Çocuklarının Mutlu Olmasını İsteyen Ailelere Özel 5 Tüyo

Hayattaki en önemli varlığınız olan çocuğunuzun mutluluğu için elinizden gelen herşeyi yaptığınızı biliyoruz. Ancak, doğru olduğunu düşündüğünüz bazı alışkanlıkların çocuğunuzun mutluluğu önünde önemli bir engel olabileceği ihtimalini de asla göz ardı etmemek gerekiyor. Mutlu bir çocuk yetiştirmek için uzmanların tavsiyelerini sizler için derledik. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Mutlu Anne – Baba, Mutlu Çocuk Demek

Mevcut ruh halinizin ev içerisinde çocuğunuzu da doğrudan etkileyeceğini unutmayın. Öncelikle kaygılarınızı, heyecanlarınızı, öfkelerinizi kabullenerek çözüm arayışına girin. Gerekirse bu konuda profesyonel bir destek almaktan asla çekinmeyin. Unutmayın, mutlu bir anne – baba aynı zamanda mutlu bir çocuk yetiştirmenin en önemli şartıdır.

Öfkenizin Önüne Geçin

Çocuğunuz onaylamadığınız davranışlar sergileyebilir. Örneğin eve geç gelebilir veya yapması gereken ödevleri yapmamış olabilir. Bu gibi bir durumda öfkeyle aklınıza ilk gelen ilk cümleyi kurmadan önce 60 saniye de olsa kendinizi dinleyin. Unutmayın, sizin belki de dakikalar sonra unutacağınız bir kelime, çocuğunuzun derinden sarsılmasına, ilerleyen süreçte ise sizinle görünmez bir savaş içerisine girmesine neden olabilir.

Evi Okula Çevirmeyin

Gün içerisinde okulda yeteri kadar derslerle haşır neşir olan çocuğunuz üzerinde asla ödevleri dışında ekstra bir ders çalışma baskısı kurmayın. Bu durum zaten okulda yeteri kadar yorulan çocuğunuzun akşam eve gittiğinde de benzer bir durumla karşı karşıya kalacağı hissine kapılmasına neden olarak mutsuz bir görünüme sahip olmasını tetikleyebilir.

Çocuğunuzdan Yardım İsteyin

Birçok konuda çocuğunuzda anlaşamıyor, sürekli tartışma içerisine giriyor olabilirsiniz. Bu gibi bir durumda, çocuğunuzdan yardım isteyin. “Sana karşı nasıl davranmamı istiyorsun?” diye sorun örneğin. Ancak bunu yaparken asla sert bir ses tonu kullanmayın, olabildiğince olumlu yaklaşmaya çalışın. Çocuğunuzun kendisini ifade etmesine izin verin, daha ne istediğini tam olarak anlamadan “olmaz” vb. cümleler asla kullanmayın.

Ders Çalışırken Yanında Bulunun

Çocuğunuz ders çalışırken, siz de onun yanında kitap veya gazete okuyarak bulunabilirsiniz. Çocuğunuzun sizi yanında hissetmesi onun için hem mutluluk hem de motivasyon kaynağı olacaktır. Ayrıca çocuğunuza dersleri konusunda yardımcı olmaktan asla çekinmeyin.

Sağlığını Güvence Altına Alın

Hem çocuğunuzun, hem de kendinizin sağlığını özel sağlık sigortası ile güvenceye alarak, beklenmedik sağlık problemleri karşısında ne yapacağınızı düşünmek yerine, hızlı ve kaliteli bir sağlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Online özel sağlık sigortası teklifi alarak veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak uzman sigorta danışmanlarımıza ulaşın, bütçenize en uygun sağlık poliçesine kolayca sahip olun. 

Benzer İçerikler

Medipol Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medipol Hastanesi

İstanbul Medipol Hastanesi 1997 yılında kurulmuştur. Hastane, 33...kliniği, 20 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathanesi ile pek çok branşta hizmet vermektedir.

Bayındır Hastanesi Anlaşmalı...Sigorta Şirketleri Listesi

Medipol Hastanesi ile anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası...ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem SigortaAksigortaAllianzAnadolu SigortaAxa SigortaErgo SigortaGroupama SigortaGüneş SigortaHDI SigortaMapfre Genel SigortaRay SigortaSompo Japan...SigortaZurich Sigorta

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL