Metabolizma Hızlandırmanın 7 Altın Formülü!

Metabolizma hızı bazı kişilerde yavaşken bazılarında da hızlıdır. Bu duruma kişisel yaş, cinsiyet gibi özelliklerin neden olabileceği gibi yanlış beslenme ve hareketsizlik de yol açar. Bazı insanların su içsem bile kilo alıyorum demesi, bazı kişilerinse fazla yemek yediği halde kilo alması metabolizma hızıyla ilişkilidir.

30 yaşından sonra metabolizma hızı kişilerde yavaşlamaya başlar. Bunun yanında menopoz, tiroid hormonunun yetersiz olması gibi durumlar da metabolizmayı yavaşlatırken, bilinçsizce uygulanan diyetler ve fiziksel aktivitelerin yeterince olmaması da oldukça etkilidir. Kilo vermek için uzun süre aç kalmak ters etki yaratır. Dolayısıyla doğru bir diyette 3 ana, 3 ara öğün olmalıdır. Kadınların günlük 1200 kalori, erkeklerinse 1500 kalori alması gerekir. Fazla alınması durumunda kilo alınırken, az alınması durumunda da metabolizma yavaşlar.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Kontrolsüz Diyetle Vücudunuz Zarar Görmesin

Ayrıca doktor kontrolünde yapılmayan diyetler vücudun su ve kas kaybına neden olur ve yağ miktarı aynı kalır. Bu nedenle kilo verilemezken vücudun da zarar görmesine neden olur. Dolayısıyla kişinin yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, kullandığı ilaçlar, yaşam koşulları vs. değerlendirilerek beslenme programı konuyla ilgili uzmanlar tarafından verilmelidir. Diyet tavsiyeleriyle ilgili "Zayıflamak İçin 10 Diyet Önerisi!" yazımızdan destek alabilirsiniz. "Metabolizma nasıl hızlanır?" sorunuzun cevabı için aşağıdaki önerilerimize uymanızı öneririz.

Metabolizmanızı Hızlandırmanız için Tüketmeniz Gereken Besinler

Kahve

Kahvenin çok fazla tüketilmesi her şeyde olduğu gibi zararlıdır. Fakat az şekerli sütlü bir kahvenin tüketilmesi metabolizmayı hızlandırır. Özellikle egzersizlerden 30 dakika önce tüketilmesi yağ yakımını hızlandırır.

 

 

 

 

 

 

 

Yeşil Çay

Günde 1-2 bardak yeşil çay içilmesi metabolizmayı hızlandırır. Özellikle kilo vermek isteyenlerin listesinde baştadır.

 

 

 

 

 

 

 

Acı Kırmızı Biber

İçeriğinden dolayı metabolizma hızını artırdığı araştırmalarla kanıtlanmıştır. Reflüsü olanların dikkat ederek fazla miktarda olmayacak şekilde tüketmesi gerekir. 

 

 

 

 

 

 

 

Soğuk Su

Vücudun susuz kalması durumunda metabolizma hızı da yavaşlar. Dolayısıyla tüketimini artırmak kilo vermek ve sağlık olmak için ilk şarttır. Özellikle soğuk suyun vücudu canlandırdığı bilinmektedir.

Karabiber

İçeriğinden dolayı vücut ısısını arttırıp, metabolizmayı hızlandırır. 

 

 

 

 

 

 

 

Hardal

Araştırmalar ana öğünde hardal yenildiğinde vücudun %25 daha fazla enerji harcadığını gösterdi. 

 

 

 

 

 

 

 

Hindistan Cevizi Yağı

İçeriği ile metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Metabolizmanızı Hızlandıracak Tüyolar

 • 3 saatten fazla aç kalmamaya dikkat edin. 
   
 • Uyandıktan en geç 1 saat içinde kahvaltınızı yapın. 
   
 • Ara öğünlerinizde yeşil çay ve kahve tüketin. 
   
 • Ana öğünlerinizde mutlaka et, tavuk, balık vs. protein yönünden zengin besinler tüketin. 
   
 • Ara öğünlerinizde süt, yoğurt, ayran gibi süt ürünlerini tüketmeye özen gösterin.

Sağlığınızı önemseyin, gerekli kontrollerinizi ve tedavilerinizi geciktirmeyin. Sağlık masraflarınızı güvence altına almak için hemen özel sağlık sigortası sahibi olun. Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yaparak en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adı...

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta ile anlaşmalı...olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları...izleyerek sağlık tazminatınızın daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat geri ödeme...sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz...gereklidir.

 • Fatura aslı.
 • Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) -... Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın.
 • Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi
 • Tahlil,...tektik istek kağıdı ve sonuç raporları
 • Gereklilik halinde doktor raporu / Epikriz

 

Kargo Teslim Adresi ve İletişim Bilgileri

Gerekli evrakları...hazırladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile göndermelisiniz.

Adres: Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta Sağlık Bireysel Tazminat Ödemeleri Küçükbakkalköy Mah. Başar sok. No.20  34750 Ataşehir / İstanbul

Müşteri Hizmetleri: 0216 571 5 571

tazminatekibi@acibademsigorta.com.tr

Geri Ödemenizin Takibini Sigortam.net Yapsın

Özel sağlık sigortası geri ödemelerinizin takibinin Sigortam.net tarafından...yapılmasını istiyorsanız, fatura fotokopisini saglikhasar@sigortam.net adresine mail atın, uzman müşteri temsilcilerimiz ödemenizle alakalı tüm bilgilendirme sürecinde size yardımcı olsun. Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24...saat yanınızda!

 

Ödeme Ne Zaman Gerçekleşir?

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta sağlık sigortası geri ödemeleri, evrakların...kuruma ulaşmasında itibaren 10 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Anadolu Sigorta dan Özel Sağlık Sigortası Teklifi Alın

Anadolu Sigorta’dan Özel Sağlık Sigortası Teklifi Alın!

 

Hemen Teklif Alın

Anadolu Sigorta...hakkında bilgi almak için Anadolu Sigorta sayfamızı ziyaret...edin. 

Özel sağlık sigortası fiyatları kişisel...özelliklerinize, geçirilmiş rahatsızlıklara, hastane ağına ve poliçe limitleri gibi detaylara göre farklılık...gösterir. Anadolu sağlık sigortası için birkaç dakikada sorgulama yaparak, poliçe priminizin ne kadar olduğunu...öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası...avantajlarından yararlanabilirsiniz. 

İhtiyaçlarınıza en uygun sağlık sigortasını bulmak için...Sigortam.net’in size sunduğu güvenli karşılaştırma platformundan faydalanın. 

7/4 hizmet veren sigorta...uzmanlarımızdan merak ettiğiniz her konuda destek alabilir, sağlık poliçenizi telefonda satın...alabilirsiniz.

Sigortam.net’ten hizmet alabileceğiniz diğer sigorta şirketlerini görmek için tıklayın: Anlaşmalı Sigorta Şirketleri