444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kışın Özel Sağlık Sigortası Kullanıcıları Artıyor

25 Aralık 2013

Kışın artan üst solunum yolları enfeksiyonları, özel sağlık sigortası kullanımında ciddi yükselişe sebep oluyor. Kışın en sık kadınlar tarafından kullanılan özel sağlık sigortasının kış aylarındaki dosya adedi ve tazminat tutarları, yıllık rakamın yaklaşık üçte birini buluyor.

Burun akıntısı, hapşırma, öksürük, ateş, dolgunluk hissi, boğaz ağrısı ve geniz akıntısı gibi belirtilerle ortaya çıkan üst solunum yolları enfeksiyonu, kapalı yerlerle daha uzun süre kalınması, soğuklardan dolayı vücut direncinin düşmesi gibi nedenlerle kış aylarında tırmanışa geçiyor. Bu hastalık, çocukluk çağlarında yılda 3-8 kez, yetişkinlerde yılda 1-3 kez görülüyor. Kış aylarında yoğunlaşan bu görülme sıklığı, bireysel ve grup sağlık sigortalarındaki tazminat tutarlarında da ciddi artışlara neden oluyor. Dosya sayısı ve tazminat tutarlarında en çok artış Aralık ve Mart aylarında yaşanırken, kış aylarındaki dosya adedi ve tazminat tutarı, yıllık rakamın % 27’sini oluşturuyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Aksigorta’dan bireysel ve grup sağlık sigortalılarının kış aylarında, ağırlıklı olarak üst solunum yolları enfeksiyonu nedeniyle sağlık kuruluşlarına başvurduklarını belirten Aksigorta Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Cem Köylüoğlu, bu hastalığın toplam dosya adedi içindeki payının % 2, toplam tazminat içindeki payının ise % 1 olduğunu söyledi.

Sağlık Sigortasını En Fazla Kadınlar Kullanıyor

Adet ve tutar olarak, kış aylarında bireysel ve grup sağlık sigortasını en çok kadınların kullandığını belirten Köylüoğlu, ekliyor:  “Çocuklarda erişkinlere göre kullanım frekansının daha yüksek, ortalama tazminat tutarının ise daha düşük olduğu izlenmektedir. Toplam tazminat içindeki dağılıma da bakarsak; tutarsal olarak en yüksek kullanım yüzde 5 ile 25-30 yaş arası kişilere ait iken, toplam dosya adedinde ise yüzde 6 ile 0-1 yaş grubu en yüksek kullanıma sahiptir.” 

Aksigorta Bireysel Sağlık Sigortalarının ayakta tedavi teminatına grip aşısının rutin olarak dahil edildiğini belirten Köylüoğlu, bu aşının zamanında uygulanması sayesinde sigortalıların, hem özellikle ileri yaşlarda sağlığı tehlikeye sokan üst solunum yolları enfeksiyonundan korunduklarını, hem de poliçelerini korunmak için kullanarak, daha riskli komplikasyonlar için başvurmak zorunda kalmadıklarını belirtti.

Hayatınız her zaman güvence altında olsun isitiyorsanız özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurun. Tüm sorularınız için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması. 

Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak: Yok Ederek Var Olmayı Önlemek Sektörün Elinde

17 Mayıs 2010 Pazartesi
Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak, satışı kolay olan kasko ve trafik sigortalarında teknik kar edilmemesi için bir sebep olmadığını düşünüyor.