444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Ofis Hastalıklarına Dikkat!

Günümüzün en az 3'te 1'ini ofislerde masa başı çalışarak geçiriyoruz. Uzun süre aynı pozisyonda oturmak, saatlerce bilgisayara bakmak birçok rahatsızlığı da beraberinde getiriyor. 

Masa başında çalışanlar için öneriler sunduğumuz yazımızı da okumayı ihmal etmeyin.

Ofis hastalıkları nedir ve ofis hastalıklarından korunma yolları nelerdir? sorularının cevaplarını sizlerle paylaştık.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Ofis Hastalıklarından Korunma Yolları

 

Oturma Şeklinize Dikkat Edin!

Masa başında uzun süre oturmak çalışmayan kasların zayıflamasına neden olur. Bu durum bel, sırt ve boyun ağrılarını ortaya çıkarır. Otururken ayaklarınız yere basılı şekilde 90 derece açıyla oturmalı ve masa yüksekliğinin dirsek seviyesinde olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, oturduğunuz sandalyede bel yastığı kullanmak bel ağrılarınızın azalmasını sağlar.

Gözlerinizi Koruyun!

Bilgisayarın başından hiç kalkmadan oturmak, dikkat gerektiren durumlarda gözlerinizi kırpmadan ekrana bakmak göz kuruluğuna neden olur. Bu durum giderek gözlerde acı hissine dönüşür. Bu nedenle gözlerinizi kırmaya, göz kapaklarınızı arada sırada dinlendirmeye özen göstermelisiniz. Mümkün olduğu zamanlarda gözlerinizi ekrandan ayırarak camdan dışarıya bakmak gözlerinizi rahatlatacaktır.

Fare Kullanımına Dikkat!

El ve bilek rahatsızlıklarının büyük birçoğu yanlış fare kullanımından kaynaklanıyor. Fare kullanırken bileklerinizin fazla kıvrılmamasına ve kollarınızla aynı düzlemde olmasına dikkat etmelisiniz. Yanlış fare kullanımına devam edildikçe, ilerleyen zamanda bilekte ancak ameliyatla düzelebilecek rahatsızlıklar ortaya çıkar.

Sağlıksız Besinlerden Uzak Durun!

Çalışırken çikolata, bisküvi, kola vs. tüketimine dikkat edin. Bu tür yiyecek ve içecekler midenize zarar vermenin yanı sıra kilo almanıza da neden olacaktır. Ofis ortamında en çok tüketilen kahveye de çok fazla kafein içerdiğinden dolayı dikkat etmek gerekiyor.

Spor Yapın!

Gün boyu hareketsiz kalan vücudunuzu gün sonunda egzersiz yapmaya adayın. Fırsatınız varsa haftanın birkaç günü egzersiz yapın. “Spor yapmaya hiç vaktim yok” diyorsanız da hafta sonları yürüyüşler yapabilirsiniz. Ayrıca uzmanlar, ofis ortamında her yarım saatte bir ayağa kalkarak kısa yürüyüşler yapılmasını öneriyor.

Olası hastalıklara karşı özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigorta şirketlerinin en uygun tekliflerine ulaşmak için özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurmanız yeterli. Bunun yanı sıra tüm sorularınız için Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 


Benzer İçerikler

Anlaşmalı Sağlık Kurumları Listesine Nasıl Ulaşabilirim?

Her sağlık sigortası şirketinin, farklı sağlık kurumları ile değişen oranlarda anlaşmaları bulunmaktadır. 

Devamını Oku

Yaz Yaklaşırken Formda Kalmanın Sırları

Her sene olduğu gibi bu sene de yaza formda girme telaşı başladı. Biz de bu süreçte sizlere destek olmak adına yazın fit bir görünüme sahip olmanın püf noktalarını paylaştık.

Devamını Oku

Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer?

Kış hastalıkları veya farklı pek çok sağlık sorunundan kaynaklanan boğaz ağrısının tedavi süreci için yapılabilecekleri bir araya getirdik.

Devamını Oku