Küçük Primlerle Sağlığınızı Güvence Altına Alın

Zorunlu olmadığı sürece birçok kişi sigorta yaptırmayı gereksiz ve boşa maliyet görüyor. Oysa her şeyin bir anda oluverdiği, risklerin kontrol edilemediği yaşam şartlarında sigorta yaptırmak hayati derecede önemli.

Tıbbi yardım, tedavi ve ilaç harcamalarına karşı teminat veren sigorta türü özel sağlık sigortası ise bunlardan sadece biri. Özel sağlık sigortasında, sigorta şirketlerinin tıbbi danışmanlarının onayı alınması şartıyla sigorta sahibinin, ameliyat, uzun veya kısa zaman alan tedavi masrafları, ameliyata veya tedaviye bağlı olan ilaç giderleri gibi tüm sağlık harcamaları belirlenen limitlerle tam yahut muafiyetli olarak karşılanır. Anlaşmalı sigorta şirketlerinde,  farklı uygulamalar ve çözümler olmakla beraber rutin sağlık kontrolleri, tıbbi nedeni olmadan yapılan sağlık kontrolleri ve buna bağlı olarak yapılan giderler genellikle özel sağlık sigortasının haricinde tutulur. 

Özel sağlık sigortası poliçesinde temel alınacak 2 ana teminat bulunur. İlki ‘’Yatarak Tedavi Teminatı’’ ikincisiyse ‘’Ayakta Tedavi Teminatıdır’’. Bu teminatlarla birlikte ‘’Acil Sağlık Hizmetleri Teminatı’’ da özel sağlık sigortası poliçesini kapsar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Poliçe teminatlarının kapsamı sigorta şirketlerine göre farklılaşabiliyor, bu farklılık ise özel sağlık sigortasına sahip olmak isteyenlere birçok seçenek sunmak ile birlikte, bütçesine göre özel sağlık sigortasına sahip olmayanlara kolaylık sağlıyor.

Özel Sağlık Sigortasında Birçok Seçenek Var

Özel sağlık sigortası yaptırmanın önemini kavrayan ve ileride sağlık sorunları ile karşılaştığında özel sağlık kuruluşlarından hizmet almak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor ancak yine de yeterli düzeyde değil. Türkiye’de özel sağlık sigortası, özellikle1990’lı yıllarda özel hastanelerin kurulmasına paralel olarak gelişme göstermeye başladı. Günümüzde ise rekabetin artması ile sigorta şirketleri, farklı farklı sağlık sigortası paketleri ile müşterileriyle buluşuyor. Bu paketler sayesinde, tüketiciler özel sağlık sigortasında aile indirimi ya da grup indirimi gibi indirimlerden yararlanabiliyor, çok daha uygun sigorta fiyatları ile hem kendini hem sevdiklerini koruyabiliyor.

Geleceğe Yatırım

Özel sağlık sigortası poliçesine sahip olmak insanın dünyaya, geleceğe ve riske karşı bakış açısının gelişmiş olması ile bağlantılı. Sağlıkları yerindeyken sağlık sigortasına sahip olan kişiler, gelecek yıllarda sağlık sorunları karşılaşılması halinde özel sağlık kuruluşlarının avantajını çok net görebiliyor, istedikleri hız ve kalitede sağlık hizmetlerini yakalıyor. Yani özel sağlık sigortası poliçeleri sadece bir sigorta türü değil, gelecekteki risklere yönelik bir yatırım şeklidir.

Araştırmadan Özel Sağlık Sigortası Almayın

Özel sağlık sigortası sahibi olmayı düşünen, olacak tüketiciler öncelikle nasıl bir plana ihtiyaç duyduklarına karar vermeli. Örneğin; özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilecek olan 0-5 yal grucbunda bir çocuk ise ayakta tedavi teminatının limitsiz olması doğru olacaktır. Ayakta tedavi sigorta sahibi için yeterli midir yoksa mutlaka yatarak tedavi teminatı da poliçeye dahil edilmeli mi? Limitli ya da limitsiz plan alınması ihtiyacı yeteri düzeyde karşılar mı? Özel sağlık sigortası hizmeti alınacak sigorta şirketinin anlaşmalı kurum ağının genişliği nedir? Ömür boyu yenileme garantisi süreci çok uzun mu, şartları yeterli mi… gibi soruların mutlaka cevapları poliçeye sahip olmadan önce verilmiş, değerlendirilmiş olmalı. 

Karşılaştırma Yapmadan Fiyat Belirlemeyin

Kapsamı, içeriği değişen  özel sağlık sigortasının bir değişkeni de fiyatlardır. Özel sağlık sigortası fiyatlarını asıl belirleyen ise sigorta sahibinin sigorta şirketinden talep ettiği teminatlardır. Bu nedenle sigorta sahibi olacak kişiler teminatlarını doğru belirlemelidir. Aksi halde risklerini yanlış analiz ettikleri için teminatlar yeterli düzeyde işe yaramaz, verilen maliyet boşa gider.

Görünmez kazalar, beklenmedik sağlık problemleri… ve tahmin edilmesi zor milyonlarca risk hayatın içerisinde. Sağlığınızı kaybettiğinizi düşünmek istemeyiz ancak ya başınıza gelirse? Şanslıyız ki gelişen teknoloji, ilerleyen tıbbi çalışmalar ile birçok sağlık problemini yenmek, önüne geçmek daha kolay. Ancak sizin bu tedaviyi karşılayacak gücünüzün olması çok önemli.

Eğer sağlık problemlerini karşılayacak maddi gücünüz yoksa üzülmeyin! Uygun sigorta primleri ile özel sağlık sigortasına sahip olabilir, kendinizin ve ailenizin sağlığını koruyabilirsiniz. Bunun için dilerseniz Sigortam.net’e gelin dilerseniz de 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Kolay Sigorta Ürünleri

Kolay sigorta sahibi olmanın yolu Sigortam.net’te. Kolay...sigorta ürünleri için en iyi sigorta şirketlerinden 3 dakikada fiyat teklifi alın, karşılaştırın, en iyi fiyat...garantisi ile sigortalanın. 

Kolay Özel Sağlık Sigortası

Kolay sigorta sahibi olmanın yolu Sigortam.net’te. En iyi...hastanelerin sağlık imkanlarına sahip olabilmek için sigorta şirketlerinden 3 dakikada fiyat teklifi alın, en iyi fiyat...garantisi ile sigortalanın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL