Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi

Meme kanseri kadın sağlığını tehdit eden en önemli sorunlardan biri olarak yer alıyor. Meme kanserinin oluşumunda genetik faktörler büyük oranda etkili olmakla birlikte yumurtalık ve kalın barsak kanseri, geç menepoza girmek, 35 yaş ve üstünde ilk doğumu yapmak ya da hiç yapmamak, radyasyona maruz kalmak gibi nedenler yol açabiliyor.

Kendi Kendine Muayene

Meme kanserinde erken teşhis büyük önem taşıyor. Kendi kendine muayene yöntemi mutlaka yapılmalıdır. Muayenin adetin bittiği ilk günler yapılması gerekir. Muayene esnasında ele gelen bir kitle, meme üstünde ve başında çekinti, meme derisinde renk değişikliği, meme başından gelen akıntı, koltuk altında kitle olması farkedildiğinde mutlaka hemen doktora görünmelisiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Meme Ultrasonografisi

Ses dalgalarıyla bilgi sağlayan, zararsız ve kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Meme dokusu içinde yer alan kistler veya kitleler hakkında bilgi edinmemizi sağlar.

Mamografi

Mamografi memenin yapısının X ışınlarıyla görüntülenmesini sağlar. Bu yöntem meme kanserinde hem tanı hem tarama amaçlı kullanılır. Yapılan çalışmalara göre, tarama amaçlı mamografiler meme kanserinde erken tanı oranını artırarak bu hastalıktan dolayı meydana gelen ölüm riskini %25-30 oranında azaltmıştır.

Kanserde erken teşhisi önemseyin. Mutlaka düzenli olarak doktor kontrolüne gidin. Sigortam.net üzerinden özel sağlık sigortası yaptırarak maddi açıdan rahat edin. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza ulaşıp, 7/24 detaylı bilgi alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Soğuk Algınlığı Problemlerinizi Doğal Antibiyotiklerle Halledin!

Doğal antibiyotik işlevi gören bitkileri ve nasıl kullanılmaları gerektiğini öğrenin, kış boyunca ilaçlara mahkum kalmadan, doğal yollarla hastalıklarla mücadele edin.

Devamını Oku

Meme Kanseri Belirtileri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle mamogrofi kontrollerinizi mutlaka düzenli olarak yaptırın. Unutmayın, erken teşhis hayat kurtarır.

Devamını Oku

Grip Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Kış mevsiminde pek çok kişide görülen ve kişilerin günlük yaşamını sekteye uğratan grip hastalığı hakkında en çok neleri yanlış biliyoruz?

Devamını Oku