Özel Sağlık Sigortalarındaki Ömür Boyu Yenileme Garantisinin Kapsadığı Haklar

Sigorta türlerinden hangisi olursa olsun sigortalı ve sigorta şirketi arasında bir takım sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlar bazen sigortalıdan kaynaklanırken bazen de sigortanın kapsamındaki bir uygulamadan kaynaklı olabiliyor.

Özellikle insan sağlığı ve sağlık giderleri için önemli olan özel sağlık sigortasında yaşanan sorunlar, kritik. Bu sigorta çeşidinde sigorta şirketleri ve sigortalılar arasındaki en büyük sorunlar “ömür boyu yenileme garantisi’’ uygulamasından kaynaklanıyordu. Kimileri yüksek sigorta primlerinden yakınırken, kimileri sonradan ortaya çıkan hastalıkların kapsam dışında tutulmasından şikayetçiydi. 

Hazine hem bu şikayetlere bir son vermek, hem de özel sağlık sigortası ürünlerinde bir standartı yakalamak amacı ile özel sağlık sigortası şartlarında değişikliğe gitti. Yapılan bu değişiklikle ömür boyu yenileme garantisinde önemli değişikliklere gidildi. Sigorta şirketleri yenileme garantili sigortalarında; sigortalının tercihine, mevcut hastalıklarına yahut ileride karşılabileceği hastalık durumuna göre özel şartlar belirleyebiliyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Ömür Boyu Yenileme Garantisi ile Elde Edilen Haklar

Ömür boyu yenileme garantisini hak eden sigortalılar pek çok hakkı ve avantajı elinde bulundurabiliyor.

 • Ömür boyu yenileme garantisi hakkında elde eden sigortalılar, özel sağlık sigortası yenilemelerini aynı haklar doğrultusun yapabiliyor ve sigorta şirketi bu planın dışına keyfi olarak çıkamıyor.
   
 • Sigorta şirketi, yenileme garantisine hak kazanan sigortalının sonradan ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarının sebep göstererek ek prim talep edemiyor.
   
 • Sigorta şirketleri, yenileme garantili ve yenileme garantisiz sigortalar sunabilir. Grup sağlık sigortasında ömür boyu yenileme hakkını kazanan kişiler, çalıştıkları iş yerlerinden ayrılması ya da iş yerinin yaptığı sağlık sigortası anlaşmasından ayrılması durumunda bireysel olarak sigortasını devam ettirebiliyor.
   
 • Tüketicilerin ömür boyu yenileme garantili ürünü seçmesi halinde, sigorta primi ve sigortanın şartları özel olarak belirlenebiliyor.
   
 • Ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanılmadan önceki sigortalılık dönemine göre değerlendirme şartlarına uygunluk analizi ve her yıl yazılı bilgilendirme yapılır. Bu bilgilendirmenin yapılmaması durumunda, sigortalının ömür boyu yenileme garantisi şartlarına uygun olduğu kabul ediliyor.

Siz de ömür boyu yenileme garantisi ve pek çok ek hizmeti içerisinde barındıran özel sağlık sigortanızı yaptırın. Hem kendinizi hem de sevdiklerinizi maliyet sıkıntısına düşmeden koruyun. 

Bu konuda destek için dilerseniz Sigortam.net’in online işlemlerinden dilerseniz de 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Medipol Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile...anlaşmalı özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe...teminatlarınıza göre yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı...ödersiniz.

Size en yakın özel sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile anlaşmalı olduğunu Sigortam.net...üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medipol Hastanesi

İstanbul Medipol Hastanesi 1997 yılında kurulmuştur. Hastane,...33 kliniği, 20 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathanesi ile pek çok branşta hizmet vermektedir.

Bayındır Hastanesi...Anlaşmalı Sigorta Şirketleri Listesi

Medipol Hastanesi ile anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel...sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden satın...alabilirsiniz.

Acıbadem Sigorta
Aksigorta
Allianz
Anadolu Sigorta Axa Sigorta
Ergo Sigorta
Groupama...Sigorta
Güneş Sigorta
HDI Sigorta
Mapfre Genel Sigorta
Ray Sigorta
Sompo...Japan Sigorta
Zurich Sigorta