Kritik Hastalıklar Sigortası Nedir?

Kritik hastalıklar veya tehlikeli hastalıklar sigortası, kanser, böbrek yetmezliği, MS hastalığı, körlük, kalp ve karaciğer yetmezliği sebebiyle yapılacak organ nakilleri için teminat veren bir sigorta çeşididir.
 
Özel sağlık sigortası ürününden farklı olarak kritik hastalıklar sigortasında;
 
– Bekleme süresi daha azdır (90 gün)
 
– Belirli hastalıklar için teminat alınır (kanser, Ms hastalığı, körlük, böbrek yetmezliği, kalp ve karaciğer yetmezliği durumunda yapılacak organ nakilleri)
 
– Belli hastalıklar için teminat alındığından sigorta primleri daha düşüktür (aylık 11 TL’den başlayan fiyatlar)
 
– 18-50 yaş arası kişilere sigorta poliçesi üretilir, 65 yaşına kadar sigorta yenileme yapılabilir.
 
– Sigorta primleri yaşa göre değişmez, standarttır.
 
– Sigorta poliçesi kesintisiz olarak yenilendiğinde bekleme süresi uygulanmaz.
 
Kritik hastalıklar sigortası için özel sağlık sigortasında olduğu gibi vergi indiriminden yararlanılabilir.
 
HEMEN ARAYIN, ANINDA SİGORTANIZI YAPTIRIN! 444 24 00
 
Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye’de 400 bin kanser hastası bulunuyor. Dünyada her yıl 11 milyon, Türkiye’de ise 150 bin kişiye kanser tanısı konuyor. Kritik hastalıklar sigortası kapsamında, en düşük primli paket için bile 30 bin TL teminat alınarak, tedavi masrafları karşılanabilir. Tazminatın yalnızca tedavide kullanılması gibi bir koşul bulunmadığından, tedavi esnasında çalışma hayatına ara veren kişiler bu tazminatı maddi güvence olarak da kullanabilirler.
 
Kanser ile ilgili bütün sorularınızın cevabı için Kanser Rehberi yazımızı mutlaka okuyun.
 
Sağlık sigortası yaptırarak, diğer sağlık sorunları için de teminat alabilir, sağlık sigortası avantajlarından yararlanabilirsiniz. En iyi sağlık sigortası fiyatları için www.sigortam.net adresinden sağlık sigorta sorgulama yapın, sigorta ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL