444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Mevsim Geçişlerinde Sağlığınıza Önem Verin, Özel Sağlık Sigortanızı İhmal Etmeyin!

23 Ekim 2014

Sağlık hayatımızdaki en önemli konulardan biridir. Sağlık sorunları genel olarak hayatınızı da büyük oranda etkiler. Sağlığınız olumsuz etkilendiğinde günlük işleriniz, sosyal yaşantınız, psikolojik durumunuz kısacası her şeyiniz değişir. 

Dolayısıyla sağlığınıza her zaman dikkat etmeniz gerekir. Mevsim geçişlerinde ise ani ısı değişimlerinden dolayı vücudunuz ve psikolojiniz daha hassas olduğu için hastalıklara karşı daha savunmasız olursunuz. Özellikle bu dönemlerde dikkat etmeniz gereken noktalara önem vermeniz gerekir.

Uzmanlar da bu konuda kişileri uyarırken özellikle yorgunluk, halsizlik, eklem ağrıları, depresyon, alerjik reaksiyonlar gibi şikayetlerin arttığına dikkat çekiyor. Bu rahatsızlıklara karşı nasıl olsa geçer düşüncesiyle bakılmaması gerektiğini, gerekli önemler alınmadığında bu rahatsızlıkların daha büyük boyutlara ulaşabileceğinin altını çiziyor. Özellikle alerjik durumların astım hastalarını çok fazla etkilediğini, dolayısıyla astım hastalığı olanların ilaç kullanımına devam etmeleri gerektiğini belirtiyor. Sağlıklı bir yaşam için yapmanız gerekenlere "Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  

Mevsim Geçişlerinde Alınması Gereken Sağlık Önlemleri
 

 • Ellerinizi devamlı temiz tutun. Gözlerinize ellerinizi sürmemeye özen gösterin, yoksa gözlerinizin mikrop kapmasına neden olursunuz. Özellikle bu dönemlerde göz alerjisi olanların göz temizliğine daha çok önem vermeleri, göz kuruluğuna karşı doktorunun önerdiği ilaçları kullanmaları gerekir.
   
 • Bir ısınıp bir soğuyan havalara aldanarak çok kalın veya çok ince giyinmeyin. Normal kalınlıkta bir giysi giyerek yanınıza hırka almanız havanın durumuna göre size çok yardımcı olacaktır.
   
 • Mümkün olduğunca kapalı ve havasız ortamlardan uzak durun. Eğer ofis ortamında çalışıyorsanız ara sıra hava alabileceğiniz yerlere çıkın.
   
 • Grip hastalığına yakalanan kişilere yaklaşmayın. Bu kişilere maske takmasını da önerebilirsiniz. Özellikle kalabalık ortamlarda, toplu taşıma araçlarında bu hususa dikkat edin. Gripten korunmak için dikkat etmeniz gerekenlere "Griple Mücadele için En Etkili Taktikler" yazımızdan ulaşabilirsiniz.
   
 • Dengeli ve sağlıklı beslenin. C vitamini fazla olan besinleri tüketmeye özen gösterin. Meyveleri iyice yıkamadan tüketmeyin.
   
 • Bol su için, soğuk su içmemeğe özen gösterin yoksa boğazınız şişebilir. Size rahatsızlık verebilir.
   
 • Aşırı yağlı yiyecekler yemek yerine hafif ve lif kaynağı yüksek olan besinleri tüketin. Mümkün olduğunca hareket etmeye çalışın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Konuyla ilgili "Mevsim Değişikliği ve Sağlığımız Üzerindeki Etkileri" yazımızı da incelemenizde fayda var. Sağlığınıza gerekli özeni gösterin, aldığınız önlemlerin yanında özel sağlık sigortası da yaptırın. Olası hastalık durumunda tedavi masraflarıyla uğraşmak durumda kalmayın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın, kolayca sigortanızı yaptırın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefondan sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Mevsim Değişikliği ve Sağlığımız Üzerindeki Etkileri

23 Ağustos 2011 Salı
Ağustos bülteni-Hayatı kolaşlaştıran ipuçları konusu-Mevsim Değişikliği ve Sağlığımız Üzerindeki Etkileri

Griple Mücadele için En Etkili Taktikler

12 Ekim 2012 Cuma

Mevsim geçişlerinde yaşanan ısı değişimleri vücudumuzun savunma mekanizmasını etkileyerek, grip, nezle, soğuk algınlığı gibi üst solunum yolları hastalıklarına açık hale gelmemize sebep oluyor.

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları

21 Nisan 2014 Pazartesi

Ömür boyu sağlıklı yaşam için gerekli unsurların‘’genetik’’ ya da ‘’şans eseri’’ olduğuna inanıyorsanız büyük yanılgıdasınız