444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Nezleye Ne İyi Gelir?

02 Mart 2015

Nezlede solunum yolu ile alınan virüsler burna ve soluk borusuna yerleşirler. Vücut ise bu virüsleri atmak için çeşitli belirtiler gösterir. Bu belirtiler hapşırma, burun akıntısı vs. görüldüğü gibi bazen ateş olarak da kendini gösterebilir ve kişi yatarak dinlenmek durumunda kalabilir.

Dolayısı ile nezle de bir hastalıktır ve hafife alınmaması gerekir. Çünkü daha sonra ilerleyerek daha büyük sağlık sorunlarına yol açabilir. Ayrıca bu aşamadan sonra tedavisi de oldukça zor olacaktır.

Bol Su İçmeye Özen Gösterin

Nezle olan kişinin burnu tıkalı olacağından ağzından nefes almak durumunda kalır. Bu yüzden ağzı da kuruyacağı için bol su içilmelidir. Ayrıca su içmek vücudunuzun da kuru kalmasını önler.

  

Burun Açıcılar Kullanın

Nezlenin kötü belirtileri olan burun tıkanıklığı ve burun akması kişiyi oldukça rahatsız eder. Eczanede bulabileceğiniz deniz suyu gibi ürünlerle burnunuzu temizleyerek rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Sıcak Bir Duş Alın

Kendinizi sıcak tutmanız ve üşütmemeniz nezle hastalığını daha kolay atlatmanızı sağlar. İsterseniz burun tıkanıklığınızı giderecek olan mentol, kekik, okaliptus gibi bitki yağlarını da küvetinizin suyuna katabilirsiniz.

Bol C Vitamini Alın

C vitamini nezlenin düşmanıdır. İçerisinde bol miktarda C vitamini bulunan portakal ve mandalina gibi meyveleri sık sık tüketebilirsiniz.

Vücudunuzu Koruyun

Sağlıklı bir vücudun bağışıklık sistemi de kuvvetli olur. Bu sayede hastalıklara karşı kalkan oluşturur. Sağlık bir vücut için de sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam kaçınılmazdır. Özellikle masa başı çalışanların tüm gün aynı pozisyonda oturması ve fazla miktarda çay, kahve, abur cubur tüketmesi sağlığı oldukça bozan bir yaşam tarzıdır. Mutlaka iş çıkışı da olsa hareketi günlük yaşamınıza sokmanız gerekir.

Girdiğimiz bahar aylarında nezle rahatsızlığı çok fazla görülmektedir. Bu durumdan korunmak için “Bahar Nezlesi için Önlem Alın” yazımızı inceleyebilirsiniz. Büyük sağlık sorunları yaşamadan önce özel sağlık sigortanızı yaptırın olası sağlık masraflarınızı güvence altına alın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca ve hızlıca sigorta sorgulaması yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak, 7/24 telefonda sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Bahar Nezlesi için Önlem Alın

10 Nisan 2013 Çarşamba
Bahar mevsimi ile beraber gelen bahar nezlesi de özellikle çocukları ve astım hastalarını tehdit ediyor. Bu yazımızda bahar nezlesine karşı alınması gereken önlemleri derledik.

Grip ve Soğuk Algınlığı Arasındaki 10 Fark

12 Şubat 2015 Perşembe

En çok karşılaşılan kış hastalıkları grip ve soğuk algınlığını artık karıştırmak yok. Grip ve soğuk algınlığı arasındaki 10 fark sağlık rehberimizde!

Sağlık Sigortanızı Sigortam.net'ten Hızlı, Kolay ve En Uygun Şekilde Alın!

26 Şubat 2015 Perşembe

Sağlık sigortası yaptırmak uzun araştırmalar ve uzmanlık gerektirir. Sigortam.net'ten en iyi, en uygun ve en güvenilir sigortaya hızlı ve kolay ulaşın.