444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kış Mevsiminde Soğuktan Korunmanın 5 Yolu

06 Ocak 2015

Kış mevsiminde soğuk havaların etkisi ile vücudumuzun direnci azaldığı için hastalıklara karşı da ne yazık ki daha fazla açık oluyoruz. Dolayısıyla bu zamanlarda sağlığımıza çok daha önem vermek ve bazı tedbirleri de almak gerekiyor.

Küçük ya da hafif görünen bazı rahatsızlıklar büyük hastalıklara davetiye çıkarabiliyor.

Hafif soğuk algınlıkları bile önemsenmediğinde ve önlem alınmadığında gripten zatürreye çevirebiliyor. Biz de kışı rahat geçirmeniz için öneriler paylaştık. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Kış Mevsiminde Hastalıklardan Korunmak için Öneriler
 

Açık Havada Uzun Süre Kalmayın

Açık hava her ne kadar vücut için gerekli olsa da soğuk havalarda uzun süre dışarda kalınması vücudun üşümesine bağlı olarak bağışıklık sisteminin de güçsüzleşmesine neden oluyor. Dolayısıyla dışarıda kalınacak sürenin belirlenmesi bu durumda oldukça gerekli oluyor.

Giyilebilir Birden Fazla Kıyafet Tercih Edin

Kalın kazak giyinmek yerine bir kaç tane uygun kıyafet giymeniz içeride bulunduğunuz zamanlarda çok fazla terlemenizi önler. İstediğiniz zaman üstteki kıyafeti çıkarmak mümkün olur. Aksi durumda terli olarak dışarıya çıkmanız daha büyük rahatsızlıklarla karşılaşmanıza neden olur.

Doğru Beslenin ve Bol Su İçin

Bağışıklık sistemini güçlendiren balık, et ve süt gibi proteinleri tüketmeye özel gösterin. İçerisinde oldukça fazla C vitamini bulunan portakal, greyfurt, kuşburnuvs. gıdaları tüketin. İşinizden dolayı dışarı da fazla zaman geçirmek durumunda kalıyorsanız bol bol su için aksi durumda soğuk hava kılcal damarların daralmasına neden olur.

Alkol ve Sigara Tüketimini Azaltın

Soğuk havalarda sigara içmek solunum yolu rahatsızlıklarını yol açıyor. Dolayısıyla özellikle bu havalarda kullanmamak gerekiyor. Alkol ise kılcal damarlarda, burun ve yanaklarda ateş hissi ve kızarıklığa neden oluyor. Halbuki ısı kaybına yol açarak soğuk çarpması riskini arttırıyor.

Düzenli Uyku Uyuyun

Uyku her zaman hayatımızın önemli bir parçasıdır. Uysu sırasında vücut dinlenir ve yenilenir. Özellikle kış mevsiminde 7-8 saat uyumaya özen gösterilmesi bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

Konuyla ilgili "Kış Hastalıklarına Dikkat!" yazımızı da Sağlığınızı koruyun hastalıklara yakalanmayın. Olası sağlık masraflarınız için ise özel sağlık sigortası yaptırın, bütçenizi koruyun. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yapın ya da 44 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Kış Hastalıklarına Özel Sağlık Sigortası Güvencesi

17 Ekim 2014 Cuma

Kış hastalıkları sizin de kapınızı çalmadan özel sağlık sigortanızı yaptırın, dilediğiniz hastanenin tedavi masraflarını bütçenizi zorlamadan karşılayın.

Kış Diyeti Nasıl Yapılır?

01 Aralık 2014 Pazartesi

Kışın havaların soğumasıyla kilo vermek zorlaşıyor gibi görülür. Aksine kış diyetini doğru olarak uyguladığınızda hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkün.

Özel Sağlık Sigortası İndirimi Neleri Kapsar?

25 Aralık 2014 Perşembe

Özel sağlık sigortası indirimi ve oranı sigorta şirketlerine göre değişebilir. Yapılan indirimlerden haberdar olun, poliçenizi en uygun fiyata satın alın.