Ofis Hastalıklarına Dikkat!

Günümüzün en az 3'te 1'ini ofislerde masa başı çalışarak geçiriyoruz. Uzun süre aynı pozisyonda oturmak, saatlerce bilgisayara bakmak birçok rahatsızlığı da beraberinde getiriyor. 

Masa başında çalışanlar için öneriler sunduğumuz yazımızı da okumayı ihmal etmeyin.

Ofis hastalıkları nedir ve ofis hastalıklarından korunma yolları nelerdir? sorularının cevaplarını sizlerle paylaştık.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Ofis Hastalıklarından Korunma Yolları

 

Oturma Şeklinize Dikkat Edin!

Masa başında uzun süre oturmak çalışmayan kasların zayıflamasına neden olur. Bu durum bel, sırt ve boyun ağrılarını ortaya çıkarır. Otururken ayaklarınız yere basılı şekilde 90 derece açıyla oturmalı ve masa yüksekliğinin dirsek seviyesinde olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, oturduğunuz sandalyede bel yastığı kullanmak bel ağrılarınızın azalmasını sağlar.

Gözlerinizi Koruyun!

Bilgisayarın başından hiç kalkmadan oturmak, dikkat gerektiren durumlarda gözlerinizi kırpmadan ekrana bakmak göz kuruluğuna neden olur. Bu durum giderek gözlerde acı hissine dönüşür. Bu nedenle gözlerinizi kırmaya, göz kapaklarınızı arada sırada dinlendirmeye özen göstermelisiniz. Mümkün olduğu zamanlarda gözlerinizi ekrandan ayırarak camdan dışarıya bakmak gözlerinizi rahatlatacaktır.

Fare Kullanımına Dikkat!

El ve bilek rahatsızlıklarının büyük birçoğu yanlış fare kullanımından kaynaklanıyor. Fare kullanırken bileklerinizin fazla kıvrılmamasına ve kollarınızla aynı düzlemde olmasına dikkat etmelisiniz. Yanlış fare kullanımına devam edildikçe, ilerleyen zamanda bilekte ancak ameliyatla düzelebilecek rahatsızlıklar ortaya çıkar.

Sağlıksız Besinlerden Uzak Durun!

Çalışırken çikolata, bisküvi, kola vs. tüketimine dikkat edin. Bu tür yiyecek ve içecekler midenize zarar vermenin yanı sıra kilo almanıza da neden olacaktır. Ofis ortamında en çok tüketilen kahveye de çok fazla kafein içerdiğinden dolayı dikkat etmek gerekiyor.

Spor Yapın!

Gün boyu hareketsiz kalan vücudunuzu gün sonunda egzersiz yapmaya adayın. Fırsatınız varsa haftanın birkaç günü egzersiz yapın. “Spor yapmaya hiç vaktim yok” diyorsanız da hafta sonları yürüyüşler yapabilirsiniz. Ayrıca uzmanlar, ofis ortamında her yarım saatte bir ayağa kalkarak kısa yürüyüşler yapılmasını öneriyor.

Olası hastalıklara karşı özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigorta şirketlerinin en uygun tekliflerine ulaşmak için özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurmanız yeterli. Bunun yanı sıra tüm sorularınız için Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 

Benzer İçerikler

Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medical Park Hastaneler Grubu

Medical Park Hastaneler Grubu 1995'ten beri hastanecilik...alanında 14 Hastane, 2 Hastane Kompleksi ve 2 Tıp Merkezi ile toplam 18 hizmet merkezi, 9.000'i aşkın çalışanıyla Türkiye'nin...çeşitli illerinde hizmet vermektedir.

Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Medical Park Hastanesi ile...anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek...Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem...Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Zurich...Sigorta