Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası?

Ülkemizdeki giderlerin büyük bir kısmı sağlık sorunlarından kaynaklanıyor. Sağlık sorunlarının çözümü için bir yandan Sosyal Güvenlik Kurumları’ndan hizmet alınırken, bir yandan da aniden gerçekleşen durumlar için özel hastanelere başvuru yapılıyor.

Bu durum Sosyal Güvenlik Kurumu ile özel hastane ve sağlık kuruluşları arasında anlaşmazlıklar çıkmasına neden oluyordu. Bu anlaşmazlıkların önüne geçmek isteyen Sosyal Güvenlik Kurumu 2012 yılında yılında tamamlayıcı sağlık sigortalarını duyurdu. Düzenleme yetkisinin Hazine Müsteşarlığı’na bırakıldığı tamamlayıcı sağlık sigortası; Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan sağlık harcamalarını karşılanmaktadır.

Sizi aramamızı ister misiniz?
 
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

Böylece Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan; akupunktur tedavisi, ozon tedavisi, mezoterapi ve estetik amaçlı operasyonlar gibi pek çok sağlık harcaması güvence altına alınmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Verdiği Güvenceler

  • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kısmen karşılanan sağlık harcamalarının karşılanmayan kısımları,
  • Genel sağlık sigortası kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan konaklama ve benzeri harcamalar,
  • Sigorta şirketlerinin özel sağlık kuruluşları ile yaptıkları anlaşmaları doğrultusunda, Sağlık Uygulama Tebliğinin limitlerini geçen harcama tutarları, tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı içerisinde yer alır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumunun yerine geçen bir uygulama değil, sağladığı güvencelerle Sosyal Güvenlik Kurumunun destekçisidir. Tamamlayıcı sağlık sigortalarının kapsamı dışında olan tek harcama sağlık hizmetlerinden yararlanan kişilerin ödemek zorunda oldukları hasta katılım paylarıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında da katılım payları sigortalı kişi tarafından ödenecektir.

Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği’ne göre; destekleyici sağlık sigortası olarak da anılan tamamlayıcı sağlık sigortaları temelde iki  güvence sunmaktadır. 1.si SGK tarafından karşılanmayan sağlık giderlerinin, 2.si ise SGK’nın limiti üzerinde kalan sağlık giderlerinin ödenmesidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı aşağıdaki güvencelerle genişletilebilir:

  • Sigortalı bakıma muhtaç durumda ise, bakım için yapılan harcamalar,
  • Sigortalı ülke sınırları dışında sağlık hizmeti ihtiyacı duyarsa, sağlık harcamaları ve gerekli durumlarda tercüman ücretleri,
  • Tamamlayıcı sağlık sigortaları ile ilgili olabilecek diğer harcamalar. Tamamlayıcı sağlık sigortaları, SGK’ya bağlı çalışan ve emeklilerin sağlık harcamalarını bir hayli azaltmakta, hızlı ve güvenli bir sağlık hizmeti alma imkanına olanak tanımaktadır. 
  • Sigorta şirketi ile özel sağlık kuruluşu arasında yapılan anlaşma koşulları içinde kalınarak, SGK limitlerini geçen harcamalar da güvence altındadır.

Sağlık masraflarınızı azaltmanıza yardımcı olacak avantajları kullanmak için Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Medipol Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medipol Hastanesi

İstanbul Medipol Hastanesi 1997 yılında kurulmuştur. Hastane, 33...kliniği, 20 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathanesi ile pek çok branşta hizmet vermektedir.

Bayındır Hastanesi Anlaşmalı...Sigorta Şirketleri Listesi

Medipol Hastanesi ile anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası...ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan...Sigorta Zurich Sigorta