Nezle Hastalığı | Sağlık Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Nezleye Ne İyi Gelir?

Nezlede solunum yolu ile alınan virüsler burna ve soluk borusuna yerleşirler. Vücut ise bu virüsleri atmak için çeşitli belirtiler gösterir. Bu belirtiler hapşırma, burun akıntısı vs. görüldüğü gibi bazen ateş olarak da kendini gösterebilir ve kişi yatarak dinlenmek durumunda kalabilir.

Dolayısı ile nezle de bir hastalıktır ve hafife alınmaması gerekir. Çünkü daha sonra ilerleyerek daha büyük sağlık sorunlarına yol açabilir. Ayrıca bu aşamadan sonra tedavisi de oldukça zor olacaktır.

Bol Su İçmeye Özen Gösterin

Nezle olan kişinin burnu tıkalı olacağından ağzından nefes almak durumunda kalır. Bu yüzden ağzı da kuruyacağı için bol su içilmelidir. Ayrıca su içmek vücudunuzun da kuru kalmasını önler.

  

Burun Açıcılar Kullanın

Nezlenin kötü belirtileri olan burun tıkanıklığı ve burun akması kişiyi oldukça rahatsız eder. Eczanede bulabileceğiniz deniz suyu gibi ürünlerle burnunuzu temizleyerek rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Sıcak Bir Duş Alın

Kendinizi sıcak tutmanız ve üşütmemeniz nezle hastalığını daha kolay atlatmanızı sağlar. İsterseniz burun tıkanıklığınızı giderecek olan mentol, kekik, okaliptus gibi bitki yağlarını da küvetinizin suyuna katabilirsiniz.

Bol C Vitamini Alın

C vitamini nezlenin düşmanıdır. İçerisinde bol miktarda C vitamini bulunan portakal ve mandalina gibi meyveleri sık sık tüketebilirsiniz.

Vücudunuzu Koruyun

Sağlıklı bir vücudun bağışıklık sistemi de kuvvetli olur. Bu sayede hastalıklara karşı kalkan oluşturur. Sağlık bir vücut için de sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam kaçınılmazdır. Özellikle masa başı çalışanların tüm gün aynı pozisyonda oturması ve fazla miktarda çay, kahve, abur cubur tüketmesi sağlığı oldukça bozan bir yaşam tarzıdır. Mutlaka iş çıkışı da olsa hareketi günlük yaşamınıza sokmanız gerekir.

Girdiğimiz bahar aylarında nezle rahatsızlığı çok fazla görülmektedir. Bu durumdan korunmak için “Bahar Nezlesi için Önlem Alın” yazımızı inceleyebilirsiniz. Büyük sağlık sorunları yaşamadan önce özel sağlık sigortanızı yaptırın olası sağlık masraflarınızı güvence altına alın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca ve hızlıca sigorta sorgulaması yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak, 7/24 telefonda sigorta satın alın.


Benzer İçerikler

Güneş Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Güneş Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.   Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar Tazminat geri ödeme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir. Fatura aslı. Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) –  Güneş Sigorta Sigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın. Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi Tahlil, tektik istek kağıdı ve […]

Devamını Oku

Allianz Dinamik Sağlık Sigortası

Allianz, limitsiz doğum, sınırsız ve yüzde 100 ödemeli yatarak tedavi teminatı, spor merkezleri, diş klinikleri ve optik mağazalarında yüzde 50’ye varan indirim imkanı sağlıyor. 

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası kişilerin özel hastanelerden sigorta kapsamında sağlık hizmeti almasını sağlayan sigorta planıdır.

Devamını Oku