papatya

Papatya çayı, soğuk algınlığının rahat atlatmak için faydalıdır. Öksürüğü azaltıcı ve ateş düşürücü özelliği vardır.

Bronşite Karşı Karahindiba

Bronşite iyi gelen karahindiba çayı, vücuttaki toksinleri atarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca ağız yaralarını da iyileştirici özelliğe sahiptir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hastalıkları hafif diyerek önemsememek ihmalliktir. Önlem alınmadığında daha büyük rahatsızlıklarla karşılaşılabilir. Olası risk durumunda sağlık masraflarınızı güvence altına almak için özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına Sigortam.net’ten hızlı ve kolayca sigorta sorgulama yaparak ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefonda sigortanızı yaptırın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL