Kışın Özel Sağlık Sigortası Kullanıcıları Artıyor

Kışın artan üst solunum yolları enfeksiyonları, özel sağlık sigortası kullanımında ciddi yükselişe sebep oluyor. Kışın en sık kadınlar tarafından kullanılanözel sağlık sigortasının kış aylarındaki dosya adedi ve tazminat tutarları, yıllık rakamın yaklaşık üçte birini buluyor.

Burun akıntısı, hapşırma, öksürük, ateş, dolgunluk hissi, boğaz ağrısı ve geniz akıntısı gibi belirtilerle ortaya çıkan üst solunum yolları enfeksiyonu, kapalı yerlerle daha uzun süre kalınması, soğuklardan dolayı vücut direncinin düşmesi gibi nedenlerle kış aylarında tırmanışa geçiyor. Bu hastalık, çocukluk çağlarında yılda 3-8 kez, yetişkinlerde yılda 1-3 kez görülüyor. Kış aylarında yoğunlaşan bu görülme sıklığı, bireysel ve grup sağlık sigortalarındaki tazminat tutarlarında da ciddi artışlara neden oluyor. Dosya sayısı ve tazminat tutarlarında en çok artış Aralık ve Mart aylarında yaşanırken, kış aylarındaki dosya adedi ve tazminat tutarı, yıllık rakamın % 27’sini oluşturuyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Aksigorta’dan bireysel ve grup sağlık sigortalılarının kış aylarında, ağırlıklı olarak üst solunum yolları enfeksiyonu nedeniyle sağlık kuruluşlarına başvurduklarını belirten Aksigorta Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Cem Köylüoğlu, bu hastalığın toplam dosya adedi içindeki payının % 2, toplam tazminat içindeki payının ise % 1 olduğunu söyledi.

Sağlık Sigortasını En Fazla Kadınlar Kullanıyor

Adet ve tutar olarak, kış aylarında bireysel ve grup sağlık sigortasını en çok kadınların kullandığını belirten Köylüoğlu, ekliyor:  “Çocuklarda erişkinlere göre kullanım frekansının daha yüksek, ortalama tazminat tutarının ise daha düşük olduğu izlenmektedir. Toplam tazminat içindeki dağılıma da bakarsak; tutarsal olarak en yüksek kullanım yüzde 5 ile 25-30 yaş arası kişilere ait iken, toplam dosya adedinde ise yüzde 6 ile 0-1 yaş grubu en yüksek kullanıma sahiptir.” 

Aksigorta Bireysel Sağlık Sigortalarının ayakta tedavi teminatına grip aşısının rutin olarak dahil edildiğini belirten Köylüoğlu, bu aşının zamanında uygulanması sayesinde sigortalıların, hem özellikle ileri yaşlarda sağlığı tehlikeye sokan üst solunum yolları enfeksiyonundan korunduklarını, hem de poliçelerini korunmak için kullanarak, daha riskli komplikasyonlar için başvurmak zorunda kalmadıklarını belirtti.

Hayatınız her zaman güvence altında olsun isitiyorsanız özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurun. Tüm sorularınız için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL