444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortalarındaki Ömür Boyu Yenileme Garantisinin Kapsadığı Haklar

Sigorta türlerinden hangisi olursa olsun sigortalı ve sigorta şirketi arasında bir takım sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlar bazen sigortalıdan kaynaklanırken bazen de sigortanın kapsamındaki bir uygulamadan kaynaklı olabiliyor.

Özellikle insan sağlığı ve sağlık giderleri için önemli olan özel sağlık sigortasında yaşanan sorunlar, kritik. Bu sigorta çeşidinde sigorta şirketleri ve sigortalılar arasındaki en büyük sorunlar “ömür boyu yenileme garantisi’’ uygulamasından kaynaklanıyordu. Kimileri yüksek sigorta primlerinden yakınırken, kimileri sonradan ortaya çıkan hastalıkların kapsam dışında tutulmasından şikayetçiydi. 

Hazine hem bu şikayetlere bir son vermek, hem de özel sağlık sigortası ürünlerinde bir standartı yakalamak amacı ile özel sağlık sigortası şartlarında değişikliğe gitti. Yapılan bu değişiklikle ömür boyu yenileme garantisinde önemli değişikliklere gidildi. Sigorta şirketleri yenileme garantili sigortalarında; sigortalının tercihine, mevcut hastalıklarına yahut ileride karşılabileceği hastalık durumuna göre özel şartlar belirleyebiliyor. 

  

Ömür Boyu Yenileme Garantisi ile Elde Edilen Haklar

Ömür boyu yenileme garantisini hak eden sigortalılar pek çok hakkı ve avantajı elinde bulundurabiliyor.

 • Ömür boyu yenileme garantisi hakkında elde eden sigortalılar, özel sağlık sigortası yenilemelerini aynı haklar doğrultusun yapabiliyor ve sigorta şirketi bu planın dışına keyfi olarak çıkamıyor.
   
 • Sigorta şirketi, yenileme garantisine hak kazanan sigortalının sonradan ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarının sebep göstererek ek prim talep edemiyor.
   
 • Sigorta şirketleri, yenileme garantili ve yenileme garantisiz sigortalar sunabilir. Grup sağlık sigortasında ömür boyu yenileme hakkını kazanan kişiler, çalıştıkları iş yerlerinden ayrılması ya da iş yerinin yaptığı sağlık sigortası anlaşmasından ayrılması durumunda bireysel olarak sigortasını devam ettirebiliyor.
   
 • Tüketicilerin ömür boyu yenileme garantili ürünü seçmesi halinde, sigorta primi ve sigortanın şartları özel olarak belirlenebiliyor.
   
 • Ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanılmadan önceki sigortalılık dönemine göre değerlendirme şartlarına uygunluk analizi ve her yıl yazılı bilgilendirme yapılır. Bu bilgilendirmenin yapılmaması durumunda, sigortalının ömür boyu yenileme garantisi şartlarına uygun olduğu kabul ediliyor.

Siz de ömür boyu yenileme garantisi ve pek çok ek hizmeti içerisinde barındıran özel sağlık sigortanızı yaptırın. Hem kendinizi hem de sevdiklerinizi maliyet sıkıntısına düşmeden koruyun. 

Bu konuda destek için dilerseniz Sigortam.net’in online işlemlerinden dilerseniz de 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.


Benzer İçerikler

Sağlık Sigortasında Limitsiz Doğum Avantajı

Bebeğinizin ve sizin sağlığınızı limitsiz koruyacak, limitsiz doğum avantajını yakalamak için özel sağlık sigortanızı yaptırın.

Devamını Oku

Limitsiz Özel Sağlık Sigortası

Limitsiz özel sağlık sigortası kapsamı ve fiyatlarına Sigortam.net ile ulaşın, sizin için en uygun sigorta poliçesine sahip olun.

Devamını Oku

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

Sigorta Bilgi Merkezi;  hayat, hastalık/sağlık, trafik ve zorunlu sigortalar branşlarındaki bilgilerin daha kapsamlı ve etkin şekilde yürütülmesi amacıyla kurulmuştur.

Devamını Oku