Kritik Hastalıklar Sigortası Nedir?

Öncelikle belirtmekte fayda var, kritik hastalıklar sigortası bir sağlık sigortası ürünü değildir. Diğer adı ile tehlikeli hastalıklar sigortası, hayatınızı riske atan ve çalışmanızı engelleyen ağır hastalıklara yakalanmanız durumunda devreye girer ve hastalık teşhisinden sonra tazminat ödemesi almanızı sağlar.

Kanserkronik böbrek yetmezliği, MS hastalığı, bazı organ nakilleri, görme ve işitme kaybı, inme gibi ağır hastalıklara yakalanmanız durumunda, maddi açıdan sizi rahat ettirmeyi amaçlar. Tazminat ödemesini, tedavi masraflarında kullanma gibi bir şartı yoktur. Ödenen parayı dilerseniz özel bir hastanede tedavi masraflarınız için kullanabilir, dilerseniz kişisel giderlerinize harcayabilirsiniz.

Kritik Hastalıklar Sigortası Neden Alınmalı?

Kritik hastalıklar günümüzde gittikçe artan bir risk oluşturuyor. Kritik hastalıklar sigortasının, herkesin başına gelebilme ihtimali olan tedavi süreci uzun ve masraflı hastalıklara karşı alınabilecek en avantajlı önlem olduğunu söyleyebiliriz.

Tehlikeli bir hastalığın ortaya çıkması durumunda, toplu nakit paranızın olması hem tedavi sürecinizi hem de hayat şartlarınızı oldukça kolaylaştırır. Üstelik çok uygun fiyatlarla bu ürüne sahip olabilmeniz mümkün. Aylık çok uygun taksit seçenekleri ile kritik hastalıklar sigortası, elinize toplu bir para geçmesini sağlar.

Kritik Hastalıklar Sigortası, Sağlık Sigortası Değildir!

Yazımızın başında da bahsetmiştik kritik hastalıklar sigortası ile sağlık sigortaları karıştırılmamalıdır. Arasındaki farklardan bahsedecek olursak;

  • Sağlık sigortalarında hastalık durumu meydana geldiği zaman, örneğin özel sağlık sigortası kanser tedavisi kapsamındaki giderler ‘kurumlara’ ödenerek karşılanır. Yani sigorta ödemesi, direkt tedaviye ayrılır. Tehlikeli hastalıklar sigortasında ise poliçe kapsamında belirtilen hastalık hallerinde, belirlenen oranlara göre sigortalıya maddi tazminat ödemesi yapılır. Ödenen toplu tazminat ödemesini kullanma şekli kişinin insiyatifindedir.
  • Kritik hastalıklar sigortasında belirli hastalıklar için tazminat ödemesi yapılır. Rutin doktor kontrolleri gibi sağlık sigortasına özgü teminat şartları yoktur. Kritik hastalıklar poliçede yazılı belirli hastalıkların teşhisinin konması sonrası tazminat ödemesinden oluşur.
  • Belirli ve sınırlı hastalıklar için tazminat ödemesi yaptığından ötürü, sigorta prim ücretleri oldukça düşüktür. Taksit imkanı ile birlikte aylık çok cüzi rakamlarla kritik hastalıklar sigortasına sahip olabilirsiniz.
  • Eğer sigorta poliçesini kesintisiz olarak uygulayan bir sigorta şirketi ile anlaştıysanız, kritik hastalıklar sigortanız yenilendiğinde bekleme süresi uygulanmaz.

Kritik hastalıklar sigortası fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen 444 24 00 Sigortam.net Destek Hattı’mızı arayın! Sigorta uzmanlarımız ihtiyaçlarınıza en uygun kritik hastalıklar sigortası için size destek olsun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL