444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Neden Check-Up Yaptırmalıyız?

17 Kasım 2014

Check-up; her bireyin yaptırması gereken, kanser, kalp damar hastalıkları ve gizliden gizliye baş göstermeye başlayan hastalıkların erken teşhisi için uygulanan bir sağlık taramasıdır.

Check-up yapılmasındaki amaç hastalığın yayılmasının önüne geçmektir. Ciddi pek çok hastalık, erken teşhis ve tedavi sonucunda yok edilebilir. Hastalığın teşhisi geciktikçe risk artmakta, buna bağlı olarak tedavi ücretleri yükselmektedir. Hiç bir şikayet söz konusu olmasa dahi her insan belirli aralıklarla sağlık kontrolünü yaptırmalıdır.

Hastalık başladıktan ve yayılma gösterdikten sonra uygulanan tedaviler yetersiz kalabiliyor. Oysa düzenli yapılan Check-up’lar sayesinde ileride oluşabilecek hastalıkların önüne geçilebildiği gibi, başlangıç aşamasındaki rahatsızlıkların ilerlemesi engellenebiliyor. ''Düzenli Check-up ile Kendinizi Korumaya Alın!'' başlıklı yazımızdan yaşlara göre Check-up kontrolleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

  

Check-up yaptırmak, özellikle bazı hastalıklarda kritik önem arz eder. Hiçbir belirtisi olmayan ve hastada hiçbir şekilde şikayete neden olmadan ilerleyen kalp, beyin, böbrek gibi gibi hayati organlara zarar veren pek çok hastalığın önüne Check-up sayesinde geçilebiliyor. Check-up yaptırmanın faydalarını özetlersek;

 • Hastalıklar erkenden farkedilebiliyor,
   
 • Farkında olmadığımız hastalıkların yayılması önleniyor,
   
 • Bazı sağlık problemleriyle ilgili risk faktörleri belirlenebiliyor,
   
 • Bulaşıcı hastalıkların teşhisi yayılmadan sağlanabiliyor. Dolayısıyla toplu ortamlarda yaygınlaşacak hastalıkların önüne geçilebiliyor.


Check-Up ile Tanısı Koyulabilecek Hastalıklar

Check-up ile tanısı koyulabilecek pek çok hastalık var bunlardan bazıları şunlardır;

 • Kanser
 • Şeker hastalığı (Diyabet)
 • Kalp problemleri
 • Romatizmal hastalıklar 
 • AIDS 
 • Bulaşıcı sarılık 
 • Menopozal problemler 
 • Karaciğer hastalıkları
 • Göğüs hastalıkları 
 • Doğumsal hastalıklar


Kişiler için büyük bir avantaj olan Check-up hizmeti, pek çok kişi tarafından bütçesine yük olacağı inancıyla yapılmıyor. Oysa günümüzde birçok sigorta şirketi, özel sağlık sigortası ürünleriyle Check-up gibi sağlık taramalarını da karşılıyor. Yani oldukça uygun sigorta primleriyle aldığınız sağlık sigortanızla, varlığından haberdar olmadığınız pek çok hastalığı teşhis edebilirsiniz. Sigorta şirketlerinin Check-up uygulamalarıyla ilgili bilgileri ''Anlaşmalı Sigorta Şirketleri'' sayfamızdaki şirketleri inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Sağlığınızı güvence altına almak ve olası sağlık sorunlarınızı en hızlı şekilde çözmek için özel sağlık sigortası yaptırmayı ve check-up’larınızı ihmal etmeyin. Size özel özel sağlık sigortası teklifinizi almak için 444 24 00 numaralı telefondan 7/24  Sigortam.net uzmanlarına ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

05 Ekim 2010 Salı
Özel sağlık sigortası primlerinin hangi koşullara göre belirlendiğini bu yazımızda sizler için derledik.  

Grup Sağlık Sigortası Nedir?

05 Ekim 2010 Salı
Grup sağlık sigortası, arkadaş çevresi ya da şirket çalışanlarının bir araya gelmesi ile oluşturulabilir. Ayrıca şirketler çalışanlarına grup halinde özel sağlık sigortası da yaptırabilirler.

Düzenli Check-up ile Kendinizi Korumaya Alın

19 Kasım 2012 Pazartesi
Check-up, periyodik olarak yapılan genel sağlık kontrolüne verilen isimdir. Hiçbir hastalığınız yoksa da özellikle 35 yaşınızdan sonra sağlığınızı korumanız ve hastalıkları erkenden fark edebilmeniz için her yıl düzenli olarak check-up yaptırmak gereklidir.