444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Ofis Çalışanları için Sağlık Önerileri

Sürekli masa başında oturarak çalışanların hem beslenmelerine hem de oturuş şekillerine önem vermeleri gerekiyor. Aksi durumda büyük sağlık sorunları ile karşılaşma riski oldukça fazla oluyor.

Özellikle yoğun iş ortamlarında stresten dolayı abur cubur yiyeceklerin oldukça fazla tüketilmesi ve uzun süre hareketsiz şekilde oturmak hem hızla kilo alımına hem de boyun, kol, baş gibi vücudun birçok bölgesinin işlevinin bozulmasına yol açıyor. Sonrasında ise tedavi gerektiren rahatsızlıklar baş göstererek maddi ve manevi yıpratıcı olan süreçler başlıyor.

Ofis çalışanları hazırladığımız sağlık önerilerine uyarak bu durumu en aza indirebilir, daha iyi bir çalışma performansı gösterebilirsiniz.

  

Ofis Çalışanlarının Sağlığı için Dikkat Emesi Gerekenler
 

 • Sabahları mutlaka doğru besinlerle kahvaltı yapılması gerekir. Kahvaltının günün en önemli öğün olduğu unutulmamalıdır. Evde zaman bulamıyorsanız mesai saatinize kadar ofiste de kahvaltınızı yapabilirsiniz. Açma, poğaça, simit gibi yağlı yiyecekleri tüketmek yerine evinizde hazırlayacağınız tahıl ekmeğinden sandviç ya da tost daha faydalı olacaktır.
   
 • Günlük tükettiğiniz kahve ve çay sayısını azaltmaya çalışın. Kahvenizi süt tozu yerine doğal süt ile çayınızı da açık şekilde tüketmeniz önemlidir. Gün içinde sıkça bitki çayı, ayran gibi içeceler tüketmek uykunuzu getireceğinden performansınızı da düşürür. Asitli içecekler zaten mide sağlığınız için tüketilmemesi gereken içeceklerdir. Meyve suları ise içerisinde fazla miktarda şeker barındırdığından kilo almanıza neden olur.
   
 • Çekmecenizde abur cubur yiyecekler bulundurmak yerine kuru ve yaş meyveler bulundurmanız daha faydalı olacaktır. Bu besinlerinizle ara öğün yapmanız gerekir. Ara öğünlerin atlanması daha fazla acıkılmasına ve ana öğünlerde daha çok yemek yenmesine yol açar.
   
 • Masanızda su şişesi bulundurmanız gerekir. Zaten uzun saatler hareketsiz kalmaktan dolayı bağırsaklar ve sindirim sistemi olumsuz etkilenir. Su bu durumu en aza indirir.
   
 • Yoğun çalışma şartlarınızdan dolayı spora gidemiyor olsanız da en azından yürümeye daha fazla zaman ayırmanız faydalı olacaktır. İneceğiniz duraktan daha erken inerek eve yürümek, asansör yerine merdiven kullanmak bu çözümlerden bazılarıdır.
   
 • Belli dakikalarda yerinizden kalkarak hareket etmeniz önemlidir. Hatta masa başında yapabileceğiniz bazı egzersizleri uygulamak yararlı olacaktır. Konu ile ilgili “Masa Başı Çalışanlara Öneriler” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Çıkabilecek sağlık masraflarını cebinizden ödememek için özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

Antioksidan Besinler Neler?

Günlük hayatta tükettiğimiz, sağlıklı yaşamda rolleri küçük gibi gözüken antioksidan besinlerin sağlığımıza getirilerini öğrenin.

Devamını Oku

Groupama Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Groupama Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.   Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar Tazminat geri ödeme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir. Fatura aslı. Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) –  Groupama Sigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın. Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi Tahlil, tektik istek kağıdı ve sonuç raporları Gereklilik halinde doktor […]

Devamını Oku

Boğaz Ağrısına İyi Gelen 5 Bitki Çayı

Boğaz ağrısı hafife alınır, önlem alınmazsa daha büyük sorunlara yol açar. Boğaz ağrısı için en doğal ve faydalı bitki çaylarını tüketmeyi ihmal etmeyin.

Devamını Oku