Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi

Meme kanseri kadın sağlığını tehdit eden en önemli sorunlardan biri olarak yer alıyor. Meme kanserinin oluşumunda genetik faktörler büyük oranda etkili olmakla birlikte yumurtalık ve kalın barsak kanseri, geç menepoza girmek, 35 yaş ve üstünde ilk doğumu yapmak ya da hiç yapmamak, radyasyona maruz kalmak gibi nedenler yol açabiliyor.

Kendi Kendine Muayene

Meme kanserinde erken teşhis büyük önem taşıyor. Kendi kendine muayene yöntemi mutlaka yapılmalıdır. Muayenin adetin bittiği ilk günler yapılması gerekir. Muayene esnasında ele gelen bir kitle, meme üstünde ve başında çekinti, meme derisinde renk değişikliği, meme başından gelen akıntı, koltuk altında kitle olması farkedildiğinde mutlaka hemen doktora görünmelisiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Meme Ultrasonografisi

Ses dalgalarıyla bilgi sağlayan, zararsız ve kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Meme dokusu içinde yer alan kistler veya kitleler hakkında bilgi edinmemizi sağlar.

Mamografi

Mamografi memenin yapısının X ışınlarıyla görüntülenmesini sağlar. Bu yöntem meme kanserinde hem tanı hem tarama amaçlı kullanılır. Yapılan çalışmalara göre, tarama amaçlı mamografiler meme kanserinde erken tanı oranını artırarak bu hastalıktan dolayı meydana gelen ölüm riskini %25-30 oranında azaltmıştır.

Kanserde erken teşhisi önemseyin. Mutlaka düzenli olarak doktor kontrolüne gidin. Sigortam.net üzerinden özel sağlık sigortası yaptırarak maddi açıdan rahat edin. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza ulaşıp, 7/24 detaylı bilgi alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Sitenizden Aldığım Teklifleri Uygun Bulmazsam Ne Olacak?

Sitemizde gördüğünüz ya da size e-posta ile gönderilen teklif mailleri Sigortam.net’in online olarak çalıştığı sigorta şirketlerinden alınmıştır.

Devamını Oku

Gizli Alerjenler

Besin alerjisi bulunan kişiler için yalnızca alerji duyulan maddeden uzak durulması yeterli değildir. Alerjenler bazı gıdaların içine gizlenmiş olarak bulunabilir.

Devamını Oku

Kış Mevsiminde Hamilelerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Kış mevsiminde yaşanan hamilelikte annenin dikkat etmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu sayede bebeğin sağlıklı gelişimi de mümkün olacaktır.

Devamını Oku