Kış Mevsiminde Cilt Hastalıklarına Dikkat!

Kış mevsimi ile birlikte etkisini gösteren soğuk ve kuru hava, sert rüzgar ve asit yağmurları ile birlikte cilt hastalıklarının da habercisi oluyor. Bundan sonraki süreç ise çok daha zor geçiyor.

Özellikle kış aylarında cilt bakımına daha fazla önem vermek gerekiyor. Gerekli önlemler alınmadığında ciltte kuruluk, çatlak, sarkma, leke vs. olumsuz durumların yaşanmasına neden oluyor.

Kış mevsiminde güneş ışığının azalması stresi artırarak kişileri depresyona daha fazla itmektedir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Bu durum kışın havaların da etkisi ile sedef, akne, egzama gibi birçok rahatsızlıklara yol açabiliyor. Derlediğimiz önerileri dikkate alarak olası cilt hastalarına yakalanmaktan kurtulabilir ya da bu rahatsızlıkları en az zararla atlatabilirsiniz.

Kış Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?
 

 • Cildiniz için kış aylarında mutlaka düzenli olarak nemlendirici kremler kullanmanız gerekir. Banyodan sonra ya da uykudan önce krem uygulamasının yapılması daha faydalı olacaktır. Özellikle kuru cilde sahip kişilerin bu hususa daha fazla önem vermeleri gerekiyor. Kullanılan ürünlerin kozmetik yerine doğal özler içermesine dikkat etmek gerekiyor.
   
 • Cilti kurutan sabun, banyo köpüğü, duş jeli, krem vs. ürünler kullanılmamalıdır. Ayrıca içerisinde alkol bulunan cilt ürünlerini kullanmaktan da kaçınılmalıdır.
   
 • Sıcak su ile banyo yapmaktan kaçının. Aşırı sıcak su cildin daha fazla kurumasına neden olur. Dolayısı ile mümkün olduğunca ılık su tercih edin ve banyo süresini kısa tutmaya çalışın.
   
 • Kış mevsiminde evde ısıtma sistemlerinin de kullanılmasını gerektirir. Fakat ısıtma sistemleri de ortamın havasını kurutur yani nemini alır. Dolayısı ile bu sistemlerin sıcaklık derecesini fazla yüksek tutmamak gerekir.
   
 • Kış aylarında beslenmenize de daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Omega-3 ve omega-6 yağları tercih etmeniz önemlidir. Dolayısı ile balık ve ceviz gibi besinler tüketebilirsiniz. Bu sayede cildiniz daha nemli kalır. Vücudunuzun nem seviyesinin artması ve cilt kuruluğunun azalması için bol bol su içmeniz de son derece önem taşır.

Sağlığınıza gerekli önemi verin. İhmal edilen, önemsenmeyen, ufak görülen rahatsızlıklar daha büyük hastalıklara yol açabilir. Olası sağlık masraflarının hepsini cebinizden ödememek için ise özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL