Özel Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Ömür boyu yenileme garantisi,özel sağlık sigortası sözleşmesinin aynı plan ile ömür boyu yenilenmesi demektir.

Bir sigorta şirketi sigorta yaptıracak kişiye ömür boyu yenileme garantisi içeren bir sigorta ürünü sunduğunda, bu ürünün bilgilerini ve değerlendirme şartlarını sigortalıya bildirmesi gerekiyor. Bu süreçten sonra belirlenen bilgiler ve değerlendirme şartları sonradan sigortalı aleyhine değiştirilemez.

Sigorta şirketleri, ömür boyu yenileme garantisi taşıyacak yeni sözleşmenin teminatlarını ve primini tespit edebilmek amacıyla sigortalının geçmiş sigortalılık dönemindeki sağlık durumunun bilgilerini dikkate alır. Sigortalının mevcut hastalığı ya da riskli hastalık ve rahatsızlıklara yakalanma durumu için sigorta şirketi sigorta özel şartlarında belirleyeceği kurallar dahilinde, hastalık ek primi, limit ve sigortalı katılım payı uygulayabilir ya da bu hastalıkları teminat kapsamı dışında bırakabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sigortalı Ömür Boyu Yenileme Garantisi Aldıktan Sonra:
 

 • Sigorta sözleşmesi yapıldıktan sonra ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından dolayı teminat kapsamı daraltılamaz, teminat limiti düşürülemez, sigortalı katılım payı arttırılamaz ve sigorta özel şartlarında sigortalı aleyhine değişiklik yapılamaz. 
   
 • Sözleşme imzalandıktan sonra hastalık ek primi de uygulanamaz.
   
 • Ödenen tazminatların sözleşme prim oranına bağlı ek prim uygulayamaz.
   
 • Ömür boyu yenileme garantisi yapılmadan önce, sigortalının önceki sigortalılık döneminde değerlendirme şartlarına uygunluk durumu hakkında sigortalıya her yıl yazılı veya elektronik bilgilendirme yapılır. sigortalının ömür boyu yenileme garantisi değerlendirme şartlarını karşıladığı durumlarda herhangi bir bilgilendirme yapılmaz.
   
 • Sigorta şirketi, sözleşme süresi son bulmadan önce sözleşme bitiş tarihi ve sözleşmenin yenilenip yenilenmediği bilgisini sigorta ettirene ve sigortalıya yazılı ya da elektronik olarak bildirmek durumundadır.

Sigortam.net üzerinden 20'den fazla sigorta şirketinin sağlık sigortası fiyatlarını karşılaştırabilir, bütçenize en uygun  sigortayı satın alabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL