Kışın Kilo Almamak için 5 Öneri

Vücudun kilo almaya en elverişli olduğu zaman kış aylarıdır. Kış mevsiminde soğuyan hava vücudun terlemesini önler. Terleme az olduğundan, metabolizma yavaşlar ve kaybedilen enerji daha az olur  Ayrıca su içme isteği de yaza göre azalır.

Soğuk havalarda hareket etmek de daha zordur. Spor salonuna gidilmese de sıcak havalarda dışarıda yürüyüş yapmak daha kolaydır. Soğuk havadan dolayı evden çıkılmak bile istenmez. Giyilen kıyafetlerin de kalın olması fazla kiloların gizlenmesine olanak tanıdığı için dert edilmez. Sonrasında yaz ayları yaklaşırken kilo vermek için telaş başlar ve yapılan yanlış diyetler sağlık sorunları ile karşı karşıya kalınmasına neden olur.

Kışın kilo almamak için yani formunuzu korumanız için öneriler hazırladık.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Kış Mevsiminde Kilo Almamak için Dikkat Etmeniz Gerekenler
 

 1. Kilo vermek için kahvaltıyı asla atlamayın. Uyku süresince aç kalan vücut sabah enerjiye ihtiyaç duyar. Bu enerjiyi de yediğiniz besinlerden alır. Sabah kahvaltıyı atlamamak metabolizmayı hızlandırır ve sizi zinde tutar.
   
 2. Kışın su isteğiniz az olsa da günde en az 2 litre su içmeniz gerekmektedir. Bunun için masanızda veya en çok zaman geçirdiğiniz yerlerde, yanınızda su şişesi bulundurmanız doğru olacaktır. Bu sayede su içmeyi unutma gibi bir durumunuz da olmaz. Her ne kadar çay, kahve içseniz de bu içeceklerin suyun yerini tutmadığını bilmelisiniz. Su dışında tüketilecek içeceklerin özellikle bitki çayları olması sağlık açısından daha yararlı olacaktır. Konu ile ilgili "Kış Mevsiminde Sağlığınıza İyi Gelen Bitki Çayları" yazımızı okumanızı öneririz.
   
 3. Kışın bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücudun savunmasını kazanabilmesi için A ve C vitaminlerini yeterli miktarda almanız gerekir. C vitaminini portakal, greyfurt gibi besinlerden sağlayabilirken, A vitaminini ıspanak, lahana, karnabahat gibi kış sebzelerinden karşılayabilirsiniz.
   
 4. Kışın yavaş çalışmaya başlayan metabolizma kişileri karbonhidratlı yiyeceklere yöneltmektedir. Bu tuzağa düşmemeniz ve kilo almamak için yağ ve şeker alımını en aza indirmeniz gerekmektedir.
   
 5. Kalp ve kemik sağlığınız için D vitamini tüketmeye özen göstermelisiniz. En iyi D vitamini kaynağı olan Güneş kışın olmadığı için bu gereksinimi hafta birkaç kez balık yiyerek karşılayabilirsiniz.

Sağlığınıza önem verin, olası hastalıklardan korunun. Çıkabilecek sağlık masraflarınızı güvence altına alabilmek için özel sağlık sigortası yaptırın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için zaman kaybetmeden sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL