Nezleye Ne İyi Gelir?

Nezlede solunum yolu ile alınan virüsler burna ve soluk borusuna yerleşirler. Vücut ise bu virüsleri atmak için çeşitli belirtiler gösterir. Bu belirtiler hapşırma, burun akıntısı vs. görüldüğü gibi bazen ateş olarak da kendini gösterebilir ve kişi yatarak dinlenmek durumunda kalabilir.

Dolayısı ile nezle de bir hastalıktır ve hafife alınmaması gerekir. Çünkü daha sonra ilerleyerek daha büyük sağlık sorunlarına yol açabilir. Ayrıca bu aşamadan sonra tedavisi de oldukça zor olacaktır.

Bol Su İçmeye Özen Gösterin

Nezle olan kişinin burnu tıkalı olacağından ağzından nefes almak durumunda kalır. Bu yüzden ağzı da kuruyacağı için bol su içilmelidir. Ayrıca su içmek vücudunuzun da kuru kalmasını önler.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Burun Açıcılar Kullanın

Nezlenin kötü belirtileri olan burun tıkanıklığı ve burun akması kişiyi oldukça rahatsız eder. Eczanede bulabileceğiniz deniz suyu gibi ürünlerle burnunuzu temizleyerek rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Sıcak Bir Duş Alın

Kendinizi sıcak tutmanız ve üşütmemeniz nezle hastalığını daha kolay atlatmanızı sağlar. İsterseniz burun tıkanıklığınızı giderecek olan mentol, kekik, okaliptus gibi bitki yağlarını da küvetinizin suyuna katabilirsiniz.

Bol C Vitamini Alın

C vitamini nezlenin düşmanıdır. İçerisinde bol miktarda C vitamini bulunan portakal ve mandalina gibi meyveleri sık sık tüketebilirsiniz.

Vücudunuzu Koruyun

Sağlıklı bir vücudun bağışıklık sistemi de kuvvetli olur. Bu sayede hastalıklara karşı kalkan oluşturur. Sağlık bir vücut için de sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam kaçınılmazdır. Özellikle masa başı çalışanların tüm gün aynı pozisyonda oturması ve fazla miktarda çay, kahve, abur cubur tüketmesi sağlığı oldukça bozan bir yaşam tarzıdır. Mutlaka iş çıkışı da olsa hareketi günlük yaşamınıza sokmanız gerekir.

Girdiğimiz bahar aylarında nezle rahatsızlığı çok fazla görülmektedir. Bu durumdan korunmak için “Bahar Nezlesi için Önlem Alın” yazımızı inceleyebilirsiniz. Büyük sağlık sorunları yaşamadan önce özel sağlık sigortanızı yaptırın olası sağlık masraflarınızı güvence altına alın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca ve hızlıca sigorta sorgulaması yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak, 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL