444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi

27 Mart 2014

Meme kanseri kadın sağlığını tehdit eden en önemli sorunlardan biri olarak yer alıyor. Meme kanserinin oluşumunda genetik faktörler büyük oranda etkili olmakla birlikte yumurtalık ve kalın barsak kanseri, geç menepoza girmek, 35 yaş ve üstünde ilk doğumu yapmak ya da hiç yapmamak, radyasyona maruz kalmak gibi nedenler yol açabiliyor.

Kendi Kendine Muayene

Meme kanserinde erken teşhis büyük önem taşıyor. Kendi kendine muayene yöntemi mutlaka yapılmalıdır. Muayenin adetin bittiği ilk günler yapılması gerekir. Muayene esnasında ele gelen bir kitle, meme üstünde ve başında çekinti, meme derisinde renk değişikliği, meme başından gelen akıntı, koltuk altında kitle olması farkedildiğinde mutlaka hemen doktora görünmelisiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Meme Ultrasonografisi

Ses dalgalarıyla bilgi sağlayan, zararsız ve kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Meme dokusu içinde yer alan kistler veya kitleler hakkında bilgi edinmemizi sağlar.

Mamografi

Mamografi memenin yapısının X ışınlarıyla görüntülenmesini sağlar. Bu yöntem meme kanserinde hem tanı hem tarama amaçlı kullanılır. Yapılan çalışmalara göre, tarama amaçlı mamografiler meme kanserinde erken tanı oranını artırarak bu hastalıktan dolayı meydana gelen ölüm riskini %25-30 oranında azaltmıştır.

Kanserde erken teşhisi önemseyin. Mutlaka düzenli olarak doktor kontrolüne gidin. Sigortam.net üzerinden özel sağlık sigortası yaptırarak maddi açıdan rahat edin. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza ulaşıp, 7/24 detaylı bilgi alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.