444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kışın Kilo Almamak için 5 Öneri

19 Şubat 2015

Vücudun kilo almaya en elverişli olduğu zaman kış aylarıdır. Kış mevsiminde soğuyan hava vücudun terlemesini önler. Terleme az olduğundan, metabolizma yavaşlar ve kaybedilen enerji daha az olur  Ayrıca su içme isteği de yaza göre azalır.

Soğuk havalarda hareket etmek de daha zordur. Spor salonuna gidilmese de sıcak havalarda dışarıda yürüyüş yapmak daha kolaydır. Soğuk havadan dolayı evden çıkılmak bile istenmez. Giyilen kıyafetlerin de kalın olması fazla kiloların gizlenmesine olanak tanıdığı için dert edilmez. Sonrasında yaz ayları yaklaşırken kilo vermek için telaş başlar ve yapılan yanlış diyetler sağlık sorunları ile karşı karşıya kalınmasına neden olur.

Kışın kilo almamak için yani formunuzu korumanız için öneriler hazırladık.

  

Kış Mevsiminde Kilo Almamak için Dikkat Etmeniz Gerekenler
 

 1. Kilo vermek için kahvaltıyı asla atlamayın. Uyku süresince aç kalan vücut sabah enerjiye ihtiyaç duyar. Bu enerjiyi de yediğiniz besinlerden alır. Sabah kahvaltıyı atlamamak metabolizmayı hızlandırır ve sizi zinde tutar.
   
 2. Kışın su isteğiniz az olsa da günde en az 2 litre su içmeniz gerekmektedir. Bunun için masanızda veya en çok zaman geçirdiğiniz yerlerde, yanınızda su şişesi bulundurmanız doğru olacaktır. Bu sayede su içmeyi unutma gibi bir durumunuz da olmaz. Her ne kadar çay, kahve içseniz de bu içeceklerin suyun yerini tutmadığını bilmelisiniz. Su dışında tüketilecek içeceklerin özellikle bitki çayları olması sağlık açısından daha yararlı olacaktır. Konu ile ilgili "Kış Mevsiminde Sağlığınıza İyi Gelen Bitki Çayları" yazımızı okumanızı öneririz.
   
 3. Kışın bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücudun savunmasını kazanabilmesi için A ve C vitaminlerini yeterli miktarda almanız gerekir. C vitaminini portakal, greyfurt gibi besinlerden sağlayabilirken, A vitaminini ıspanak, lahana, karnabahat gibi kış sebzelerinden karşılayabilirsiniz.
   
 4. Kışın yavaş çalışmaya başlayan metabolizma kişileri karbonhidratlı yiyeceklere yöneltmektedir. Bu tuzağa düşmemeniz ve kilo almamak için yağ ve şeker alımını en aza indirmeniz gerekmektedir.
   
 5. Kalp ve kemik sağlığınız için D vitamini tüketmeye özen göstermelisiniz. En iyi D vitamini kaynağı olan Güneş kışın olmadığı için bu gereksinimi hafta birkaç kez balık yiyerek karşılayabilirsiniz.

Sağlığınıza önem verin, olası hastalıklardan korunun. Çıkabilecek sağlık masraflarınızı güvence altına alabilmek için özel sağlık sigortası yaptırın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için zaman kaybetmeden sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Okumaya Devam Edin

Metabolizma Hızlandırmanın 7 Altın Formülü!

10 Aralık 2014 Çarşamba

Kilo vermek için en önemli nokta olan metabolizmanın nasıl hızlanacağını merak ediyorsanız, tavsiyelerimize dikkat edin, sağlıklı bir şekilde kilo verin.

En Uygun Fiyatlar ile Özel Sağlık Sigortası Yenilemenizi Sigortam.net’ten Yapın!

13 Şubat 2015 Cuma

Özel sağlık sigortası yenileme zamanınız geldiyse telaşlanmayın, en iyi sigorta şirketlerinin en uygun tekliflerini sunan Sigortam.net’ten sağlık sigortanızı kolayca yenileyin.

2015 Sağlık Sigortası Fiyatlarını Etkileyen 5 Önemli Özellik!

16 Şubat 2015 Pazartesi

2015 sağlık sigortası fiyatlarını değiştiren bazı özellikler vardır. Bu özelliklerin neler olduğunu öğrenin, vakit kaybetmeden sağlık sigortanızı yaptırın.